HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chrudim - Vrchlabí 4:3sn

Z derby vyšla vítězně Chrudim

05.02.2011
Petr Vtípil, Jana Poskerová
Derby v Chrudimi nenechalo hokejistům ani fanouškům vydechnout. Odehrál se zápas bohatý na akce a góly. V páté minutě otevřelo hostující Vrchlabí skóre zápasu dorážkou Martina Filipa. Chrudim se ovšem nedala lacino a po první třetině odcházela do šaten ve vedoucí pozici. Svěřenci trenéra Řeháčka ovšem po nástupu do druhé třetiny skóre vyrovnali a byl to Loskot, kdo obrátil zápas ve prospěch Vrchlabí. Ale nakonec se za stavu 3:3 šlo do prodloužení a plynule se přešlo v samostatné nájezdy. O vítězství Chrudimi rozhodl Jan Semorád.
43.kolo, sobota 5.2.2011, 17:00
Chrudim
4:3sn
Landsman (Ament) - Zdráhal, Mocek, Toužimský, Vágner, Jaroměřský, Žák, Drtina - Šeda, Král, Fořt - Cyganov, Semorád, Nosek - Sýkora, Nahodil, Klejna - Kaut, Goiš
Koutský (Ševčík) - Drábek V, Matějíček, Dudáš, Pácal, Hubáček, Loskot, Rusnák, Látal, Zukal, Beck, Drábek J., Čížek, Urban, Zíma, Hanzl, Filip, Vrtek, Bauer, Andres, Bláha
Třetiny: 2:1, 1:2,0:0  Branky a nahrávky: 9. Šeda (Král), 16. Cyganov (Semorád), 33. Semorád (Nahodil), 65. Semorád - 5. Filip (Urban), 24. Andres (Vrtek, Zíma), 27. Loskot (Čížek) . Rozhodčí: Přikryl, Goňa, Obadal. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1100. Průběh utkání: 2:1, 3:3, 3:3.

Před začátkem utkání měla Chrudim zcela určitě na mysli důležitost dnešního klání a také fakt, že s Vrchlabím ještě letos nevyhrála. Do zápasu vstoupilo domácí mužstvo zakřiknutě a skvělý forčeking krkonošského celku mu činil notné potíže.

Tápání Chrudimě využili hosté ke vstřelení vedoucí branky. V páté minutě nejprve zazvonila tyč za Landsmanovými zády, ale dorážku do černého si nenechal ujít zkušený Martin Filip – 0:1.

Domácí se probouzeli jen pozvolna, dokázali však vydolovat z minima maximum. V deváté minutě adresoval z rohu kluziště Král přihrávku Janu Šedovi a ten prostřelil první střelou na branku Koutského – 1:1. Obdobná situace se opakovala ještě po čtyřech minutách, ale z opačné strany to Šedovi nevyšlo, jak by si přál.

Do zápasu se Chrudim definitivně dostala při vyloučení Pácala. O využití přesilové hry se zasloužil ruský ostrostřelec Dmitrij Cyganov, který nachytal na švestkách Koutského a nečekaně z ostrého úhlu zvolil místo nahrávky střelu k bližší tyči – 2:1.

Druhé dějství začali lépe hosté. Čtyři a dvacátá minuta a bylo srovnáno. Na konci série dorážet protlačil kotouč za záda chrudimského gólmana Branislav Andres – 2:2. Dvacátá sedmá minuta a obrat zápasu zařizuje Marek Loskot po přečíslení dvou na jednoho - 2:3.

Chrudimi pomáhá další vyloučení soupeře. Faul Ondřeje Látala sebral Elektromontu vítr z plachet a dopřál domácím nadechnout se a znovu zkonsolidovat síly. Přesně v polovině utkání měl na hokejce srovnání Fořt, ale přihrávku Krále promáchl. Vyrovnání zařídil ale vzápětí Jan Semorád, který pohotově dorazil pokus Nahodila – 3:3.

O chvíli později neuspěli v dobrých příležitostech Kaut, Fořt, Zdráhal a Semorád, z toho poslední dva jmenovaní především díky skvělým zákrokům Koutského.

Poslední třetina utkání nepřinesla příliš dramatických okolností. Obě mužstva si hlídala záda a v některých herních fázích působila trochu křečovitě. Brankáři se však překonávali a drželi šanci svých celků na vítězství. Žádná branka ale nepadla a utkání přešlo do prodloužení.

V něm měly více ze hry Orlice, které několikrát nepříjemně ohrozily Koutského. V největší příležitosti se ocitl hned v první minutě prodloužení Cyganov, který přestřelil nejen ležícího vrchlabského gólmana, ale i jeho bránu.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo a přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich dokázal samostatný nájezd proměnit pouze jeden muž a to muž v chrudimských barvách – Jan Semorád – a rozhodl tak o vítězství týmu od řeky Chrudimky 4:3.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Již několikátý zápas jsme hráli o všechno, věděli jsme, že nás čeká soupeř, kterého se nám letos ještě nepovedlo porazit. Oni mají dobře propracovanou obranu, je těžké se přes ní dostat. V úvodu jsme chtěli napadat, nicméně jsme dali gól v 9. minutě z první střely na branku. Zkusili jsme to také trochu zavřít a to se vcelku vyplatilo. Když se na to podívám s odstupem, tak ty dva body jsou opravdu zlaté, o to více, že Vrchlabí nám prostě jako soupeř nesedí. Pořád jsme ve hře o to, nebýt v baráži.

Josef Řeháček, trenér HC Elektromont Vrchlabí: Zápas pro nás začal dobře, brzy jsme se dostali do vedení, kluci hráli zodpovědně. Jenže poté jsme dostali zbytečný gól a také ještě z přesilovky. Zápas byl ale otevřený, věřili jsme si. V prostřední dvacetiminutovce jsme výsledek otočili, bohužel jsme ho nedokázali udržet. Zápas to byl vyrovnaný, v prodloužení jsme měli štěstí a samostatné nájezdy jsou prostě loterie.