HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 4:5

Vrchlabí bere poprvé všechny tři body z venku. V Bílině zvítězilo o jediný gól.

26.10.2016
Tomáš Brož
Zatímco na domácím ledě Vrchlabí válcuje jeden tým za druhým, na stadionech soupeřů to stále nebyla žádná hitparáda. První venkovní vítězství v základní hrací době přineslo až páté utkání v Bílině, kde HC Stadion vyhrál nejmenším možným rozdílem.
10.kolo, středa 26.10.2016, 18:00
Bilina
4:5
Mouček (Lisý) – Polák, Machač, Kolíček, Cvrk, Fryč, Brettschneider, Šefl, Lysov, Procházka, Nedrda, Bohm, Čmolík, Petráš, Trubenekr, Baránek, Komínek, Kopřiva, Bačák, Dunko.
Abrahám (Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Tržický, Procházka, Filip, Štastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Svoboda, Urban, Krsek, Madar, Miškovský, Čurda.
Třetiny: 1:2, 2:2, 1:1  Branky a nahrávky: 15. Nedrda (Procházka, Machač), 21. Cvrk (Trubenekr), 30. Petráš (Trubenekr), 56. Kolíček (Nedrda) – 14. Madar (Miškovský, Čurda), 15. Bláha (Jirků, Šimoníček), 22. Šimoníček (Novák, Bláha), 32. Jirků (Filip, Bláha), 42. Šimoníček (Novák, Bláha) Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5.

První část večerního utkání začala větší aktivitou domácího celku. Po minutě hry se ale do střel dostali také hosté, ale Mouček obě rány pochytal. I nadále se HC Stadion snažil být před domácím brankářem a co nejvíce ho zkoušet. První vyloučení nastalo v 6. minutě na straně hostů. Draci ale svou výhodu nevyužili, ačkoliv byli několikrát v šanci. Naopak v 10. minutě nevyužil zatím největší příležitost skórovat hostující Šťastný, který jel na Moučka sám. Druhou početní výhodu nabídl Bílině Matějček, který hákoval. Ani tentokrát se však domácím nepodařilo vstřelit branku a byli to oni, kdo první inkasoval. V čase 13:40 stál před Moučkovou brankou Patrik MAĎAR, který poslal hosty do vedení. O 20 vteřin později to bylo již o dvě branky, další vrchlabskou poslal za hostujícího brankáře Tomáš BLÁHA. Draci se však nezalekli a dokázali snížit v čase 14:31 gólem z hole Vítězslava NEDRDY. Následující minuty přinesly vyrovnanou hru, na konci první části se ještě vrchlabští pokoušeli navýšit náskok, ale do šaten se odcházelo za stavu 1:2.

Prostřední část začala hned dvěma brankami. V čase 20:34 se povedlo Bílině vyrovnat, autorem branky byl David CVRK, který střílel z blízkosti. Ale za minutu už bylo opět ve vedení Vrchlabí zásluhou Jiřího ŠIMONÍČKA. Domácí se posléze snažili srovnat stav utkání, hosté ale bránili dobře. V 25. minutě byli současně vyloučeni hráči na obou stranách. Draky ale o chvíli později oslabil ještě další hráč, takže domácí byli ve třech. Hosté tak mohli přidat další branku a tlačili se do útočného pásma. Jejich úsilí ale ovoce nepřineslo. V polovině zápasu se radovali domácí z branky Zdenka PETRÁŠE, který jel sám na Abrahama. Hosté se pak museli ubránit několika útokům a vrchlabský brankář měl co dělat. K radostí hostů za Moučkova záda zasadil kotouč Tomáš JIRKŮ, který si objel branku a zakončoval backhandem. Následující minuty přinesly šance na obou stranách, žádný z týmů však nedokázal skórovat. Na Abraháma nakonec několik střel z holí Draků šlo, ale žádná neskončila za jeho zády. V 38. minutě byl vyloučen vrchlabský hráč a nabídl tak výhodu Bílině. Oslabení ale hosté zvládli na výbornou a Draky k ničemu nepustili.

I třetí třetina začala brankou – a radovali se hosté. V čase 41:16 se po Novákově přihrávce k puku dostal Jiří ŠIMONÍČEK a připsal si tak druhý gól v zápase. Tím nabudil domácí Draky, kteří se snažili dostat do útočného pásma a propasovat puk za záda hostujícího Abraháma. Ve 44. minutě byl vyloučen vrchlabský hráč a Bílina měla opět šanci snížit. Tu však nevyužila, ačkoliv před hostujícího brankářem bylo rušno. Ve 49. minutě trefil Procházka spojnici branky, od které se kotouč odrazil přímo do branky. Rozhodčí ale tuto situaci špatně vyhodnotil a gól neuznal. Od 50. minuty diváci viděli opatrný hokej, hosté si hlídali situaci a nikam nespěchali. Cvrk střílel pouze do lapačky Abraháma. V čase 55:04 rozvlnil síť vrchlabské svatyně Milan BOHM, který střílel až od modré čáry. Rozdíl tak byl už pouze jediná branka. Domácí se do hry pořádně opřeli, a hosté tak svůj náskok museli bránit. Ke konci třetiny Draci hráli bez brankáře s výhodou hráče v poli. Ani tento krok jim však nepomohl v honbě za vyrovnávacím gólem. Vrchlabský Maďar se sice netrefil do prázdné branky, ale i tak HC Stadion zvítězil rozdílem jediné branky a domů si odvezl plný počet bodů.