HC Stadion Vrchlabí – Elektromontéři se představí v Chomutově

Elektromontéři se představí v Chomutově

13.10.2008
Jakub Gabriel

V R C H L A B Í - Ve středu 15.10. od 17:30 se na chomutovském ČEZ Stadionu utkají dva týmy z první čtveřice tabulky první ligy, KLH Chomutov a HC Vrchlabí. Pro Vrchlabí to nebude lehké utkání a každý bod bude dobrý. Podaří se Vrchlabským v Chomutově zvítězit?

Chomutov v minulé sezoně

Hokejistům Chomutova vyšla základní část, ve které obsadili druhé místo ve skupině západ. O 11 bodů před nimi byla na prvním místě Mladá Boleslav. Chomutovští se tímto umístěním osvobodili od předkola play-off a šli rovnou do čtvrtfinále. V něm narazili právě na Vrchlabí. Až na jedno vrchlabské domácí vítězství 5:0 postoupili téměř bez problémů 4:1 na zápasy. Dalším soupeřem po Vrchlabí byla Olomouc. Semifinále se nejdříve vyvíjelo pro KLH špatně, když Mora první dvě utkání vyhrála. Chomutovští se ale nedali a zbylé 4 utkání vyhráli a postoupili do finále první ligy. Soupeř jím byla Mladá Boleslav, se kterou nevyhráli ani jedno utkání a finálová série skončila nepěkně 0:4. Mladá Boleslav nakonec porazila v baráži Ústí nad Labem a nyní hraje O2 Extraligu.

Chomutov zatím drží čtvrtou příčku

Chomutovští začali skvěle, když zvítězili v prvních pěti zápasech. V dalších pěti utkáních však získali pouhé 3 body a propadli se o několik příček dolů. Poslední dvě utkání si alespoň trochu napravili reputaci a nejříve uspěli na nájezdy v Hradci Králové a poté přejeli Třebíč 4:0. Nyní jsou v tabulce první ligy na čtvrté pozici a 4 body za třetím Vrchlabím.

SK Horácká Slavia Třebíč - KLH Chomutov 0:4

V úvodních minutách podržel Severočechy Lundell a ve dvanácté minutě šli bílomodří do vedení, to když na konci krásné kombinace byl Jan Dresler. V šestadvacáté minutě nejprve domácí nastřelili tyč a hned v zápětí ujel třebíčským Petr Domin a precizně provedeným blafákem zvýšil na 0:2. O chvilku později navýšil náskok Chomutova Petr Míka a zápas tím prakticky rozhodl. Převahu Krušnohorců potvrdil gólem ve vlastním oslabení Mikšovic, jenž se do sestavy vrátil po několika zápasové absenci.

ČEZ Stadion Chomutov
15.10. 17:30
KLH Chomutov 13. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
4. 23 b. Umístění 3. 27 b.
7 – 1 – 0 - 4 Celková bilance 8 - 1 – 1 - 2
Jaroslav Hašek 8 g.+ 8 as.
Jiří Charousek 6 g. + 8 as.
Nejproduktivnější hráč Nikola Gajovský 5 g.+ 3 as.
Jaroslav Hašek 8 g. Nejlepší střelec Nikola Gajovský 5g.
Michal Jeslínek
Miroslav Hlinka
oba 11 as.
Nejvíce asistencí Ondřej Látal 5 as.
František Bombic
Jaroslav Hašek
oba +11
Nejlepší hráč v +/- Ondřej Látal + 6
Josef Révay 45 min. Nejtrestanější hráč Ladislav Gengel 25 min.
Jan Lundell 2,26
Lukáč Cikánek 2,25
Lukáš Sáblík 4,07
Brankový průměr na zápas Tomáš Štůrala 1,69
Petr Ševčík 1,00
Jan Lundell 93,19%
Lukáč Cikánek 91,89%
Lukáš Sáblík 88,89%
Úspěšnost gólmanů Tomáš Štůrala 93,53%
Petr Ševčík 95,24%
Jan Lundell 1
Lukáč Cikánek 0
Lukáš Sáblík 0
Čistá konta Tomáš Štůrala 1
Petr Ševčík 0

Sestavy z posledního kola

KLH Chomutov: Lundell (Cikánek) - Pulpán, Toivonen, Trefný, Všetečka, Dresler, Bombic, Chmelíř, Revay - Gombár, Skořepa, Míka, Mikšovic, Domin, Jíra, Hašek, Charousek, Jeslínek, Touš, Stehlík, Fábry

HC Vrchlabí: Štůrala - Koma, Lukáč, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála "C", Bendík, Matějíček, Wagenhoffer - Fiedler, Pajič, Beck "A", Horčička "A", Krupka, Eiselt, Konečný, Kříž, Látal, Mikšovský, Rusnák

Rozhodčí

Souboj v Chomutově bude pískat trio mosteckých rozhodčích. Hlavní rozhodčí bude pan Tomáš Turčan, kterému na čarách budou pomáhat pánové Jan Bertlík a Radek Koskuba.