HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 1:3
Zápasy

Vrchlabí zvítězilo na ledě nováčka

21.08.2008
Mirek Ondra, Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté uspěli v dalším přípravném utkání. Po výhře nad mistrem extraligy přišlo i vítězství s nováčkem první ligy, s Benátkami nad Jizerou. Za hosty se trefili Hruška, Lukáč a do prázdné branky Chatrnůch. Za Benátky skóroval Kudrna. Po třetinách 0:0, 1:2, 0:1 si tedy Vrchlabí odváží z Benátek pomyslné 3 body z přípravy.
přát, čtvrtek 21.8.2008, 18:00
HC Benátky
1:3
Vrchlabí
Nedvídek (Hanousek) - Kolmann, Mrkvička, Zíb, M. Tondr, Ton, Pavlů, Kajínek, Gajda - Rapač, Jech, Bárta, Pabiška, Kadeřábek, Nevyhoštěný, L. Tondr, Kopic, Hudíček, Kudrna, Skořepa, Tomášek
Ševčík (Štůrala) - Vála, Matějíček, Galvas, Chatrnúch, Bendík, Jaroměřský, Tomáš, Lukáč - Gengel, Horčička, Kříž, Látal, Rod, Gajovský, Rusnák, Knebl, Hruška, Mikšovský, Havlíček, Jindřich
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 24. Kudrna (Hudíček) - 27. Hruška (Horčička), 30. Lukáč (Vála), 60. Chatrnúch. Rozhodčí: Hnízdil - Macháč, ? . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:
Do Benátek přijelo Vrchlabí, které patřilo k velkým rivalům hokejistů od Jizery už ve druhé lize. Podle nasazení a důrazu na ledě tomu nebude jinak ani ve vyšší soutěži.

Do utkání vstoupily lépe Benátky, ale osamocený Ctibor Jech nedokázal zblízka překonat Ševčíka. Domácí byli po zbytek první části o málo lepším a do svého soupeře se pustili bez většího respektu. Gólové vyjádření však přišlo až s úvodem druhé třetiny.

Střelu Tomáše Hudíčka vrchlabský gólman pouze vyrazil a jeden z nejzkušenějších hráčů Benátek Jiří Kudrna dorářžkou dopravil puk za Ševčíkova záda.

Odpověď Vrchlabských přišla ve 27. minutě po minele v domácí obraně. Petr Horčička našel na modré čáře osamoceného Petra Hrušku, který proměnil svůj samostatný nájezd krátkým bekhemndovým blafákem, jenž nasměroval mezi betony Nedvídka.

Jinak dobře chytající Nedvídek inkasoval v polovině zápasu podruhé a opět v tom sehrála roli chyba v domácí obraně. Martin Ton byl příliš daleko od Jozefa Lukáče, který přebral přihrávku od Galvase, a Lukáč si s "trestným střílením" bez problémů poradil - 1:2.

Benátky se po lacině obdržených brankách nevzdávaly a na konci druhé části hry sahaly po vyrovnání, když Ševčík nadvakrát kryl teč Josefa Skořepy i následnou dorážku Milana Gajdy.

V šesté minutě třetí třetiny pohrdnul Nevyhoštěný obrovskou příležitostí na srovnání zápasu. Prázdnou bránu po akci Kudrny však netrefil. Benátky stupňovaly tlak, který gradoval těsně před koncem zápasu. Domácí odvolali brankáře a hráli přesilovku 6 proti 4.

Hokejisty z Krkonoš nepustili z jejich obranného pásma, ale šance Rapače ani Skořepy se neujaly. Brankový účet utkání uzavřel gól do prázdné brány přes celé hřiště, kterou za pomoci tyče vsítil Roman Chatrnúch.

Benátky byly Vrchlabí důstojným soupeřem a nebýt naprosto zbytečných chyb v obraně, mohly pomýšlet i na lepší výsledek.