HC Stadion Vrchlabí – Vstříc lepším pozicím, Vrchlabí míří do Olomouce

Vstříc lepším pozicím, Vrchlabí míří do Olomouce

22.11.2010
Jan Hanuš

Na Hanou se ve středu vypraví Řeháčkova družina, kde se v rámci 21. kola utká s Olomoucí. Po delší době vrchlabští vyhráli za tři body a nebylo by od věci vítězství potvrdit v dalším zápase. Souboj o nesmírně důležité body začne ve středu 24.11. v 18:00

Sezóna se zatím moc nedaří

Olomouc se v letošním ročníku první ligy pohybuje ve zcela jiných patrech tabulky, než si před začátkem soutěže představovala. Po druhém kole se sice hanáci podívali na samý vrchol tabulky, ale pak se pomalu a jistě propadali níž a níž až se zastavili na 12. místě kde se trápili celá tři kola. Pak nastalo mírné zlepšení, ale ani zdaleka to neodpovídá možnostem týmu.

Hanáci dostali od vedení výstrahu a ze zápasů s Litoměřicemi, Kadaní a Třebíčí měli získat šest bodů což se nepodařilo, neb Mora vyhrála jen první zápas s litoměřickým Stadionem. Následkem toho byl od mužstva odejit Martin Záhorovský. Naopak do Olomouce přišel z druholigového Vsetína extraligový matador, v sezóně 2002/2003 hráč ruského Lokomotivu Jaroslavl kde získal mistrovský titul a loňský finalista slovenské extraligy v dresu Slovanu Bratislava Radim Tesařík

Letošní zápas

2. října vidělo 1330 diváků ve vrchlabské Elektromont Aréně první gól již ve 4 minutě, kdy se trefil hostující Petr Haluza, ovšem horalé nesložili zbraně a v polovině první části vyrovnal Kamil Tvrdek a v 15. minutě otočil vývoj zápasu Ondřej Látal. Poslední branku zápasu vstřelil po přihrávce Michala Bezoušky David Zíma.

Zimní stadion Olomouc
24.11. 18:00
HC Mora Olomouc 21. kolo HC Vrchlabí
7. 29 b. Umístění 12. 25 b.
7 – 3 – 2 – 8 Celková bilance 6 – 1 – 5 – 7
Milan Ministr 5 g.+ 11 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 8 g.+ 9 as.
Michal Černý
Petr Haluza
Tomáš Zbořil
všichni 6 g.
Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 8 g.
Milan Ministr 11 as. Nejvíce asistencí Martin Filip 10 as.
Jakub Bartoň +8 Nejlepší hráč v +/- Kamil Tvrdek
Václav Čížek
Michal Bezouška
všichni +3
Antonín Bořuta -9 Nejhorší hráč v +/- Vladislav Kubeš -9
Radim Kucharczyk 55 min. Nejtrestanější hráč Václav Drábek 39 min.

20. kolo HC VCES Hradec Králové - HC Olomouc 2:1

HC Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek V., Zukal, Urban, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bláha, Látal - Gengel, Hubáček, Beck - Drábek J., Zíma, Bezouška

HC Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Tesařík, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň – Zbořil, Ministr, Pekr – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Polodna, Řípa – Svoboda, Brančík, Šedivý

Na Hané bude řídit zápas pan Jan Jílek z Prahy, jako pomezní byli delegováni pánové Jiří Kašík z Prostějova a Leon Wesley ze Zlína