HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 2:5

Z Děčína vezeme tři body!

12.10.2019
I když to ze začátku nevypadalo, HC Stadion v poslední třetině zabral a nakonec si z Děčína odváží tři body. Vrchlabí až do poloviny utkání muselo na Medvědy dotahovat, potom už ale góly padaly pouze do děčínské branky a vrchlabští si zasloužene odvážejí všechny body a vedení v tabulce.
9.kolo, sobota 12.10.2019, 18:00
Děčín
2:5
Lavinger (Kácha) – Loukota, Tenkrát, Kaltenböck, Mareš, Zicho, Tůma – Faigl, Chovanec, Fojt, Damašek, Oliverius (C), Zajan (A), Petráš, Kuchynka, Sýkora O., Volráb (A), Smola
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban, Mrňa, Jirásek, Dvořák, Bednář, Sýkora P., Matějček, Kastner, Hozák, Moník F.
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: 14. Sýkora O. (Petráš, Zajan), 27. Kaltenböck (Faigl, Oliverius) – 20. Sýkora P. (Urban), 29. Hlaváč, 35. Urban, 44. Jirků, 56. Hozák (Kastner). Rozhodčí: Místecký – Toman, Janíček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5.

Utkání začali aktivněji hosté, Sýkora ale nedostal přihrávku. Také Hlaváčovi se nedařilo zpracovat puk a domácí brankář kotouč vypíchl. Na druhé straně se do šance dostal Sýkora a vypálil, Soukup byl připravený. Ve 4. minutě se v brance zapotil Lavinger, který chvilku nevěděl, kde má puk. Za brankovou čáru se ale nedostal. Bednář se v 7. minutě dostal sám až před Lavingera, ten jeho pokus zastavil. Ve 12. minutě se v brance blýsknul Soukup, na kterého si najel Volráb. První branka padla v čase 13:58, když se před Soukupem ocitnul Ondřej SÝKORA, který poslal Medvědy do vedení. Vyloučení přišlo v 17. minutě, a to na vrchlabské straně. Netrvalo ale dlouho a síly na ledě se vyrovnaly. HC Stadion, konkrétně Petru SÝKOROVI, se povedlo přesilovou hru využít tři vteřiny před naskončením hráče zpět na led. V čase 19:18 tak bylo vyrovnáno a začínalo se od nuly. Další branku mohl přidat Hlaváč, ale Lavinger včas sklapl betony.

Na začátku druhé třetiny diváci viděli další vyloučení na děčínské straně. Bednář poslal nebezpečnou střelu ve 22. minutě, ale ani dorážející Sýkora nebyl úspěšný. Na druhé straně jel sám na Soukupa Chovanec, ale nakonec přestřelil branku. Ve 25. minutě bylo husto před Lavingerem, ale hosté se k puku nedostali. V čase 27:00 se Medvědi znovu dostali do vedení zásluhou Jana KALTENBÖCKA. Neuplynuly ani dvě minuty a bylo znovu vyrovnáno. V čase 28:40 se k odraženému puku dostal Jan HLAVÁČ. Ve 31. minutě se Vrchlabí znovu radovalo z branky, ale brankový sudí branku gól neuznal. Stejná situace poté nastala i na druhé straně, kde zase branku neuznal hlavní rozhodčí, který situaci dobře viděl. Poté byl vyloučen vrchlabský Hlaváč. Ve 34. minutě byli současně vyloučeni Bednář a Oliverius. Tuto situaci lépe zvládl Stadion. V čase 34:06 se totiž poprvé v zápase dostal do vedení, když se kotouč dostal k Patriku URBANOVI, který prostřelil Lavingera. Ve 37. minutě byl vyloučen hostující Jirásek. Ani tentokrát se ale Děčínu nepodařilo využít přesilovou hru. Stadion držel puk daleko od své branky. Osm vteřin před sirénou byl ještě vyloučen děčínský Tůma, který dostal 2+2 minuty.

Sýkora vystřelil od modré čáry, ale Lavinger si se střelou poradil. Ve 42. minutě byl vyloučen domácí Zajan. HC Stadion tak dostal možnost dvojnásobné přesilovky. Tu využil v čase 43:26 Tomáš JIRKŮ střelou z mezikruží. Ve 45. minutě byl vyloučen Vašíček. Následoval ho hned poté Havránek a HC Stadion se dostal do tří. Děčín se ale nedostal do šance ani ve dvojnásobné přesilovce. Další vyloučení přišlo na vrchlabské straně ve 49. minutě. Na Soukupa vystřelil Smola. Vrchlabí již bylo v plném počtu, když se ke střele dostal Zicho. V 53. minutě se do samostatného úniku dostal Bednář, ale Lavinger puk vykopl. Celou vrchlabskou obranu projel bez problémů Petráš, ale nedostal se k zakončení. V čase 56:00 navýšil náskok Vrchlabí Jiří HOZÁK, ke kterému se odrazil puk. HC Stadion ale do konce zápasu Medvědy k ničemu nepustil a vedení si uhájil. Do Vrchlabí se tak vrací se třemi body.