HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 4:3sn

Z pražské Kobry si přivážíme bod

19.10.2024
K sobotnímu utkání zajížděl HC Stadion Vrchlabí do Prahy, kde se utkal proti Kobře. I když to po prvních dvou třetinách vypadalo pro krkonošský celek nadějně, nakonec v poslední části Kobra Praha zabrala a zápas se dostal do prodloužení. V něm gól nepadl, a nakonec o vítězi rozhodly nájezdy. V nich byli úspěšnějí domácí, když jediný nájezd proměnil exvrchlabský Tomáš Šťastný.
9.kolo, sobota 19.10.2024, 18:00
HC Kobra Praha
4:3sn
HC Stadion Vrchlabí
Ondrík (Hosnedl) – Dudáček, Dráb, D. Kučera, Dominik Šteiner (A), Grauer, A. Straka – Šťastný (C), Vlček, Krupička – Davídek, S. Tichý, Míšek – Theimer, Nagy, David Šteiner – Bříška (A). Trenér: Miloslav Šeba
Červinka (J. Tichý) – T. Kynčl, Bendík (C), Fiala, Hladík, Kerekanič, Gurjevskij, J. Kynčl – D. Chalupa, Chrtek, Moník – Š. Turek, Tatar, Poul – Krsek, Bláha (A), Jirků – Jakubec, Šlaicher, Mach. Trenér: Ondřej Poul
Třetiny: 0:1, 0:1, 3:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 45. Krupička (David Šteiner, A. Straka), 49. D. Kučera (S. Tichý, David Šteiner), 57. Bříška (Vlček, Šťastný), rozh. náj. Šťastný – 1. Moník (Chrtek), 23. Chalupa (J. Kynčl, Chrtek), 47. D. Chalupa (Chrtek, Fiala). Rozhodčí: Červenka – Stacho, Figer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 152. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:3, 4:3.

Úvod zápasu patřil hostujícímu Vrchlabí. Hned po 16 vteřinách otevřel skóre utkání Filip MONÍK střelou z blízkosti a puk padl do branky. Kobra se pak dostal do pásma HC Stadionu, ale nic nevymyslela. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Kučera, a hosté dostali příležitost k navýšení náskoku. Bohužel se vrchlabským hráčům nedařilo dostat se do útočné třetiny a branka z toho nebyla. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale žádná velká akce k vidění nebyla. Ve 12. minutě se Šlaicher dostal k teči, ale jeho pokus byl nepřesný. Vlček se pak snažil dostat před vrchlabského brankáře, ale neúspěšně. Nagy projel až na kruh, ale bohužel upadl a z jeho šance nic nebylo. Jirků v 15. minutě byl volný, ale střílel nepřesně. Oba celky bojovaly o puk, aby pak mohly vymyslet kombinace mířící ke gólů, ale ani jednomu se to nedařilo. Domácí se ale tlačili více dopředu. V posledních vteřinách první části byl vyloučen vrchlabský Krsek.

Do druhé části tak hostující tým vstoupil v oslabení. Nicméně i tak Vrchlabí bránilo dobře a čas postupně utíkal, aniž by Kobra Praha ohrozila gólmana. V čase 22:25 to bylo již o dvě branky – zásluhou Davida CHALUPY, který dostal puk do sítě, měl velmi snadnou práci. Jakubec nahazoval z pravé strany ve 25. minutě, ale nic z toho nebylo. Ačkoliv to několikrát vypadalo na vyloučení, rozhodčí hru pouštěli. Ve 28. minutě byl vyloučen hostující Bendí, Bříška to k puku nestihl, Vrchlabí se osvobodilo. Kobra přesilovou hru nevyužila, ale nadále si připisovala pokusy o gól. Ve 33. minutě to zkusil hostující Bláha, ale jen nahodil puk do pásma. Vrchlabí s náskokem dvou gólů dopředu nespěchalo, Kobra se snažila naopak co nejvíce najíždět do útočného pásma a ohrožovat nejen obranu, ale také vrchlabského brankáře. Ve 39. minutě byl vyloučen domácí Šteiner, následoval ho o půl minuty později Vlček. HC Stadion tak dostal několik desítek vteřin k dobru, dvojnásobnou přesilovku ale do konce třetiny nevyužil.

Ani třetí část nezačala pro domácí tým nejlépe. Kobra Praha se dobře bránila, navíc byl ve 43. minutě vyloučen vrchlabský Jakubec. V čase 44:59 už Kobra snížila na rozdíl jediné branky. První gól domácích vstřelil Jan KRUPIČKA. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Kučera, a konečně se Vrchlabí radovalo z využité přesilové hry. V čase 46:53 se znovu trefil David CHALUPA, když poslal puk k pravé tyči. Poté byl ale vyloučen vrchlabský Bendík, a v čase 48:56 to bylo znovu o jednu branku díky Dominikovi KUČEROVI, který prostřelil hned několik soupeřů. V 50. minutě šel na trestnou lavici Davídek. Chalupa byl znovu u puku, ale nikdo z vrchlabských se nedostal blíže k brankáři. Nakonec nebyla přesilová hra využita. V 55. minutě byl vyloučen hostující Krsek, ale ani Kobra Praha se nedostávala do šancí. Srovnávací branka padla až v čase 56:54, několik vteřin před návratem vyloučeného. Kamil BŘÍŠKA poslal puk přímo k pravé tyčce. Do konce třetiny moc času nezbývalo. Nakonec se HC Stadion rozhodl pro oddechový čas, ale hra se přelila do prodloužení.

V něm se nic zásadního nestalo, přišlo pouze vyloučení na straně HC Stadionu. Kobra Praha ale kýženou branku nevstřelila a o sobotním vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. V první sérii netrefil branku ani jeden hráč, ve druhé skóroval Tomáš ŠŤASTNÝ za Kobru Praha. Třetí ani čtvrtá série dopadla neúspěšně pro obě strany, v páté se mohl pokusit zvrátit výsledek Chrtek, ale branku nedal. Kobra Praha tak získala bod navíc.

Petr Hlaváč:
Dnes jsme odehráli velmi dobré utkání. Samozřejmě po jeho průběhu jsme zklamaní jen z jednoho bodu, ale tak to někdy bývá. Minulý zápas jsme měli štěstí, dnes trochu smůly. V poslední třetině jsme udělali pár zbytečných faulů a soupeř nás z toho potrestal. Nicméně Kobra letos hraje výborně, takže se za dnešek nemusíme určitě stydět. Ve středu nás čeká Most, který má teď velmi dobrou formu, tak uvidíme další bitvu o tři body. Soutěž je letos hodně vyrovnaná a víceméně není moc slabých soupeřů.