HC Stadion Vrchlabí – V sobotu derby s Chrudimí

V sobotu derby s Chrudimí

03.02.2011
Jan Hanuš, Jan Bažant

Už předposlední zápas čeká hráče Vrchlabí v nadstavbové části. A tentokrát los připravil opravdovou lahůdku. Horalé budou totiž hostovat na ledě východočeského rivala z Chrudimi. Tento zápas je veledůležitý hlavně pro domácí, kteří se pohybují na hranici mezi vysněným předkolem play-off a baráží o udržení v 1.lize. Chrudim ale na Vrchlabí v letošní sezóně neumí, protože v předchozích střetnutích ani jednou nevyhráli.

V sobotním zápase budou mít domácí extrémně zvýšenou motivaci, když totiž nevyhrají, můžou se prakticky rozloučit s předkolem play-off. Do boje půjdou povzbuzeni výhrou v Litoměřicích v poměru 3:2, které je jejich konkurentem v boji o předkolo. Také našim hráčům se poslední utkání povedlo, když zvítězili nad bojovnými kohouty z Tábora, které porazili 4:2. Zápas se velmi povedl dvěma novým posilám Vrchlabí, pardubickému Radilovi s Kousalem.

U Chrudimi se v posledním zápase blýskl ruský hráč Cyganov, který vstřelil dvě ze tří branek svého týmu v Litomeřicích. Oba týmy zdobí především spolehlivost na brankářském postu, kde Landsman i náš Koutský jsou neotřesitelnými jedničkami. Co se naopak oboum týmům nedaří, je úspěšnost přesilovek. U Chrudimi je to pouhých 17,47% a u našich dokonce 16,88%. Mezi silnější diciplíny obou týmů patří naopak bránění přesilovek soupeře, 81,96% u domácích a 88,64 % u Vrchlabí. Jak to všechno dopadne se dozvíme v sobotu od 17 hodin v Chrudimi.

Zimní stadion Chrudim
5.2. 17:00
HC Chrudim 43. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
15. 53 b. Umístění 9. 62 b.
13 – 4 – 6 – 19 Celková bilance 16 – 4 – 6 – 16
Lukáš Král 13 g.+ 28 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 9 g.+ 17 as.
Jan Semorád 14 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek
Patrik Beck
Radek Hubáček
Ondřej Látal
všichni 9 g.
Lukáš Král 28 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek 17 as.
Jan Semorád +9 Nejlepší hráč v +/- Merek Loskot +5
Lukáš Král -15 Nejhorší hráč v +/- Vladislav Kubeš
Ondřej Poživil
Martin Dudáš
Tomáš Pácal
všichni -9
Tomáš Blažek 61 min. Nejtrestanější hráč Martin Dudáš 104 min.
Filip Landsman 2,83
Petr Ševčík 2
Michal Valent 0

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Drábek V., Matějíček, Dudáš, Pácal, Zukal, Čížek, Hanzl, Bauer - Beck, Hubáček, Loskot - Látal, Filip, Urban - Rusnák, Zadina, Drábek J. - Radil, Zíma, Kousal

HC Chrudim: Landsman (Ament) - Jaroměřský, Toužimský, Mocek, Drtina, Zdráhal, Žák - Fořt, Král, Šeda - Semorád, Nosek, Cyganov - Sýkora, Kaut, Klejna - Kapec, Goiš

Rozhodčí

V Chrudimi bude řídit zápas pan Petr Přikryl z Brodku u Prostějova, na čarách se představí pánové Tomáš Goňa ze Zlína a Pavel Obadal z Uherského Brodu.