Ohlasy k zápasu

Na body jsme bohužel nedosáhli, smutnil Nikola Gajovský

25.11.2010
Lukáš Skokan

Do Olomouce přijel tým Vrchlabí s cílem získat tři body a přiblížit se osmému místu zaručující účast v lepší skupině další fáze soutěže. Ovšem i domácí hokejisté chtěli před zraky svých fanoušků po měsíci naplno bodovat. Úspěšnější nakonec byli Olomoučtí už jen proto, že tým z Vrchlabí se dokázal na Hané střelecky prosadit pouze jednou.

„Do utkání jsme vstupovali s tím, že hlavně nesmíme dostat rychlý gól a pokusit se nějaký vstřelit,“ řekl po zápase autor jediného gólu týmu hostí Nikola Gajovský. „Chtěli jsme urvat nějaký body, věděli jsme, že to nebude proti domácím lehké,“ uvedl. V úvodní třetině, i přes pár šancí, které si oba týmy vypracovaly, gól nepadl žádný.

V druhé třetině byli nejprve aktivnější hosté, vsítit branku se jim ale nepodařilo. Poté převzali režii hry domácí a se štěstím se dvakrát střelecky prosadili. „Byli jsme hodně vylučovaní za zbytečné fauly,“ popsal hráč s číslem sedm na zádech. V prostřední části už další branka nepadla, a ta tak skončila stavem 2:0 pro domácí.

V posledním dějství padly ještě dva góly. Po domácím zvýšení na 3:0 na začátku třetí třetiny, snížili hosté z Podkrkonoší ani ne za minutu na rozdíl dvou branek. „Spoluhráči odvedli dobrou práci, na konci nájezdu jsem dlouho kličkou k pravé tyči dal gól,“ popsal celou situaci střelec branky. Hosté měli ještě šanci v podobě trestného stříleni, které chytil domácí brankář Žigárdy. Výsledek se do konce utkání nezměnil a domácí si připsali tři doby za vítězství 3:1.

„Musíme se naučit proměňovat šance, měli jsme na to, abychom brali nějaký body, ale bohužel jsme na ně nedosáhli,“ podotkl na závěr jediný střelec Vrchlabí.