HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 4:3p

Z poslední přípravy jedeme s prázdnou

14.09.2023
Poslední přípravné utkání pro HC Stadion nedopadlo nejlépe. Celý zápas tahal vrchlabský celek za kratší konec, a nakonec to byl Hronov, kdo zvítězil v prodloužení 4:3. Teď jen zbývá jen přátelské zápasy zhodnotit a připravit se na začátek nové sezóny.
příp., čtvrtek 14.9.2023, 18:00
Hronov
4:3p
Vacek (Červinka) – Bendík, Boukal, Kerekanič, Abraham, Kynčl, Kozák, Rychlovský – Chalupa, Chrtek, Moník – Jirků, Urban (C), Tatar – Šlaicher, Kastner, Bláha (A) – Cerman, Jakubec. Trenér: T. Jirků.
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 7. Kocián, 26. Vaňkovský, 49. Vaňkovský, 64. Exner – 40. Kastner (Bláha), 41. Moník (Kastner), 53. Kynčl. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Utkání v Hronově začalo pomalejším tempem, ale ve 2. minutě byl vyloučen domácí hráč. Vrchlabí muselo začínat od své branky, nakonec se dostalo i ke střele, ale gól z toho nebyl. Kozák si pak najel do útočné pozice, ale domácí brankář byl dobře připravený. V čase 6:19 se domácí dočkali první branky. Trefil se Jakub KOCIÁN, který se dostal k dorážce. Hosté jakoby znervózněli a nedařilo se jim držet puk. V 11. minutě navíc příslo vyloučení na jejich straně. Vacek zachytil střelu Hronova, stejně jako další pokus. Ve 13. minutě se domácí znovu radovali, puk se ale odrazil od tyče a rozhodčí dali najevo, že se o gól nejedná. Poté byli současně vyloučení hráči z obou týmů. Netrvalo dlouho a dalším vyloučeným byl vrchlabský Moník. Hostům se ale dobře dařilo držet Hronov od vlastní branky. V 18. minutě se domácí dostali do přečíslení, ale Vacek se stačil přesunout a ani jeden hráč ho nepřekvapil. Hronov se ale dostával do stále více šancí, naštěstí byl vrchlabský gólman vždy připravený zasáhnout.

Hosté se do druhé části vrátili aktivněji. Dostali se do přečíslení, ale domácí gólman je vychytal. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující Kynčl. Kozák se ve vlastním oslabení dostal do šance, ale minul. V čase 25:41 už se domácí radovali podruhé. Autorem branky byl Filip VAŇKOVSKÝ, který střílel z pravého kruhu. Následovala série vyloučení, tři hráči na straně Hronova a jeden vrchlabský. V polovině utkání střílel Bendik, to už byly oba týmy v plném počtu. Vyloučení Jirků vrchlabský celek oslabilo, ale HC Stadion se dokázal ubránit. Poté si šel odpočinout domácí Connor. Přesilové hry se ale nedařily ani jednomu z týmů. Ve 36. minutě přišlo další vyloučení hráčů z obou mančaftů. Ve 39. minutě byl před brankáře jeden z hráčů Vrchlabí zcela sál, ale trefil pouze brankáře. Hosté se radovali až v čase 39:12, kdy Lukáš KASTNER dostal dobrou přihrávku. Do konce druhé třetiny přišla ještě vyloučení na obou stranách.

Hned v úvodní třetí třetiny skóroval v čase 40:10 Filip MONÍK a bylo vyrovnáno. Ve 43. minutě byl vyloučen hostující Chalupa, ale Hronov přesilovou hru nevyužil. Další vyloučení na vrchlabské straně přišlo o chvíli později. Ve vlastním oslabení se dostali před odkrytou klec, ale puk letěl mimo branku. Ve 46. minutě si šel sednout na trestnou lavici domácí Popitich. Vacek musel čelit nájezdu hronovského hráče, poté byl vyloučen vrchlabský Bláha. Hronov se gólu dočkal v čase 48:13, kdy se trefil Filip VAŇKOVSKÝ, ale netrvalo dlouho a zase bylo vyrovnáno. V čase 52:12 srovnal Jakub KYNČL. Následně byl vyloučen domácí hráč, čehož mohlo Vrchlabí využít. K dvojnásobnému oslabení dohnal Hronov vyloučený Przybyla. Těžké chvíle ale nekončily, protože v 56. minutě si přisedl Kocián. Domácí se již v plném počtu dostali k puku, ale nedokázali se dostat před Vacka. Vacek pak vychytal Hronov v 60. minutě, mohlo již být rozhodnuto.

Prodloužení netrvalo dlouho. Na začátku jeden z domácích zkoušet kličkovat až před Vacka, ale nepovedlo se mu to. V 62. minutě ujel hronovský hráč, ale Vacek byl zase připravený. Hronovu se povedlo ho překonat až v čase 63:09, kdy se trefil Jakub EXNER.