HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Parbubice B 3:2

Vrchlabí vítězí nad pardubickým "béčkem"

10.09.2024
Poslední přípravný zápas se odehrál na domácí půdě. HC Stadion Vrchlabí se postavil proti B týmu Pardubic, které porazil těsným výsledkem 3:2. Pro oba týmy se jednalo o generálku před začátkem soutěže. Favorizovaní hosté ani jednou v zápase nevedli i díky výbornému výkonu brankáře Červinky a tak generálka dopadla lépe pro domácí HC Stadion.
příp., úterý 10.9.2024, 18:00
3:2
Parbubice B
Červinka (Holubec) – Bendík (A), J. Kynčl – Srnský, Z. Fiala – Gurjevskij, Kerekanič – Hladík – A. Jirků, Chrtek, Chalupa (C) – Bláha (A), Kastner, Poul – Moník, R. Šlaicher, Tatar – Krsek, Berger, M. Mach Trenér: Ondřej Poul
Honzík (Vondraš) – Kolář, Chabada – Švec, Nedbal (C) – Voženílek, Kubíček – Nedelka – Pavlata, Rákos (A), Pochobradský – Kalužík, Rouha, Gromadzki – Lichtag, T. Kaut (A), Formánek – Koudelka Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 1. Chalupa (Chrtek), 24. T. Bláha (M. Poul, Moník), 42. Krsek (Gurjevskij, M. Mach) – 33. Kalužík (Nedelka), 59. Rákos (Kolář). Rozhodčí: Maštalíř, Veinfurter – Řezníček, Brož. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Domácí předvedli velmi rychlý nástup, který v čase 00:43 vyústil v první branku. David CHALUPA byl volný před Honzíkem a prostřelil ho. Červinka si zachytal v dalších minutách, Kalužík nebyl úspěšný. V 8. minutě byl vyloučen domácí Poul za hrubost, Dynamo si pak vytvořilo tlak. Diváci slyšeli nejdříve tyč Červinkovy brány, pak to zkoušel ještě Lichtag. Na druhé straně se snažili o gól také vrchlabští hráči. Kastner trefil pouze vyrážečku brankáře, Kaut pak prověřil Červinku, který puk poslal od branky. A další tyčk přišla ve 12. minutě z hole pardubického hráče. Vrchlabský gólman měl spoustu práce, ale nakonec za jeho záda puk nespadl. V 19. minutě byl ještě vyloučen hostující Kaut, HC Stadion tak šel do druhé části v početní výhodě.

Začátek druhé části ale nevyšel domácím podle představ, přesilovou hru nevyužili. Další možnost ale dostali ve 23. minutě, kdy byl vyloučen Kubíček. A tentokrát se HC Stadionu zadařilo, v čase 23:03 to bylo již o dva góly díky Tomášovi BLÁHOVI. Ten dostal přihrávku mezi kruhy a Honzík proti němu neměl šanci. Následovalo vyloučení také na domácí straně. Naštěstí pro vrchlabský celek puk za Červinku nikdo z hostů nedostal. Kalužník měl ale velkou šanci ve 27. minutě. Kastner přestřelil o minutu později, do šance se pak dostal i Pavlata. Krásné akce byly k vidění na obou stranách, a snaha byla zúročena v čase 32:48, kdy snížil Tadeáš KALUŽÍK, který střílel na Červinku již několikrát a konečně se mu povedlo ho překonat, a to rovnou mezi betony. Poslední minuty prostřední části byly ve znamení dalších pokusů o gól, nicméně přišlo jen další vyloučení na pardubické straně. Nastala tak stejná situace, Vrchlabí šlo do třetí třetiny s krátkou přesilovou hrou.

Během půl minuty Vrchlabí branku nevstřelilo, až když byly Pardubice v plném počtu hráčů na ledě, tak se domácí znovu radovali. V čase 41:31 se o třetí branku zasloužil Filip KRSEK, který měl před sebou prázdnou branku a nemýlil se. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Švec, Bláha dostal puk na hůl, ale Honzík vytáhnul vyrážečku. Skvělý zákrok předvedl pardubický gólman také ve 46. minutě proti Šlaicherovi. I nadále Pardubice tlačily, domácí ale předvedli dobré obranné zákroky, Červinka tak neměl moc práce. Skvělý zákrok ukázal domácím divákům v 53. minutě proti Pochobradskému. Ani Lichtag nebyl úspěšný, Červinka se rychle přemístil. Honzík se pak odebral na střídačku a Pardubice hráli v šesti hráčích. V čase 58:24 byl úspěšným autorem gólu Daniel RÁKOS, který tečoval puk. Oddechový čas pro Pardubice už byl jen taktický krok, Honzík se ještě postavil do branky. Hosté ale další branku nepřidali a HC Stadion Vrchlabí tak zvítězil o jednu branku.