HC Stadion Vrchlabí – Pouhých 15 vteřin od bažiny
Ohlasy k zápasu

Pouhých 15 vteřin od bažiny

07.02.2010

Dobrý start posledního zápasu základní části vydržel celku Vrchlabí do dvanácté minuty třetí třetiny, tam soupeř z Berouna vyrovnal a posléze se dostal do vedení. Poslední dvě minuty zápasu vládla na střídačce hostů velice dobrá nálada. Úsměv ze rtů jim ovšem v čase 59:45 smazal vrchlabský kapitán Láďa Gengel. Na postup do play-off stačil domácím jeden bod a ten byl. V prodloužení bodový zisk už jen potvrdil Marek Čurilla.

Konečný stav zápasu byl 4:3, střelci našich branek byli Vála, Rusnák, Gengel, Čurilla, dvě asistence si připsal Tvrdek. Nejednalo se o jednoduchý zápas a třetí třetina se zvrhla v diskuzní kroužek berounských hráčů a rozhodčích. Oba celky se snažily dostat soupeře pod tlak, ale místo toho se vylučovalo a hra byla jako na houpačce.

"Byl jsem skoro u všech branek a jako bonus jsme za moje vyloučení jednu inkasovali," přiznává Štefan Rusnák, "soupeře tato branka nakopla a byl to těžký zápas, drama až do konce. Všichni jste to viděli, byl to zápas o jednom gólu a ten dal Láďa. Možná to bylo zbytečné drama, ale to je prostě hokej." Faktem zůstává, že o tomto zápasu se ještě dlouho bude mluvit.

Pocity a dojmy střelce rozhodujícího gólu nepotřebují zdlouhavý komentář, že bude mluvit o radosti, to se dalo očekávat, protože od zápasu v play-out dělilo tým pouhých 15 vteřin, a jak řekl Jindřich Setikovský, Vrchlabí si boje o udržení za odvedené výkony nezasloužilo. "Chybělo dvacet vteřin do konce a soupeř vedl, my jsme už skoro dýchali brčkem, jak jsme se blížili do bažiny, což je play-out. Ale zaplať pánbůh jsme vyrovnali," smál se už po děkovačce Láďa. "Teď před sebou máme nastavbovou část a to už bude úplně jiná hra, pokusíme se dojít co nejdále. Hlavně doufám, že přijdou diváci a budou nás povzbuzovat,". Dodává, že podpora diváků je pro tým velmi důležitá, hráče mrzí, že návštěvnost klesá, ale na druhou stranu po některých výkonech v základní části se není čemu divit. Každopádně v sobotu fanoušci tým podpořili, fandili až do konce a věřili ve šťastný gól. A ten padl.

Trenér Řeháček shrnul své pocity v poslední minutě jediným slovem:"Hrozné!!! Ale pořád jsem věřil. Pak přišla euforie, jásot, radost na domácí střídačce a velký smutek na střídačce hostů. "Po tom vyrovnání byla taková euforie, že někteří hráči zapomněli, že budeme ještě pokračovat. Byli v play-off a už nechápali, proč je ještě scháním a ženu na led," směje se trenér.

Zápas definitivně ukončil Marek Čurilla.

První dva zápasy play-off odehraje Vrchlabí již v pátek a sobotu v Třebíči. Budeme jim přát, aby došli co nejdál.