HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Beroun 3:0

Vrchlabí se ujímá v sérii vedení

12.02.2011
Patrik Huber
V R C H L A B I - Vrchlabští hokejisté zvládli první zápas na domácím ledě na výbornou, když zdolali Beroun 3:0 a ujímají se vedení 2:1 na zápasy. Velkou měrou se na vítězství podílel Vladislav Koutský, který si připsal čisté konto a byl základním aspektem pro úspěch celého týmu. Skvělý zápas také sehrál mladý útočník Tomáš Bláha, který si připsal v utkání dva kanadské body za jednu branku a stejný počet asistencí. Vrchlabí tak může v nedělním souboji ukončit sérii a poslat berounské Medvědy k zimnímu spánku.
PK3, sobota 12.2.2011, 18:00
3:0
Beroun
Koutský (Ševčík) - Matějíček, Dudáš, Pácal, Zukal, Čížek, Chaloupka, Hanzl, Bauer - Loskot, Hubáček, Beck - Látal, Filip, Urban - Drábek, Bláha, Rusnák - Andres, Vrtek, Zíma.
Furch (Novotný F.) - Jebavý, Zacpálek, Nedvěd, Látal J., Višňák, Hertl, Jelínek - Polák, Besser, Pavel, Švagrovský, Karpov, Kupec, Rudovský, Hašek, Doležal, Vlček, Pacovský, Novotný J., Tůma.
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 17. Andres (Beck, Zíma), 37. Rusnák (Hanzl, Bláha), 47. Bláha. Rozhodčí: Jílek, Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:6, navíc Dudáš (VRC) a Švagrovský (BER) 5min. + OT do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1451. Průběh utkání: 3:0.

Utkání začalo ve svižném tempu a po minutě hry měli domácí ideální možnost, jak otevřít brankový účet. Do situace 2 na 1 se dostal Filip s Pácalem, druhý jmenovaný však odmítl vedoucí branku, když zakončoval nad. Svého spoluhráče napodobil o chvilku později i Drábek, jenž z mezikruží pálil taktéž nad branku brankáře Furcha. Do další zajímavé příležitosti se propracovali opět domácí, na jediného obránce hostujícího celku tentokrát mířila dvojice Urban - Látal, ale berounský obránce, shodou okolností taktéž Látal, si počínal skvěle a perfektním obranným zákrokem zlikvidoval domácím útočníkům příležitost. Defenzíva Medvědů byla více než propustná vrchlabským útokům. Již do třetího přečíslení dvojice hráčů proti jedinému hostujícímu se dostal Beck s Chaloupkou a i přesto, že se říká "do třetice všeho dobrého", nyní to neplatilo. Střelu Chaloupky vytěsnil Furch ramenem nad branku a zachránil tak svůj celek od inkasování. Domácí na ledě vládli a byli to pouze oni, kdo se dostával do brankových příležitostí. Tu další měl na holi Rusnák, jenž přebruslil hostující obránce a mířil sám na Furcha, ovšem blafák provedl špatně a branku vůbec netrefil. Až v 17. minutě se hokejisté Vrchlabí dočkali po mnoha nevyužitých šancích kýžené vedoucí trefy. BRONISLAV ANDRES se ocitl zcela sám před hostujícím brankářem, jehož překonal bekhendovou střelou do horní poloviny branky - 1:0. Tento stav se již do konce první části nezměnil.

První polovina prostřední části se nesla ve znamení nevyužitých přesilových her na obou stranách. Až na sklonku 33. minuty přišla snad první vážnější šance. Chaloupka přistrčil do jízdy puk Hubáčkovi, který ze strany najížděl na Furcha a vystřelil bekhendem, branku však minul. O pár vteřin později nastal po jedné ze střel obrovský závar před Furchovou brankou. Domácí již viděli puk v síti, ale rozhodčí na celou situaci dobře viděl a byl si jist, že puk rozhodně brankovou čáru nepřešel, a proto rozpažil. Nevyužité příležitosti však Vrchlabí mrzet nemusely, neboť v čase 36:46 navýšil skóre na rozdíl dvou branek ŠTEFAN RUSNÁK, jenž pohotově tečoval střelu obránce Hanzla od modré a Furch již nestihl zareagovat na změnu směru kotouče - 2:0. Vrchlabské publikum bylo ve varu a požadovalo černou hmotu opět za zády Furcha. A to se taky stalo, jenže rozhodčí již podruhé v utkání nemohl branku uznat, neboť na boční straně sítě byla díra. Stav tak zůstal nezměněn. Na konci druhé periody se na ledě strhla bitka, kdy se do sebe pustili Dudáš se Švagrovským. Tento minisouboj dopadl lépe pro domácího obránce Dudáše. Oba aktéři bitky byli posláni do sprchy.

Kdo by čekal, že do posledních dvaceti minut vstoupí aktivněji hosté, mýlil se. Bylo to znovu Vrchlabí, kterého byl plný led. Nebezpečnou střelou z mezikruží se prezentoval Rusnák, jeho pokus šel o pár centimetrů výše, než bylo potřeba. Posléze měli domácí výhodu přesilové hry, když dvouminutový trest dostal vrchlabský rodák hající barvy Berona Jebavý. Početní výhodu sice domácí nestačili využít, ale pár vteřin po jejím skončení i přesto dokázali vstřelit třetí, uklidňující branku. Zasloužil se o ní mladičký útočník TOMÁŠ BLÁHA, kterým v samostatném úniku vyzrál na Furcha - 3:0. Hosté mohli posléze snížit, jenže Doležal nesešteloval svá mířidla dobře. Jeho pokus z prostoru mezi kruhy letěl mimo branku Koutského. To byla poslední zajímavá situace, která byla k vidění. Zbytek zápasu už se dohrával spíše z povinnosti.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Koutský (VRC) a Jebavý (BER). Vrchlabí tak dokázalo třetí zápas série přetavit ve své vítězství a v nedělním střetnutí je vše v jeho rukou, má totiž šanci rozhodnout sérii a ukončit Medvědům sezonu.

Jiří Doležal, HC Berounští Medvědi: Hodnocení je pro nás těžké, protože zápas jsme prohráli. Neměli jsme moc šancí. Domácí byli lepší a potrestali nás. Nedokázali jsme využít ani přesilovku 5:3.

Radek Svoboda, HC Vrchlabí: Jak říkal kolega, pro nás byla důležitá ubráněná přesilovka 5:3. Druhá třetina sice nic moc, ale dali jsme gól. A v poslední třetině jsme ještě výsledek potvrdili. Mužstvo má teď dobrou pozici na zítřejší zápas, ale ten třetí bývá vždy nejtěžší. Chtěli bychom také moc poděkovat fanouškům za podporu, pomáhají nám. Zároveň je zveme k zítřejšímu zápasu, aby přišli fandit, ať můžeme sérii dotáhnout do vítězného konce.