HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Olomouc - Vrchlabí 3:1

Také z Olomouce jedou Vrchlabští s prázdnou

24.11.2010
Radek Vokál
Povzbuzeni bodem z Benátek a výhrou s čistým kontem z domácího zápasu s Pískem vyrazilo Vrchlabí do Olomouce. Polovinu utkání drželi vrchlabští hokejisté šanci na body, pak se ale domácí dvakrát během tří minut gólově prosadili. Ve 41. minutě už to bylo 3:0, o minutu později už jen skóre zápasu upravil Gajovský na 3:1. Olomouci se tak podařila odveta za říjnový zápas, který prohrála na krkonošském ledě 1:3. V sobotu čeká Vrchlabí veledůležitý zápas s předposlední Chrudimí.
21.kolo, středa 24.11.2010, 18:00
Olomouc
3:1
Žigárdy – Ondrušek, Tesařík, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Staněk – Zbořil, Ministr, Svoboda – Kucharczyk, Domin, Haluza – Šedivý, Pekr, Polodna – Řípa, Brančík, Černý.
Koutský – Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek V., Zukal, Hanzl, Čížek – Tvrdek, Filip, Rusnák – Zíma, Gajovský, Látal – Urban, Hubáček, Beck – Bezouška, Bláha, Drábek J.
Třetiny: 0:0, 2.0, 1:1  Branky a nahrávky: 33. Ministr (Zbořil, Svoboda), 36. Brančík (Tesařík, Černý) 41. Brančík (Řípa, Tesařík) – 42. Gajovský (Látal). Rozhodčí: Jílek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:8, navíc TS pro VRC. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 606. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Na střídačce domácích se po krátké odmlce opět objevil majitel klubu Jiří Dopita, kterému však jeho svěřenci v první třetině příliš nepředvedli. Kohouti se sice snažili, hráče ale srážela bídná koncovka. V polovině úvodní periody se v první velké šanci ocitl Jakub Svoboda, jeho střela mířila o chloupek nad horní tyčku. O chvíli později se mohl prosadit Řípa, tvrdou střelu mu však brankář Koutský vyrazil.

Závěr třetiny patřil opět domácím. Šanci na úvodní branku měli Janáček s Nedbálkem, v obou případech zasáhl skvěle brankář Vrchlabí. Poprvé se tak o šaten šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku byli aktivnější hosté, kteří zahrávali dvě klasické přesilové hry. Nejnebezpečnější byla střela Jiřího Matějíčka, jež jen o milimetry minula Žigárdyho branku. Poté převzali iniciativu domácí, Haluza se Řípou byli opět neúspěšní

Na nemohoucnost domácího týmu se už nemohl dívat Milan Ministr a střelou z otočky rozvlnil poprvé síť za Koutského zády. O dvě minuty bylo v táboře domácích ještě veseleji, když od modré pálil Radim Tesařík a Richard Brančík tečoval puk do sítě. Olomouc navíc využila přesilovku. Dvě branky přinesl potřebný klid na hokejky domácích a závěr druhé třetiny se už jen dohrával.

Poslední třetinu začali domácí s výhodou přesilové hry a znovu ji využili. Po dvaceti vteřinách se prosadil Richard Brančík, když si zkušeně počíhal u pravé tyčky a poslal puk do odkryté klece. Hosté z Podkrkonoší se ale nehodlali vzdát. Už za minutu ujel do samostatného úniku Nikola Gajovský a nedal Žigárdymu šanci.

O chvíli později mohli být hosté na koni, když bylo po faulu na Ondřeje Látala nařízeno trestné střílení. Sám postižení zkusil propasírovat puk mez betony olomouckého brankáře, kotouč ale zůstal před brankovou čárou. Hra se poté zklidnila, očekával se nápor hostujícího týmu. Jeho naděje však utnul tři a půl minuty před koncem Martin Filip, který za svou nebezpečnou hru vysokovu holí obdržel trest na čtyři minuty. Vrchlabí se tak už k ohrožení domácí branky nedostalo a Olomouc doma po dlouhé době získala tři body, naopak Vrchlabí na venkovním ledě prohrálo pošesté v řadě.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dneska jsme hodně rádi za tři body. Kluci hráli dobře, hráli co jsme si řekli, chodili hodně do brány, byli u všeho dříve než soupeř. Byly tam sice nějaké chyby, ale povedlo se nám je napravit. Jsme také moc rádi, že se nám povedlo využít přesilovky a konečně taky doma vyhrát alespoň o dvě branky.

Josef Řeháček (HC Vrchlabí): Myslím, že dnešní zápas rozhodl ten neproměněný nájezd, který nás mohl vrátit do utkání. Tam se celý duel zlomil. Sice jsme se dál snažili, ale domácí hráli velmi dobře a do ničeho nás nepustili.