HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 1:6

Z Kolína veze Stadion vítězství

15.03.2019
Vendula Sahánková
V první třetině se týmy vzájemně oťukávali, postupně rozjížděli hru. Ve druhé třetině se vedeni ujal vrchlabský tým, během 10 minut se vedl o tři branky. Poslední třetina přinesla jednu branku domácích, kterou vstřelil Michal Procházka a další tři branky vrchlabských. Hráči utkání byli vyhlášení Jiří Vašíček a Martin Sejpal. Série je tak vyrovnaná 1:1.
SF2, pátek 15.3.2019, 18:07
Kolín
1:6
Sejpal (Martínek O.) – Havelka, Pýcha, Bezděk, Sladký, Březina, Hanzl, Barták – Procházka, Kozák, Zumr "A", Němec, Malý "C", Martínek R., Kadlec A., Pešek, Jankovský, Netušil, Šafránek "A", Pilný
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček "A", Bendík "A", Voženílek, Jirků "C" – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Beger, Urban, Bednář, Mrňa, Chalupa, Pilař, Bláha
Třetiny: 0:0, 0:3, 1:3  Branky a nahrávky: 48. Procházka (Zumr) – 21. Berger (Bednář), 22. Mrňa (Bednář), 32. Vágner (Kastner, Havránek), 52. Havránek (Bednář), 56. Urban (Bednář), 57. Půlpán Aleš (Urban, Bendík). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Hnát, Šimánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2035. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6.

Bednář zavezl puk do útočné třetiny hned na začátku zápasu. Poté přihrával na Matějčka, který prověřil Sejpala. Ve druhé minutě se do kolínské obrany pustil Němec. Poté byl vyloučen domácí Barták. HC Stadion se usadil v útočném pásmu. Bednářova střela skončila na betonu Sejpala, stejně jako pokus od Urbana. V ochranné síti skončil puk po střele Mrni. V 6. minutě byl vyloučen vrchlabský Muška. Hosté se ale dobře bránili, vyhazovali kotouč k Soukupovi. V 8. minutě se předvedl Pilař, který se dostal až k Sejpalovi. Šafránek si také dojel až k Soukupovi, jeho střela ale minula cíl. Ve 12. minutě byl v šanci Němec, ale branku netrefil a puk skončil v mantinelu. Vašíček to zkoušel od červené čáry, ale Sejpal puk uklidil a rozehrál útok Kolína. 15. minuta přinesla dvě šance Bednáře, ale Sejpal využil svůj beton. Následovalo vyloučení kolínského Bezděka. V 17. minutě mohl zaútočit Jankovský, který projel vrchlabskou obranou, ale Soukup byl na svém místě. Poté přišlo vyloučení i na hostující straně. Žádný z týmů se ale při hře 4 na 4 neprosadil, navíc byl v 19. minutě znovu vyloučen Bezděk.

Druhá část začala lépe pro hostující Vrchlabí. V čase 20:42 otevřel skóre utkání Jan BERGER střelou v přesilové hře. Poté byl vyloučen domácí Barták a Stadion dlouho nečekal. Po půl minutě využil další přesilovou hru, když se trefil v čase 21:26 Pavel MRŇA. Vrchlabí se často usazovalo v útočném pásmu, další branku se jim ale zatím přidat nepodařilo. Ve 26. minutě měl Pýcha možnost skórovat za svůj tým. Kotouč ale skončil v ochranné sítě. Sejpal poté zasahoval proti střele Aleše Půlpána. Na druhé straně měl Soukup práci, když na něj vystřelil Jankovský. V polovině zápasu byl vyloučen kolínský Havelka. Třetí přesilová hra byla využita opět ze strany Vrchlabí. V čase 31:26 se trefil Martin VÁGNER. Také Neužil měl velkou možnost, ale minul branku. Ve 34. minutě přišlo vyloučení také na vrchlabské straně. Netrvalo dlouho a hosté šli do třech. Kozlové se ale nedostali do žadné velké šance. Stadion už byl v pěti hráčích, když byl vyloučen Berger. Kozlům se ale dnešní přesilovky vůbec nedařily. Němec přestřelil branku Soukupa.

Ve třetí části domácí získali pásmo, ale Soukup použil lapačku proti pokusu Němce. Ve 43. minutě se do šance dostal Jankovský, ale nakonec zvolil přihrávku na Šafránka, který branku přestřelil. Poté byla hra přerušena, vrchlabský hráč zůstal ležet na ledě - ale nevylučovalo se. To přišlo až ve 45. minutě, kdy dostali šanci skórovat Kozlové po vyloučení Hozáka. K němu se přidal i Muška. Vrchlabí bylo již ve čtyřech, kdy zaútočili Kozlové. V čase 47:48 se za Kolín trefil Michal PROCHÁZKA a snížil na 1:3. Vrchlabí ale znovu odskočilo o tři branky, když se v čase 51:22 trefil Štěpán HAVRÁNEK, který propálil Sejpalovy betony. O čtyři minuty později už Vrchlabí vedlo o čtyři góly. Tentokrát byl úspěšný Patrik URBAN, který v čase 55:23 poslal prudkou střelu až za brankovou čáru. Poté byli současně vyloučení Jankovský a Berger. V čase 56:08 poslal střelu Bendík, ale Sejpal pouze vyrazil puk před sebe. Tam ho našel Urban, poslal přihrávku Aleši PŮLPÁNOVI a ten puk poslal do poloprázdné branky. V 58. minutě byl vyloučen Pilař, hra po naskončení domácího hráče pokračovala v pěti na čtyři. Jankovský střílel hned po vyjetí z trestné lavice, ale Soukup si s jeho pokusem poradil. Domácí, ačkoliv byli v útočném pásmu, se nedostali ani k pokusu o střelu. Na několik posledních vteřin naskočili do hry za Kolín Pilný s Peškem, ale ani ti nepomohli týmu k lepšímu výsledku. Stav série je tedy 1:1, Jaroslav Bednář si v zápase připsal čtyři přihrávky.