HC Stadion Vrchlabí – Klukům dávám co nejvíc, říká z postu trenéra mládeže Milan Plodek
Rozhovory

Klukům dávám co nejvíc, říká z postu trenéra mládeže Milan Plodek

07.10.2008
Petr Novotný

Milan Plodek se poprvé objevil v dresu HC Vrchlabí v sezoně 2005/2006 a zapsal se tu jako šikovný útočník s číslem 82 na zádech. Bohužel byl nucen dočasně přerušit hráčskou kariéru, ale dohoda s vedením mu zajistila další, ikdyž trochu jiné působení v klubu viz samostatný článek.

"Jsem rád, že mi vedení vyšlo vstříc, že tady můžu dál působit. Dali mi volnou ruku abych si ty tréninky tady vybíral, nemám žádnou třídu jako hlavní," pochvaluje si, ačkoliv je na něm vidět, že by nejraději hrál, dával góly, radoval se z každé výhry a také smutnil po prohře z pozice hráče. Nicméně teď pomáhá Ivanu Houdovi v druholigovém Trutnově a věnuje se mládeži.

"Chodím víceméně na jeden až dva tréninky denně od přípravky po starší žáky a večer jezdím do Trutnova pomáhat hlavnímu trenérovi jako asistent," pokračuje v popisu jeho nové práce starší bratr Jana Plodka, útočníka hrajícího za liberecké Bílé Tygry. Tam také s hokejem začínal, ale do Vrchlabí přišel z druholigového Jablonce nad Nisou a je také jedním z hráčů, kteří vybojovali první ligu pro tým, jenž má za patrona samotného vládce Krkonoš.

"V Trutnově se ten tým nějak buduje a rozjíždí. včera jsme pěkně vyhráli nad Milevskem 5:3, byl to krásnej zápas. Myslím si, že když ještě budou hrát lépe venku, mohli bychom vozit body i z venkovních zápasů," řekl s velkou vírou v nový tým.

Pro pondělní zápas s Kometou Brno se musel bývalý hráč Litvínova Vladimír Jeřábek se svým asistentem Josefem Řeháčkem vyrovnat s marodkou a dalšími nepříjemnostmi, aby mohli obstát v bitvě o čelní pozici a někteří hráči hráli druhý zápas ve dvou dnech a to je určitě velká zátěž. "Včera hrál ještě Chali (pozn. redakce obránce Petr Chaloupka) za nás (pozn. za Trutnov). Tady se tolik v té čtvrté lajně do zápasu nedostanou, nejsou tak vytížení, takže ty zápasy zvládnou. Jsou to mladý kluci, jsou natrénovaný, musejí dostat zabrat," usmívá se třicetiletý Plodek.

Z tréninku Trutnova spěchal asistent trenéra rovnou do Elektromont arény podívat se na své spoluhráče a kamarády a utkání také okomentoval: "Kluci makali dozadu poctivě, vůbec k ničemu Kometu nepustili, u takových zkušených hráčů je to základ úspěchu. Kluci makali, diváci fandili a to je to, proč dělá Vrchlabí body," zhodnotil bravurní výkon domácích.

Všichni doufáme, že se Milan Plodek opět vrátí na led jako hráč a opět bude oporou svého týmu ať už v Trutnově, Vrchlabí nebo kdekoliv jinde.