HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebíč 1:0

Vrchlabí si vynutilo rozhodující pátý zápas

16.02.2010
Michal Sobotka, Jan Pečeňák
Domácí hokejisté museli za každou cenu vyhrát, aby mohli pomýšlet na postup do čtvrfinále. Důležité utkání nakonec rozhodla jediná branka, která padla z hole Lukáše Chmelíře. Znamená to tedy, že Vrchlabí čeká ještě jeden osmifinálový zápas. Ten se uskuteční na ledě Třebíče ve čtvrtek 18.2. od 17:30.
OF4, úterý 16.2.2010, 18:00
Vrchlabí
Třebíč
Ševčík (Biegl) - Vála, Matějíček, Bendík, Čížek, Chaloupka, Chmelíř, Hanzl - Mikšovský, Tvrdek, Filip, Urban, Gengel, Klimt, Kubeš, Hubáček, Procházka, Čurilla, Andres, Zíma, Látal.
Francouz (Lev) - Ostrčil, Gula, Hrbáček, Kaláb, Koktan, Kadela, Kempný, Sedláček - Rod, Dolníček, Stejskal, Zahradník, Burian, Přibyla, Nahodil, Obdržálek, Kundela, Fila, Laš, Heřman.
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 12. Chmelíř (Procházka). Rozhodčí: Šír - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:5, navíc Tvrdek (VRC), Kempný (TRE) oba 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1287. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0.
Ve 4. zápase série mohli hosté rozhodnout o svém postupu. Začátek utkání byl, jak se dalo předpokládat, hodně opatrný. První vážnější střelu jsme tak mohli zaregistrovat až na začátku 10. minuty, kdy Francouze prověřil Chaloupka. Domácí se snažili hosty zatlačit, což se jim zezačátku úspěšně dařilo. Z tlaku pramenil faul Sedláčka, který, jak se později ukázalo, byl pro vývoj zápasu nesmírně důležitý. V přesilové hře zkoušel třikrát štěstí obránce Lukáš Chmelíř. Poprvé ho vychytal Francouz, podruhé jeho střelu tentýž brankář vyrazil betonem, potřetí ale zpoza branky nabyl svému spoluhráči Stanislav Procházka a domácí obránce nezaváhal. Hosté se až poté začali osmělovat. Heřmanova rána šla ale nad branku. V 16. minutě naopak mohlo Vrchlabí svému soupeři odskočit na dvě branky. Klimt však v brejku na Francouze nevyzrál. Na druhé straně minul hned po buly branku Laš. Tomáš Klimt měl ještě jednu velkou šanci, v 19. minutě se dostal ke kotouči sám před Francouzem, ten ho ale opět vychytal.

Druhou část odstartovala šance Filipa, která šla vedle a Bendíkova střela, kterou lapil Francouz. Hosté se osmělili při přesilovkové střele Ostrčila a následném tlaku. Další šanci aktivnějších hostů měl na svědomí Kadela, Ševčík byl úspěšný. Poté střílel Kempný, ale ani on recept na Ševčíka nenašel. Na druhé straně ohrozil branku Mikšovský – neúspěšně. Velkou šanci na vyrovnání měli hosté na konci 34. minuty. Nahodilův pokus mohl do prázdné branky dorazit Rod, puk mu ale v rozhodující chvíli přeskočil hokejku. Na opačné straně kluziště si musel poradit s brejkem 2 na 1 Francouz.

Třetí třetinu opět začali lépe domácí, Filip bekhendem neuspěl. Další dvě šance ale volaly po gólu. Nejdřív se v obrovské šanci neprosadil Hubáček, který nepřekonal Francouze a o dvě minuty později se do dobré šance dostal Kubeš, ale mířil nad. Za hosty kontroval Kadela, jeho střelu z kruhů vyrazil betonem Ševčík. Hosté se snažili vyrovnat. Daleko k tomu neměl Obdržálek, Ševčík jeho pokus vyrazil koncem lapačky. Domácí Chmelíř neuspěl se střelou od modré, jenže po této střele se hosté dostali do pásma, kde zabrnkali na nervy domácím příznivcům. Ti mohli děkovat Ševčíkovi, který vykryl bekhendový blafák Burianovi. Smolařem zápasu byl Tomáš Klimt, v 56. minutě mohl pojistit domácí vedení, po Tvrdíkově přihrávce mu však puk přeskočil přes hokejku. V poslední minutě si Třebíč vytvořila drtivý tlak, který ale nedokázala přetavit v kýžený gól. Ve Vrchlabí tak ve čtvrtém zápase podlehla nejtěsnějším fotbalovým výsledkem 1:0. Série se vrátí na poslední utkání do Třebíče.

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel, trenér SK Horácká Slavia Třebíč: Když nedáte gól, nevyhrajete. Sérii jsme chtěli dneska ukončit, ale nebyli jsme úspěšní v koncovce. Domácí nás přehráli, dlouho jsme se nemohli dostat do tempa. Mrzí nás průběh druhé třetiny, protože tam jsme měli převahu a spoustu šancí, ale bohužel jsme to nedokázali využít. Závěr už byl jen o tom, jestli gól dáme, nebo nedáme.

Josef Řeháček, trenér HC Vrchalbí: Mě se dnešek určitě bude hodnotit lépe než včera. Pro nás bylo důležité, že jsme se dostali do vedení. V první třetině jsme měli navrch, kluci bruslili, všechno bylo v pohodě. Důležité bylo, že jsme dokázali eliminovat útoky soupeře. Měli jsme šance, které jsme sice neproměnili, ale vedli jsme. Ve druhé třetině byl lepší soupeř, byli jsme pod tlakem, ale podržel nás Ševčík. Ve třetí třetině jsme taky měli šance, nepodařilo se nám sice odskočit, takže byl to boj do posledního konce. Je to vyrovnaná série, stejně jako byla celá soutěž.

(autor ohlasů Jana Poskerová)