HC Stadion Vrchlabí – Do Vrchlabí zavítají Bílí Tygři

Do Vrchlabí zavítají Bílí Tygři

31.08.2008
Jan Hanuš

Nová prvoligová sezóna se rychle blíží a k poslednímu domácímu utkání před sezónou si vrchlabští hokejisté pozvali liberecké Bílé Tygry. Pro našeho soupeře to je generálka před startem O2 extraligy, kterou zahájí domácím zápasem s Kladnem.

Bílí Tygři v přípravě

Výběr libereckého trenéra Dušana Gregora zatím sehrál v přípravě celkem 14 utkání, kdy čtyřikrát vyhrál, doma s Jihlavou, Pardubicemi a Litvínovem, venku rozdrtil Hradec Králové 0:7, remizoval na turnaji ve Švýcarsku s Bielem 1:1. Z ostatních přípravných zápasů odešli Bílí Tygři poraženi, podlehli vysoko Litvínovu 7:0 a dále nestačili na Kladno, Lausitzer Füchse, Spartu, Mladou Boleslav, německého mistra z Berlína, Davos, Ambri Piotta a opět na Kladno.

Bílí Tygři Liberec - HC Litvínov 5:4

O rychlý brankový úvod v předposledním přípravném utkání se na čerstvě zúženém ledě Tipsport arény postarali v 70. vteřině zápasu domácí Milan Bartovič a v polovině třetí minuty Robert Reichel. V 15. minutě Zdeněk Bahenský v oslabení sám přidal druhý gól a Martin Jenáček upravil v 19. minutě na 1:3.
Ve druhé třetině napřed snížil ve 24. minutě Pavel Kašpařík, ale o tři minuty později vrátil Daniel Branda Litvínovu dvoubrankový náskok. Kontaktní gól Liberce vstřelil ve 39. minutě Pavel Kašpařík.
Již to vypadalo na výhru Litvínova 3:4, ale Pletka s Nedorostem byli proti. Nejdříve tři minuty před koncem vyrovnal Václav Pletka a vítězství pod Ještědem zařídil necelé dvě minuty před koncem Václav Nedorost

HC Vrchlabí – HC Chrudim 3:3

Vrchlabí se dostalo do vedení čase 6:53, kdy po samostatném úniku otevřel skóre Patrik Beck, který střelou mezi betony otevřel skóre – 1:0. V 16. mintě při vlastním oslabení se dostal k odraženému puku Andreas Bronislav, který doklepl kotouč do odkryté branky - 2:0.
První třetinu vyhráli domácí 2:0, druhou stejným poměrem hosté. Nejdříve snížil ve 29. minutě Jan Šeda a tři minuty před odchodem do kabin vyrovnal Jan Semorád a začínalo se nanovo.
Na začátku poslední třetiny vrátil vedení v zápase na vrchlabskou stranu Patrik Beck, ovšem Chrudim se nevzdávala když tři minuty před koncem srovnal skóre Tomáš Zohorna a utkání skončilo spravedlivou remízou.