HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Přerov - Vrchlabí 3:1

Z Přerova jede HC Stadion s prázdnou

06.10.2021
Proti slabšímu soupeři se Vrchlabí nedařilo. HC Stadion se z ledu Přerova vrací bez bodů. Dokázal vstřelit pouze jedinou branku, o kterou se postaral ve druhé třetině z přesilové hry Kaut. Soupeř byl aktivnější a góly do vrchlabské branky padly tři.
8.kolo, středa 6.10.2021, 18:00
Přerov
3:1
Klimeš (Postava) – R. Černý, Hrabal, Kubeš, Hamrlík, Krisl (C), Seemann – T. Doležal (A), Pšurný (A), Süss – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – M. Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Herman, Tadeáš Král, T. Šoustal.
O. Štěpánek (J. Soukup) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – Matýs, T. Kaut (A), Heřman (A) – Pochobradský, Chrtek, T. Zeman – D. Chalupa, P. Urban, Mrňa – Kaplan, Herčík, Costa.
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 19. Jakub Svoboda (Hrabal, M. Kratochvil), 31. R. Černý (Pšurný, T. Doležal), 60. Süss (T. Doležal, Seemann) – 23. T. Kaut (P. Urban, Pochobradský). Rozhodčí: Horák, Vrba – Blažek, Vašíček. Vyloučení: 8:7. Diváci: 602. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.

Domácí se po buly ujali puku a hned vyzkoušeli vrchlabskou obranu. Svoboda se trefil pouze do Štěpánkova betonu. Ani ve 4. minutě to nevypadalo, že by Přerov chtěl hosty pustil k puku a ti se tak nedostali k žádné střele. Chybná rozehrávka v 7. minutě je stála cenné střely. V 9. minutě se Zubři dostali do přečíslení, ale branku z toho nevytěžili. Šoustal poslal střelu na Štěpánka, který takovou razanci nečekal. V 10. minutě přišlo první vyloučení, na domácí straně. Vrchlabí se sice dostalo do kombinace, ale nakonec se pískalo postavení hráče v brankovišti. Následně byl vyloučen Štěpánek a síly na ledě se vyrovnaly. Hrabalovy střely se nedostaly přes hostující obranu. V 16. minutě měl velkou šanci Kale Costa, který ale na Klimeše nevyzrál. Poté byl vyloučen domácí brankář. Už po naskočení Svobody na led se do obrovské šance dostal Jan Svoboda, který chtěl zakončit mezi Štěpánkovy betony, ale nebyl úspěšný. V 19. minutě byli současně vyloučení Jan Svoboda s Olivou, ale vytěžili z toho pouze domácí. V čase 19:00 otevřel skóre utkání Jakub SVOBODA, který se trefil přesně do horního rohu. Do konce třetiny už se diváci branky nedočkali.

Hned zkraje druhé části mohl HC Stadion vyrovnat. Do přečíslení se dostali Matýs s Heřmanem, ale bohužel gól nepadl. Ve 22 minutě byl ale vyloučen domácí Hamrlík a v čase 22:28 tuto možnost Vrchlabí využilo. Autorem branky se stal Tomáš KAUT, ten vypálil po přihrávce od Urbana z první a puk se zastavil až v síti za Klimešem. I Zubři si ale zahráli přesilovku po vyloučení Chalupy ve 26. minutě. Jakub Svoboda mohl přidat další gól, ale Štěpánek střelu na poslední chvíli zastavil. Poté byl znovu vyloučen domácí hráč. Tentokrát ale přesilovou hru hosté nevyužili, i když na Klimeše poslali několik střel. Po naskočení vyloučeného hráče na led se ale dostali také ke střele, Klimeše Costa nepřekvapil. A na druhé straně se opět slavil úspěch. V čase 30:09 přidal druhou branku Přerova Robert ČERNÝ, který znovu dostal svůj tým do vedení. Ve 32. minutě byl vyloučen Mrňa, naštěstí pro hosty se Zubři nedostali k nebezpečným střelám. Ve 34. minutě přišlo hned několik trestů. Za Přerov si šel odpočinout Černý a Král, za hosty Voženílek. Vrchlabí si tak zahrálo přesilovku 5 na 4. Urban mohl srovnat ve 36. minutě, na druhé straně se do šance dostal Matěj Svoboda. Ve 38. minutě další vyloučení, tentokrát výhoda pro domácí. HC Stadion se sice dobře bránil, i tak ale musel Štěpánek zasahovat.

Na začátku třetí části se dlouho týmy přetahovaly o puk, nakonec ho získal Přerov. Ve 44. minutě se dostal do nájezdu Costa, ale Klimeš zůstal klidný a změnu stavu nepřipustil. Také další střela byla od Vrchlabí nebezpečná, tentokrát z hole Matýse. Ve 46. minutě přišla největší šance hostů v utkání, ale Pavel Mrňa nepřekonal ležícího Klimeše, který puk vyrazil betonem mimo branku. Třetí třetina přinesla hodně soubojů, HC Stadion se snažil o vyrovnání, ale zatím marně. Štěpánek si snadno poradil se střelou od Seemanna. V 53. minutě byl vyloučen domácí Kratochvil, v oslabení se jim hodně dařilo. Poté přišla hra 4 na 4, odpočinout si šel vrchlabský Jelínek. Zubři ani v plném počtu nevyužili výhodu a Vrchlabí už moc času na srovnání a případnou výhru nezbývalo. Štěpánek se v 56. minutě dopustil velké chyby, ale Zubři ji nepotrestali a hosté se dostali ke Klimešovi. Domácí pak jen vyhodili do středního pásma, nakonec se branky přeci jen dočkali. V čase 59:02 vstřelil třetí branku Přerova Jan SÜSS a bylo jasné, že všechny tři body dnes zůstanou Zubrům.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Dneska jsme strašně špatně začali. Neměli jsme pohyb, nebyli jsme na puku a první třetinu hrál víceméně jen Přerov. Skončilo to ještě milosrdným stavem 1:0 a o přestávce jsme si k tomu něco řekli. Myslím si, že od druhé třetiny se náš výkon začal zlepšovat. Dokázali jsme srovnat z přesilovky, ale bohužel jsme potom dostali za chvíli druhý gól. Ve třetí třetině jsme byli lepším týmem, zatímco domácí spíše bránili, a vytvořili jsme si dvě, tři vyložené šance. Nedali jsme a domácí ještě nakonec zvýšili na 3:1. Vzhledem k té první třetině, kde jsme si nic nevybojovali, to bylo asi zasloužené. Ale kluci makali až do konce, za což jim patří dík. Bohužel, na jeden gól se body moc dělat nedají. Gratuluji domácím k vítězství.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):
Spokojení můžeme být se třemi body a famózním výkonem Lukáše v bráně. Pro nás trenéry splnila přísnější měřítko možná první třetina. Ta druhá byla jakž takž a ve třetí bylo Vrchlabí lepší. Tam jsme měli štěstí.