HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 4:2

Z Chomutova bez bodů

15.10.2008
Pavel Kadeřábek, Patrik Huber
Vrchlabští na ledě Chomutova sehráli vyrovnanou partii, v níž se ale nakonec radovali z vítězství hokejisté KLH. Bojovníci z hor šli sice ve 30. minutě do vedení, když se trefil Lukáč, který s chladnou hlavou poslal hosty do vedení. Ovšem již o pět minut později srovnal Pulpán. Jeho branka povzbudila Chomutovské natolik, že se do soupeři více zakousli, což vyústilo i ve vedoucí branku. Trefil se Jeslínek. Krkonošští se sice ve 48. minutě radovali z vyrovnání zásluhou Látala, avšak ne na dlouho. Další zářez na pažbě totiž přidal šest minut před závěrečnou sirénou Jíra a výhru pečetil v poslední minutě Pulpán. Tato prohra také znamená, že Vrchlabí poprvé v této sezoně odjíždí z ledu soupeře bez bodu.
13.kolo, středa 15.10.2008, 17:30
Chomutov
4:2
Lundell - Chmelíř, Révay, Pulpán, Tuivonen, Dresler, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Mikšovic, Stehlík, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Fábry, Domin, Tauš
Štůrala - Vála, Chaloupka, Galvas, Bendík, Wagenhofer,Lukáč, Koma - Beck, Horčička, Kříž, Látal, Gajovský, Fiedler, Konečný, Rusnák, Mikšovský, Krupka, Eiselt, Hruška
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 35. Pulpán (Toivonen), 36. Jeslínek (Charousek), 54. Jíra (Mikšovic, Domin), 50. Pulpán (Skořepa, Toivonen) - 30. Lukáč (Fiedler, Beck), 48. Látal . Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba . Vyloučení: 5:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 1313 . Střely na branku: 30:36 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2 .

Do utkání vstoupili lépe hráči Vrchlabí, kteří se do domácích pustili bez bázně a hany hned od první minuty. Ve 3. minutě ujeli dva na jednoho a jen skvělý obranný zákrok domácího Toivonena odvrátil první gól utkání. V 6. minutě se ocitl úplně sám před Lundellem hostující Fiedler, ale domácí gólman vytasil jeden ze skvělých zákroků a podržel domácí tým i tentokrát. Když byl v 9. minutě utkání vyloučen domácí Dresler, zdálo že se hosté prosadí. Domácí však i toto oslabení sehráli velmi dobře a nepustili hosty ani k jedné střele na svého gólmana. Od poloviny první třetiny se začali čím dál častěji prosazovat i domácí hokejisté. Ve 12. minutě byl blízko vstřelení branky domácí Jelínek, byl ale tísněn jedním z obránců a jeho střela neměla potřebnou razanci a Štůrala si s ní poradil. Sílící nápor domácích přibrzdil svým druhým vyloučením domácí Dresler a hosté tak měli druhou početní výhodu. Tu sice sehráli o poznání lépe, ale i tentokrát se domácí ubránili. V 18. minutě měl 100% tutovku Jíra, ale sám před hostujícím gólmanem nepotěšil domácí fanoušky a svou velikou šanci nedal. Nutno dodat, že měl na tom největší zásluhu hostující gólman. V první třetině diváci branku neviděli. Jak domácí tak i hosté si vypracovali několik slibných gólových situací avšak oba gólmani byli zásadně proti a vytáhli se skvělými zákroky.

Druhá třetina začala slibným průnikem domácího Míky, který byl však takticky faulován Fiedlerem a domácím se tak naskytla první početní výhoda v utkání. Ta se však domácím nepovedla a hosté v čele se Štůralou moc práce neměli. Ve 26. minutě měl dnes svou druhou velkou šanci domácí Jíra. Jeho skvěle mířenou střelu do šibenice však Štůrala krajem lapačky vyrazil.Ve 27. minutě dostali hosté opět příležitost přesilové hry, jelikož domácí střídačka špatně střídala. O chvilku později byl vyloučen domácí Pulpán a hosté tak měli výhodu dvou mužů v poli. Zavřeli domácí před Lundella, který několika skvělými zákroky domácí podržel. Bohužel pro domácí kapituloval ve 30. minutě, když už domácí hráli v plném počtu, ale i díky předchozímu vyčerpání neuhlídali JOSEFA LUKÁČE, který dostal dostatek prostoru a poslal hosty do vedení 0:1. Ve 33. minutě byli vyloučeni domácí Mikšovic a hostující Bendík, za chvilku poslal hosty do tří Wagenhofer a domácím se naskytla přesilovka 4 na 3. V té se domácím nakonec po obrovském tlaku podařilo vyrovnat. Od modré vyslal nechytatelnou dělovkuLUKÁŠ PULPÁN a vyrovnal na 1:1. Vyrovnání domácí nakoplo a jejich snaha byla odměněna hned ve 36. minutě. Jiří Charousek vyhrál buly přímo na hokejku MICHALA JESLÍNKA, který poslal hned z první domácí do zaslouženého vedení. 2:1 Hosty to neotřáslo a hned se snažili o vyrovnání. Domácí však byli zásadně proti a vedení si udrželi až do konce druhé třetiny.

Třetí třetinu začali lépe domácí se snahou zvýšit svoje vedení, ve 44. minutě měl další velkou šanci domácí Jíra, ale asi mu nebylo dnes souzeno se gólově prosadit. Ve 46. minutě fauloval hostující Hruška a domácím se naskytla možnost své vedení zvýšit. Nejblíže k tomu byl Míka, který však trefil jen tyč Štůralovi branky. Jak už to tak bývá, potvrdilo se pravidlo o „nedáš – dostaneš.“ Všetečkovi na modré čáře při tlaku domácích utekl puk, kterého se okamžitě zmocnil hostující ONDŘEJ LÁTAL, svůj nájezd proměnil a srovnal tak stav utkání na 2:2. Domácími vyrovnání tentokrát jako v minulých utkáních neotřáslo a i za podpory skvělého publika se snažili vrátit vedení na svou stranu. To se jim do puntíku splnilo v 54. minutě zápasu. Přihrávku před branku, kterou vyslal PETR JÍRA si srazil hostující obránce za záda bezmocného Štůrali a bylo to 3:2 V závěru utkání se hosté snažili vyrovnat, domácí je však ani k očekávané hře bez brankáře nepustili a naopak v poslední minutě po rychlém brejku upravil na konečných 4:2 dnes nejlepší hráč domácích LUKÁŠ PULPÁN.

Martin Pešout (Chomutov): Pro nás to bylo velice těžké utkání. Po nezdarech na domácím ledě jsme se potřebovali našim divákům omluvit za ten výkon s Chrudimí. Potřebovali jsme se bodově dotáhnout na vrchní příčky, to naše postavení v tabulce určitě není takové, jaké bysme si představovali. Věřím, že jsme dneska ukázali, že jsme ten starý známý Chomutov. Ale nesmíme podléhat euforii, musíme pracovat dál. Uvidíme, co z toho vzejde. Dnes musíme velice poděkovat divákům, měli jsme strach, jak nás po té prohře s Chrudimí přivítají, ale dnes byli naprosto fantastičtí. Když jsme dostali branku na 2:2, tak nás diváci podrželi a to rozhodlo, že se mužstvo nepoložilo. Jestli jsme z krize venku ukáží až další zápasy, ale za takovýto hokej se nemusíme stydět.

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): Myslím, že jsme nehráli špatně. V první třetině jsme pohrdli hodně šancemi. Myslím, že jsme mohli jít do vedení. Pak už jsme dotahovali a to jde s Chomutovem těžko a nakonec rozhodl klasický gól, který padá v Chomutově, puk se nějak dorazil do brány a to rozhodlo. Myslím si, že jsme měli po první třetině vést, měli jsme několik nájezdů 2 na 1 a šance. Za bojovnost ovšem nemůžu hráčům nic vyčítat.