HC Stadion Vrchlabí – Souboj o první příčku je tady, přijede Kometa Brno

Souboj o první příčku je tady, přijede Kometa Brno

04.10.2008
Patrik Huber

Mezi soupeři je rozdíl pouze jediného bodu. Vrchlabí je v ligové tabulce na příčce druhé a to právě za svým pondělním soupeřem, Kometou Brno. Už i postavení v tabulce napovídá, že by se mohl hrát kvalitní, útočný hokej. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 hodin. Vy, kteří se na tento ostře sledovaný zápas nedostanete, nemusíte smutnit, bude pro Vás totiž připraven tradiční on-line přenos.

Kometa zatím kraluje v prvoligové tabulce

Již šest zápasů hokejisté Brna nepoznali hořkost porážky. Sérii vítězných zápasů započali domácí výhrou nad Mostem a vítězné tažení Moravanů pokračovalo i proti Chomutovu. Šlágr kola dopadl lépe pro Kometu, která až nečekaně lehce setřásla hrozbu, kterou tvořili Chomutovští. Výkon svých svěřenců si chválil i trenér Kýhos, který může být spokojen jak s defenzivou, tak i útočnou stránkou hry.

HC Kometa Brno – KLH Chomutov 4:1

Tradiční bitvu rivalů Komety a Chomutova dokázali brněnští hráči přetavit v zasloužené vítězství v poměru 4:1. Zápas plný emocí byl místy hodně vyrovnaný, ovšem rozhodující okamžiky dokázali zvládnout lépe domácí. Především ve třetí třetině jim patřila ledová plocha a Chomutov se téměř k ničemu nedostal. Dva body si připsal Kamil Brabenec, který zároveň vstřelil rozhodující branku a stal se nejlepším hráčem utkání.

Brněnští lékaři mají plné ruce práce

Hned tři hráči budou moravskému celku chybět ve střetnutí na krkonošské půdě. Tou třetí absencí se stal Polodna, jenž utrpěl zranění v utkání s Chomutovem. Jeho přesná diagnóza ale známa není. Včetně již zmiňovaného Polodny, figurují na listině zraněných také Bakrlík a Padělek. Všichni tři zranění jsou útočníci a postrádat tři forwardy určitě není nic příjemného, ale Kýhos je natolik zkušený trenér, aby si s touto nepříjemnou situací poradil.

V brance Brna by se měl představit Alexandr Hylák

Právě tento muž, který momentálně stráží tři tyče Komety, oblékal v minulé sezoně barvy Vrchlabí. Hylák přišel na konci základní části předchozí sezony do Krkonoš jako posila do play-off, ve kterém byl nakonec jedním z klíčových mužů v celku Vrchlabí, s nímž se dostal až do čtvrtfinále, kde ovšem Krkonošští nestačili na Chomutov. Proto je jasné, že místní prostředí a také některé bývalé spoluhráče bude znát, což znamená, že prožije velmi specifické utkání.

Hrozbou pro obranu Vrchlabí bude Kamil Brabenec

Brněnská Kometa ukázala, že to se svým postupem do extraligy myslí zcela vážně. Do Brna přišlo velké množství kvalitních hráčů, největším úlovkem je bezesporu exbudějovický útočník Kamil Brabenec, jenž ve svém rodném městě podepsal smlouvu na tři roky. Tohoto dvaatřicetiletého střelce můžete znát především z jeho působení v extraligovém MOUNTIFELDU, kde strávil velkou část svojí kariéry. Urostlý útočník má také na svém kontě 15 startů za seniorskou reprezentaci České republiky. Nové akvizici se v brněnském dresu zatím velmi daří. Brabenec si v osmi odehraných utkání připsal 7 bodů, z čehož se čtyřikrát radoval sám a třikrát připravil gól svému spoluhráči. Lodivod Komety Vladimír Kýhos si tak může mnout ruce, že se mu podařilo ulovit vynikajícího útočníka, který ještě zkvalitní i tak dobrou ofenzivu Brňanů.

D&D Elektromont Aréna
6.10. 18:00
HC Vrchlabí 10. kolo HC Kometa Brno
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
2. 21 b. Umístění 1. 22 b.
6 - 1 – 1 - 1 Celková bilance 6 - 1 – 2 - 0
Gajovský Nikola 3 g.+ 3 as. Nejproduktivnější hráč Brabenec Kamil 5 g.+ 4 as.
Gajovský Nikola
Hruška Petr
všichni 1 -
Nejhorší hráč v +/- Mikšan David 3 -
Gengel Ladislav 25 min. Nejtrestanější hráč Kostourek Milan 28 min.
Štůrala Tomáš 1.71
Ševčík Petr 1.00
Brankový průměr na zápas Hylák Alexander 2.07
Štůrala Tomáš 93 %
Ševčík Petr 95.24 %
Úspěšnost gólmanů Hylák Alexander 92.96 %
1 Čistá konta 0

5. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Kometa Brno 4:5sn
6. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - HC Kometa Brno 2:3
7. kolo HC Kometa Brno - HC Chrudim 5:3
8. kolo HC VCES Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:2
9. kolo HC Kometa Brno - KLH Chomutov 4:1

Sestavy z posledního kola

Vrchlabí: Štůrala - Vála, Matějíček, Chaloupka, Galvas, Chatrnúch, Bendík, Lukáč, Koma - Pajič, Beck, Horčička, Kříž, Látal, Rod, Gajovský, Fiedler, Konečný, Rusnák, Andres, Krupka

HC Kometa Brno: Hylák - Kántor, Houdek, Zubíček, Kempný, Protivný, Lhotský, Morava, David - Černý, Švagrovský, Brabenec - Sedlák, Klimt, Kýhos - Vondráček, Barus, Mikšan - Haluza, Kostourek, Polodna.

Rozhodčí

Duel mezi Vrchlabím a Brnem bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Jílek, na čarách mu budou asistovat pánové Svoboda a Zavřel.