HC Stadion Vrchlabí – Přijedou Litoměřice

Přijedou Litoměřice

17.08.2010
Jan Hanuš

Po zrušeném utkání v Litoměřicích se stejní soupeři utkají znovu, ale pod Krkonošemi. Řeháčkův výběr si přivezl vítězství z Kadaně, Litoměřice si doma lehce poradily s Táborem. K prvnímu vzájemnému střetnutí obou soupeřů tak dojde ve čtvrtek 19. srpna od 18:00

Nový účastník letošního ročníku první ligy, se do první ligy dostal podobně jako před několika lety Vrchlabí, po postupu z kraje se ve druhé lize jen dva roky ohřál a postoupil o úroveň výše. Litoměřický Stadion odehrál loňskou sezónu v azylu v Roudnici nad Labem kvůli rekonstrukci svého stadionu, ale tato nepříjemnost nevadila a Litoměřice spolu s Pískem přehráli Valašské Meziříčí v postupové skupině a tak letos nahradí v druhé nejvyšší soutěži Šumperk a Havířov. Novou soutěž si Litoměřice ještě vylepší nově otevřeným zimním stadionem, neb Kalich aréna se slavnostně otevřela 6. srpna zápasem domácích i světových hvězd.

Na začátek prvoligové přípravy si Stadion pozval soupeře z nejtěžších a extraligová Slavie si odvezla do Prahy jasné vítězství 0:5.
První vítězství si Litoměřice přivezli z Klášterce nad Ohří, kde svého loňského soupeře druholigové skupiny západ přehráli 1:3
Třetí přípravný zápas odehráli Litoměřice v Benátkách nad Jizerou a opět si přivezli vítězství, tentokrát 2:4. Poslední čtvrtý gól vstřelil do prázdné brány na konci zápasu bývalý vrchlabský útočník Pavel Kříž.
V minulém zápase vstřelil první dvě branky Pavel Kříž, třetí přidal po nahrávce Ondřeje Kříže Petr Šinágl a nakonec ještě dvakrát skóroval Kurt Kauschitz. O čistě konto připravil litoměřické v 50. minutě další bývalý vrchlabák Jozef Lukáč.

Postup do vyšší ligy sebou přináší výrazné posílení týmu. Jako hlavní trenér stanul na lavičce loňský vrchlabský asistent trenéra Jindřich Setíkovský. Na zkoušku přišel do brány ústecký Jan Wegert, spolu s ním přišel vyztužit obranu Ondřej Holomek, David Mizera a Ondřej Kříž.
Ofenzívu Litoměřic posílí chomutovský Jaroslav Hašek,berounský Petr Šinágl, z Benátek nad Jizerou přišel na hostování Martin Tvrzník a z Ústí nad Labem exvrchlabák Pavel Kříž, který se po letech zase setkal v jednom týmu s dalším exvrchlabákem Petrem Horčičkou, jenž se 4. srpna stal novopečeným tatínkem dcery Karolínky. Další, vrchlabskému publiku velmi známý hráč Petr Přeučil, se sešel v Litoměřicích se svým bratrem Tomášem.

D&D Elektromont Aréna
19.8. 18:00
HC Vrchlabí Přípravný zápas HC Stadion Litoměřice
znak týmu znak hokej.cz znak týmu