HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Litoměřice 2:1
Zápasy

Vrchlabí předvedlo bleskový obrat

19.08.2010
Michal Slavík
Ještě v polovině třetí třetiny se zdálo, že o výsledku přátelského utkání rozhodně jediná branka Litoměřic z druhé minuty. Pak však vrchlabští hokejisté během necelých dvou minut otočili skóre ve svůj prospěch, když vítěznou branku zaznamenal Štefan Rusnák (na snímku).
přát., čtvrtek 19.8.2010, 18:00
Vrchlabí
2:1
HC Litoměřice
Ševčík, Koutský - Bendík, Chaloupka, Hanzl, Mocek, Matějíček, Poskočil, Poživil - Beňa, Urban, Bakrlík, Látal, Drábek, Bezouška, Sajdl, Kubeš, Hubáček, Andres, Tvrdek, Filip, Rusnák
Wegert - Sklíba, Kříž Ondřej, Macek, Kaltenböck, Evan, Hillmich, Mizera, Martinka, Přeučil Tomáš, Přeučil Petr, Hlusička, Doležal, Slížek, Horčička, Kříž Pavel, Bříza, Šnajdr, Novák, Kauschitz, Šrámek
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 54. Sajdl, 55. Rusnák (Filip) - 2. Přeučil. Průběh utkání: 0:1, 2:1. 

Do první třetiny nastoupil v lepší formě tým Litoměřic. Však také ve druhé minutě překonal Přeučil domácího brankáře ranou přes rameno. Ševčík se za pukem pouze otočil. První pětiminutovka byla zcela v režii hostů, kteří prověřovali domácího gólmana

V šesté minutě se hra při přesilovce domácích přesunuje před bránu hostí, Wegertovy betony ostřeluje Bakrlík a Bezouška, Kubeš přidává ránu do ramene. Žádná ze střel se ovšem nedostala za záda připravného brankáře. Hra se dostává do tempa. Domácí hráči se pokouší využít další přesilovku v desáté minutě, Andres opět trefuje betony, Tvrdek tyčku. Ve dvanácté minutě střílí Bakrlík do sítě, ale bohužel pro tým HCV pouze boční.

Patnáctá minuta po vyloučení domácího Bakrlíka dostává do šance litoměřické hokejisty, ale na střelu Ondřeje Kříže reaguje Ševčík předpisově. Tři minuty před koncem první třetiny se snaží dorážet ještě Rusnák, ale do šaten se odchází za stavu 1:0 pro Litoměřice.

Do druhé třetiny nastupují domácí útočně, hned na začátku má šanci opět Rusnák, ale akce končí nezdarem. Litoměřický Hlusička zkouší bez výsledku překonat Ševčíka. V páté minutě vyvezl puk přes celé hřiště Kubeš, ale hostující obranu nepřekonal. Hraje se rychlý útočný hokej, ale bez gólového zakončení. Střely jsou nepřesné, nebo končí v lapačkách či na betonech gólmanů. Do šancí se dostal litoměřický Doležal, poté domácí Drábek. V deváté minutě dostává domácí Tvrdek osobní trest 10 minut za nesportovní chování. Hokej je i nadále útočný, ale ve zbývajícím čase nedokáží hráči využít šance. Domácí Vrchlabí se neprosadilo ani ve třech přesilovkách. Stav zůstává nezměněný.

Třetí třetinu začínají domácí přesilovkou, ale i ta zůstává nevyužita. Ve čtvrté minutě dělí Andrese od překonání gólmana centimetry, ale ten prostě bruslí neuhnul. Hokej je i nadále útočný, chybí však gólové zakončení. Ve třinácté minutě se rozmachuje Sajdl a Vrchlabí vyrovnává.

Na konci třinácté minuty je vyloučen domácí Bakrlík, hostujícím obráncům ovšem ujíždí Rusnák a v oslabení střílí druhou branku domácích. V čase 54:58 se Vrchlabí dostává do vedení.

V posledních dvou minutách zápasu, kdy dochází k postupnému vyloučení dvou domácích hráčů, si Litoměřice berou oddechový čas. Ještě je nařízeno trestné střílení, ale Rusnák neproměnil, Litoměřice odvolávají gólmana a domácí obrana s brankářem mají poslední minutu zápasu plné ruce práce. Stav však zůstává nezměněn.

Bylo to kvalitní utkání se spoustou střel, z nichž pouze tři skočily v brankové síti. Vrchlabí porazilo Litoměřice 2:1.


Ohlasy trenérů

Jindřich Setikovský, HC Stadion Litoměřice:Z mého pohledu šlo o dobrý zápas. My jsme v první lize nováčci, kdežto Vrchlabí pomýšlí na semifinále. Sehráli jsme dobrý zápas, v první třetině jsme měli navrch. Ve druhé třetině nás prestříleli a ve třetí jim přálo štěstí. Možná by tomu dnešnímu zápasu více slušela remíza. Snažili jsme se, i když pod tlakem někteří naši hráči zapomínali, jak mají hrát, co po nich chceme.

Josef Řeháček, trenér HC Vrchlabí: Na dnešním zápase se podepsala trochu únava. První třetina nám nevyšla, nebruslili jsme, nebyli jsme na kotouči. První pauza v kabině byla dost hlasitá. Ale druhá třetina byla jasně naše, spousta šancí, které jsme neproměnili a třetí třetina se povedla, dali jsme dva góly. Od druhé třetiny se hráči zlepšili. S výsledkem jsme spokojení, ale ještě musíme zapracovat na koncovce. Pochválil bych "černou lajnu" - Sajdl, Bezouška, Drábek a samozřejmě Ševčíka.