HC Stadion Vrchlabí – Rozhodne zápas s Berounem

Rozhodne zápas s Berounem

04.02.2010
Jan Pečeňák

Poslední zápas základní části slibuje velké drama. Předzápasová matematika totiž hovoří jasně, v případě jakéhokoliv bodového zisku postupuje do play off Vrchlabí. Pakliže domácí celek v základní hrací době prohraje, jde do bojů o titul Beroun. Utkání mezi domácím Vrchlabím a hosty z Berouna startuje v Elektromont aréně v sobotu 6. února od 18:00.

Beroun se snaží dotáhnou na pozice zajišťující play off

Ke konci přestupního období bylo živo i v Berouně, který se snaží na poslední chvíli prokousat do play off a vyhnout se tak boji o udržení. Mužstvo opustili obránci Vošmik s Vejvodou a také útočník Tvrzník. Naopak do konce sezóny získal Beroun útočníky Kopeckého s Fiedlerem a beky Jelínka s Višňákem, který dřív hrál v Chomutově či Šumperku. Na střídavé starty pak klub může využít zkušeného Libora Procházku a do útoku Michala Kaňku z Benešova.

Nejproduktivnějším hráčem Medvědů je David Švagrovský, který odehrál 40 zápasů se ziskem 25 bodů. Druhým nejčastěji bodujícím hokejistou je bek Jaroslav Nedvěd (6+17), který je zároveň třetím nejproduktivnějším prvoligovým obráncem. Třetím hráčem týmového kanadského bodování je Richard Diviš (13+9). V brance Berouna se během sezóny vystřídalo již pět gólmanů. V poslední době se však v brance střídá dvojice Novotný, Cikánek. Přičemž druhý jmenovaný by měl odchytat závěrečné zápasy sezóny a oprávněně. Jeho statistiky ho totiž pasují do role nejlepšího brankáře první ligy.

Beroun vybojoval dva body proti Znojmu

První třetina nenabídla divákům žádnou strhující podívanou, až v závěru se oba celky dostaly k výraznějšímu ohrožení branky. Ke změně skóre však nedošlo.

Podobný hokej byl k vidění i v první polovině druhého dějství, až v 31. minutě padla první branka utkání. Postaral se o ní přesnou střelou hostující Havlík. Stav 0:1 již vydržel do konce prostřední části hry.

Vyrovnat se domácím podařilo hned po dvou minutách třetí třetiny. Do přečíslení se dostala dvojice Šinágl, Besser a druhý jmenovaný prostřelil Horčičku. Hosté však opět strhli vedení na svou stranu. V 52. minutě v početní výhodě tečoval puk za Cikánkova záda Beroun. Medvědi však dokázali srovnat a taktéž v přesilové hře. V 57. minutě přesně mířil Diviš. Stav 2:2 vydržel do konce základní hrací doby.

V prodloužení rozhodující branka nepadla a tak přišly na řadu nájezdy. V nich byl úspěšný pouze Diviš, který rozhodl o zisku důležitých dvou bodů pro Beroun.

Ve vzájemných zápasech se zatím více daří Vrchlabí

Úvodní minuty prvního zápasu nabídly divákům vyrovnaný hokej s několika střelami na obou stranách. První branka však padla až v 17. minutě. Od modré čáry tvrdě vypálil Matějíček, puk se odrazil před branku, kde byl připravený Ladislav Gengel, který střelou do odkryté branky poslal domácí do vedení. Stav 1:0 již vydržel do první přestávky. Ve druhém dějství měli už od začátku převahu domácí hráči, ale naráželi na dobře chytajícího Přikryla. Branku se Vrchlabským podařilo vstřelit až v 36. minutě, kdy se prosadil Štefan Rusnák. Radost z dvoubrankového náskoku však domácím dlouho nezůstala. Nejprve vyslal varování hostující Kupec, aby za okamžik již hosté udeřili. Úsměvy na rtech vrchlabských fanoušků zmrazil Ladislav Vlček, ke kterému se odrazil puk a střelou pod břevno snížil – 37. minuta 2:1. Tento stav však také dlouho nezůstal. Před brankou Berouna došlo k velkému závaru a Adam Mikšovský procpal puk za záda berounského gólmana – 39. minuta 3:1. Stejným výsledkem již třetina skončila. Do třetí části vstoupili hosté aktivněji, ale první šanci si vytvořili domácí. Urban se řítil sám na gólmana, ale neuspěl. Hra se postupem času vyrovnala, ale mnoho šancí k vidění nebylo a nic na tom nedokázaly změnit ani početní výhody. Definitivní podobu výsledku dal v 55. minutě David Zíma, který zvýšil na 4:1 pro domácí, kteří se tak po dlouhé době radovali z tříbodového zisku na domácím ledě.

První vážnější šance ve druhém zápase hned skončila brankou. V osmé minutě poslal domácí do vedení Lukáš Luňák. Postupem času se začali osmělovat i hosté a odměnou jim bylo v 18. minutě vyrovnání z hole Tomáše Pácala, který uspěl dokonce v oslabení. Vedení vrátil Berounu v 25. minutě Tomáš Karpov, který se štěstím překonal Ševčíka. V pokračujících minutách mohli domácí vedení několikrát navýšit, ale podařilo se jim to pouze jednou. V 38. minutě uklidil puk do odkryté branky Jakub Valský. V posledním dějství se Vrchlabští snažili stav utkání zvrátit ve svůj prospěch, ale k ohrožení branky se prakticky nedostávali. Snížení se však nakonec dočkali, ale až v poslední minutě, když se přesně trefil Štefan Rusnák. Více již hosté nestihli.

Nástup do třetího letošního utkání byl pro Vrchlabské jako z říše snů, když po 61 vteřinách hry vedli již o dvě branky. Nejprve se k odraženému kotouči dostal Štefan Rusnák a poslal hosty do vedení. O chvíli později předložil Zíma puk před branku Janu Čalounovi, který bez větších potíží zvýšil na 2:0 pro Vrchlabí. I v pokračujících minutách měli mírnou převahu Vrchlabští, ale pokusy Čalouna či Filipa brankou neskončily. Nakonec udeřilo na druhé straně. V 15. minutě ujela dvojice Karpov, Jaroslav Nedvěd a druhý jmenovaný vrátil Medvědy do zápasu. Ve 24. minutě vrátil hostům dvoubrankový náskok Jan Bendik a za další dvě minuty byl stav již 1:4, když se prosadil Nikola Gajovský. Berounští však za minutu snížili díky brance Richarda Diviše v přesilové hře. Další gól padl až ve 46. minutě a opět za Ševčíkova záda, když další početní výhodu využil Ladislav Vlček. Stejný hráč měl na svědomí i vyrovnání, které padlo v poslední minutě. Zápas tak dospěl do prodloužení a poté i samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější hosté a díky brance Nikoly Gajovského získali prémiový bod.

D&D Elektromont Aréna
6.2. 18:00
HC Vrchlabí 46. kolo HC Berounští Medvědi
12. 60 b. Umístění 13. 58 b.
15 – 5 – 5 – 20 Celková bilance 14 – 3 – 10 - 18
Martin Filip 11 g.+ 24 as. Nejproduktivnější hráč David Švagrovský 10 g.+ 15 as.
Martin Filip 11 g. Nejlepší střelec Richard Diviš 13 g.
Martin Filip 24 as. Nejvíce asistencí Jaroslav Nedvěd 17 as.
Martin Filip +14 Nejlepší hráč v +/- Richard Diviš +5
Ladislav Gengel -13 Nejhorší hráč v +/- Jakub Vojta -17
Stanislav Procházka 67 min. Nejtrestanější hráč Jaroslav Nedvěd 89 min.

41. kolo HC Berounští Medvědi - KLH Chomutov 1:2p

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Chaloupka, Čížek, Bendík, Chmelíř, Vála, Hanzl, Novajovský - Tvrdek, Filip, Rusnák, Gengel, Čurilla, Klimt, Kubeš, Hubáček, Látal, Procházka, Zíma, Mikšovský

HC Berounští Medvědi: Cikánek - Nedvěd, Cunik, Vojta, Braniš, Růžička, Višňák, Diviš, Kopecký, Vlček, Fiedler, Švagrovský, Novotný, Besser, Šinágl, Pavel, Luňák, Karpov, Tůma

Zápas posledního kola bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Hrubý, kterému budou asistovat pánové Hejl a Žídek.