HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Šumperk - Vrchlabí 5:1

Ze Šumperka si body nevezeme

15.11.2021
Velmi těžký zápas se pro vrchlabské hráče odehrál na ledě Šumperka. V utkání vévodili hlavně domácí hráči, především autor tří branek Lukáš Žálčík. Kromě něj střílel góly už jen Petr Kratochvíl a díky těmto střelcům zůstaly tři body v Šumperku. Za Vrchlabí skóroval Urban.
20.kolo, pondělí 15.11.2021, 18:00
Šumperk
5:1
Mokry (M. Holík) – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Dajčar, Dudycha, Řezáč – Žálčík (A), D. Kindl (C), Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – A. Furch, Spratek, Scheuter – J. Horký, Antoníček, L. Rutar.
J. Soukup (O. Štěpánek) – T. Jelínek, Kajínek, O. Vála, T. Kynčl, Nedbal, M. Voženílek, Oliva – Heřman (A), Chrtek, Pochobradský – Mrňa, T. Kaut, D. Chalupa – Matýs, P. Urban (A), T. Zeman – F. Moník, M. Machač, L. Kučera.
Třetiny: 2:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 5. P. Kratochvíl (Pěnčík), 9. Žálčík (Vildumetz, Drtil), 36. Žálčík (D. Kindl, Vildumetz), 43. Žálčík (D. Kindl), 60. P. Kratochvíl (Vachutka, Macuh) – 57. P. Urban (O. Vála, Heřman). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1.

Úvodní buly získali domácí hráči. Ti se ale do útoku nedostali, naopak Chrtek se dostal do šance, puk mu ovšem sjel z hokejky. Dajčar přihrával protihráči Mrňovi, který ale šanci nevyužil. Ve 3. minutě našel Horký Antoníčka, který ale Soukupa nepřekonal. Bohužel se tak pro hosty stalo v čase 4:32, kdy se za Draky trefil Petr KRATOCHVÍL a mířil přesně. V osmé minutě do dostal i hostující Chalupa do šance, ale Mokry ho vychytal. Stejně se stalo i podruhé, kdy byl u puku znovu Chalupa. Další gól padl do vrchlabské branky v čase 8:49, kdy se k dorážce dostal Lukáš ŽALČÍK. Ve 14. minutě přišlo první vyloučení na hostující straně. Ačkoliv se Šumperk hodně snažil, branka z přesilové hry nakonec nepadla. Také Vrchlabí se dočkalo výhody, v 19. minutě byl vyloučen autor druhé branky Žalčík. Přesilová hra ale netrvala dlouho, vyloučen byl Kaut. Chrtek tečoval puk mimo led, vystřelit chtěl Kajínek, ale zablokoval ho Drtil.

Soukup se musel ohnat hned na začátku druhé části po střele Furcha. Také na druhé straně to vypadalo nadějně, Voženílek nahazoval před branku. Ve 25. minutě byl blízko brance Drtil, který se sám hrnul na Soukupa. Nakonec ale mířil nad branku. Domácí se rozhodně snažili vstřelit další branku a byli hodně aktivní. I vrchlabští hráči se ale snažili s výsledkem něco udělat. Většinou však měli puk na holích domácí Draci. V polovině utkání mohl skórovat Urban, kterého Mokry vychytal. Heřman stál v brankovišti, takže z útoku nakonec nic nebylo. Ve 34. minutě se musel Mokry hodně otáčel, gól nakonec nepadl. O chvíli později byl vyloučen hostující Moník a Draci nakonec přesilovou hru využili. V čase 35:50 dostal přihrávku Lukáš ŽALČÍK a svou druhou brankou v zápasu potvrdil střeleckou formu. Ve 38. minutě přišla šance také pro HC Stadion po vyloučení Rutara. Urban si najel do dobré pozice, ale domácí brankář byl znovu na svém místě. Hostům se přesilovka vůbec nepovedla, ačkoliv se snažili Mokrého překvapit.

V úvodu třetí třetiny znovu v akci domácí. Nejenže vyhráli první buly, ale nakonec se jim podařilo vstřelit už čtvrtou branku v zápase. Autorem branky se stal v čase 42:59 Lukáš ŽÁLČÍK, který zkompletoval hattrick a společně s týmem už pomalu mohl oslavovat vítězství. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Kajínek. Domácí se semkli, dostali se do útočného pásma, ale chyběla jim přesnost, takže žádná střela nemířila přímo na Soukupa. Ve 49. minutě byl vyloučen také domácí hráč. Nedbal nahazoval před Mokrého, ale ten puk podržel. Střílel také Zeman, a po něm domácí Pěnčík. Na druhé straně zaútočil také Pochobradský. V 50. minutě došlo k menší potyčce. V 54. minutě se dostal před Mokrého Urban, ale ani teď ho nepřekonal. Poté byl vyloučen vrchlabský Vála. Heřman se v oslabení dostal až před šumperského gólmana, ale neuspěl. Další vyloučení přišlo na domácí straně. Tentokrát ale byla přesilovka využitá. V čase 56:14 se trefil Patrik URBAN a alespoň kosmetiky upravil skóre. Na druhé straně mohl branku přidat Spratek, ale místo střely zvolil přihrávku. Vrchlabí se sice snažilo o další branku, ale domácí je k ničemu nepustili. Navíc se jim povedlo vstřelit další gól. V čase 59:17 se trefil Petr KRATOCHVÍL a potvrdil výhru domácího týmu. Navíc to byla jeho druhá branka v zápase.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Nejdřív bych chtěl popřát domácím k zaslouženému zisku tří bodů. Myslím si, že jsme nezačali špatně. Prvních přibližně deset minut jsme si vytvořili nějaký tlak a nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili. Místo toho jsme dostali jeden takový krásný, ale laciný gól, kdy jeden hráč jel do třech a krásně to trefil, ale bohužel by se tohle stávat nemělo. Pak po naší hrubé chybě v obranném pásmu při rozehrávce dali domácí druhý gól a tak nějak se utvořil ráz zápasu. My jsme nějakým stylem pomalu vypadávali z role až jsme z ní de facto vypadli. Strašně špatně jsme hráli v obranném pásmu a nepochopitelně jsme začali dělat úplně jiné věci než jsme si řekli. Víceméně takto celý zápas probíhal. My jsme svoje šance nedali a domácí šance proměnili. Výsledek 5:1 je pro nás možná trochu krutý, ale pro domácí zasloužený.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK):
Hosté velice dobře vstoupili do utkání. Kdyby proměnili jednu z šancí a nebýt Vojty Mokryho, tak by mohli jít klidně do vedení 2:0. To jsme naštěstí přestáli. Naopak na jednu stranu laciná a na druhou stranu hezká branka nás dostala nějakým způsobem do takového klidu. Já musím pochválit mužstvo, že jsme konečně dnes vyhráli zkušeně jako velké mužstvo. Šli jsme si celý zápas za svým, hráli jsme trpělivě a nikam jsme se nehnali. Nezačali jsme propadat tak, jak tomu bylo v některých zápasech, které nám soupeř byl schopný otočit a my jsme je víceméně zpackali. Dnes bych ještě vyzdvihl speciální týmy na přesilovky a na oslabení. Sice jsme dali jenom jeden gól z přesilovky, ale všechny jsme odehráli velice slušně. Speciální tým na oslabení byl dneska excelentní. Myslím, že jsme se na to dobře připravili a víceméně jsme soupeře nepouštěli do těch vzorců, do kterých by potřeboval, aby vstřelil branku. A když už se dostal do větší šance, tak podržel Vojta Mokry. Opět tedy musím vyzdvihnout gólmana.