HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Písek 5:2

Vrchlabí díky pěti gólům bere tři body

28.10.2022
HC Stadion Vrchlabí si po nevydařeném zápase s jabloneckými Vlky spravil chuť a na domácím ledě se mu povedlo porazit Písek. Ten sice ve druhé třetině srovnal krok, ale po vstřelení druhé branky už další nepřidal. Narozdíl od Vrchlabí, které ještě třikrát skórovalo. Dva góly si připsal Tomáš Bláha.
12.kolo, pátek 28.10.2022, 17:00
5:2
Písek
Vacek (Krinwald) – Kerekanič, Kynčl, Horáček, Štembera, Bendík (A), Fiala, Duran, Perička – Chalupa, Chrtek, Kozák, Moník, Duchan, Krsek, Urban (C), Cerman, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
D. Novák (Kříž) – F. Novák, Kurfürst, Dudáček, Radoš (A), Hanus (A), Turek – Bednařík, Koupal, Hrakholski, Macháček, Volf (C), Brož, Matiášek, Hollar, Novotný, Pouzar, Prášek, Andrle Trenér: Tomáš Matušík
Třetiny: 1:0, 2:2, 2:0  Branky a nahrávky: 19. Bláha (Kozák, Duchan), 27. Moník, 40. Jirků (Chalupa, Chrtek), 50. Bláha (Kozák, Perička), 60. Urban (Chalupa, Jirků) – 28. Volf (Prášek, Matiášek), 37. Pouzar (Hanus, Bednařík). Rozhodčí: Šmika – Kettner, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 787. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2.

Vrchlabí chtělo divákům nahradit poslední nepovedený zápas, a tak hned od začátku tahalo za delší konec. Bláha přihrál Duchanovi, ale ten trefil pouze Nováka. Ve 4. minutě byl vyloučen Kerekanič. Tatar se ale v oslabení dostal až před Nováka. V 8. minutě byl vyloučen také písecký hráč. Chrtek se pak dostal k puku, ale Novák ho vychytal. Na druhou straně bojoval s pukem Vacek, který netušil, kde je puk. Zasahovat musel také proti střele Bednaříka, který se přiřítil ve 14. minutě. Následovalo hned několik koukavých akcí, Urbana ale Novák vychytal, stejně jako Krska, který střílel z mezikruží. V 17. minutě byl vyloučen hostující Novotný, a tentokrát se HC Stadionu podařilo přesilovou hru využít. V čase 18:28 si na puk počkal Tomáš BLÁHA. Ještě před sirénou byl vyloučen vrchlabský Chrtek, ale zbývající vteřiny Písek nevyužil.

Ani zbytek přesilové hry hosté nevyužili. Ve 23. minutě byl Vacek připravený, takže ke srovnání z hole Hrakholskiho nedošlo. V následujících minutách Písek mohl vyrovnat hned několikrát, ale nepovedlo se to ani Práškovi, ani Radošovi. Naopak to byl HC Stadion, který zvýšil náskok. V čase 26:20 potrestal píseckou chybu Filip MONÍK, který zrovna skočil na led a mířil na Nováka. Netrvalo dlouho a Písek také vstřelil svůj první gól. V čase 27:03 po skvělé kombinace prostřelil vrchlabského brankáře Lukáš VOLF. Poté přišlo několik nepřesných pokusů na obou stranách, větší šance přišla až ve 34. minutě, kdy střílel Hrakholski. O chvíli později byl vyloučen domácí Bláha, a také Písek využil přesilovou hru. V čase 36:13 byl na modré čáře Jaroslav POUZAR, který prostřelil všechny hráče a puk našel Vacek za svými zády. Ve 39. minutě pak mohl skórovat Hrakholski, ale proti Vackovi neměl šanci. Naopak na druhé straně se dopředu hrnuli Chalupa, Chrtek a Adam JIRKŮ, který poslal puk za Nováka.

Třetí část začali aktivněji domácí hráči, ale na Nováka žádná velká střela nepřišla. Naopak Vacek na druhé straně musel několikrát zasahovat. Ve 45. minutě mohl srovnat Prášek, ale Vacek byl připravený. O chvíli později to byl Hrakholski, který měl tutovou šanci, ale kotouč mu přeskočil hokejku. Tyč byla slyšet po střele Šlaichera ve 48. minutě. Perička měl velké štěstí, že odehrál puk, protože soupeř by se dostal do výhodné pozice. V 50. minutě byl vyloučen hostující Hollar, a Vrchlabí přesilovou hru využil po necelé půl minutě. V čase 49:56 se o puk přihlásil Tomáš BLÁHA, který měl před sebou prázdnou branku. Další vyloučení bylo znovu na písecké straně. Bláha mohl vstřelit svou třetí branku v zápase, ale s pukem prohrál souboj. V 54. minutě zůstal na ledě po střele vrchlabského hráče na ledě ležel jeden z píseckých, vidět byla i krev. Po nucené krátké pauze se pak Kerekanič položil do přihrávky soupeře. Vacek pak zasahoval proti Práškovi. V posledních dvou minutách ještě padla jedna branka, a to do písecké sítě. V čase 59:01 to byl Patrik URBAN, který našel mezeru mezi betony Nováka.