HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 2:1

V pátém zápase vítězí HC Sokolov

01.04.2019
Vendula Sahánková
K nelibosti krkonošských fanoušků vyhrál pátý zápas sokolovský celek. Ačkoli první gól zápasu zazvonil do sokolovské branky rukou Pavla Mrni, domácí celek se nenechal rozhodit a postupně srovnal skóre. Vítězství jim zajistil v 54. minutě Lubomír Kovařík. Vrchlabští bohužel nedokázali využít dvě přesilové hry a dohrávali tak zápas bez brankáře v power-play. V zápase proti Moravským Budějovicím tak nastoupí HC Sokolov.
F5, pondělí 1.4.2019, 18:00
Sokolov
2:1
Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C). Trenér: Karel Mlejnek.
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Voženílek, Jirků (C) – Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha. Trenér: Václav Baďouček.
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 22. Kovařík (Kuběna), 54. Kovařík (Vodička, Kuběna) – 1. Mrňa (Bednář). Rozhodčí: Vokřál, Souček – Coubal, Axmann. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2148. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Utkání začalo skvěle pro HC Stadion - hned v čase 0:41 vstřelil branku Pavel MRŇA a získal vedení pro Vrchlabí. Proti Soukupovi neuspěl Zadražil. Vracovský se dostal až před Soukupa, ale ten zakročil. V 8. minutě skončil puk v ochranné síti po střele domácího hráče. Šance byly na obou stranách, oba brankáři si byli jisti svými zákroky. Vodičkova střela se k Soukupovi ani nedostala. První vyloučení přišlo až na konci první části - na trestnou lavici si šel odpočinout sokolovský Závorka. Hosté si tak přesilovou hru odnesli do další třetiny.

Vrchlabí se drželo v útočném pásmu. Bednář se dostal do dobré pozice, ale nedokázal překonat Závorku. A v čase 21:25 už bylo vyrovnáno zásluhou Lubomíra KOVAŘÍKA, který ve vlastním oslabení dokázal ujet všem protihráčům a překonat Soukupa. Ve 23. minutě mohl navýšit Hruška. Také Pilař se dokázal dostat do útočné třetiny, ale jeho střela minula branku. Domácí se hnali za dalším gólem, Stříbrný i Vrána ale minuli cíl. Ve 37. minutě Bendík trefil pouze boční síť. Na konci třetiny ještě Šik trefuje břevno vrchlabské branky.

Také třetí část nabídla spoustu šancí. Soukup se musel v brance hodně otáčet. Vrána minul branku ve 43. minutě. Do dobré pozice se dostal Švec ve 48. minutě, ale ten také nebyl úspěšný. Vrána za brankou Vrchlabí bojoval o puk. Berger přišel o puk po tvrdém zákroku u mantinelu. V 54. minutě zakročil Závorka, který vyrazil puk před sebe. V čase 53:30 už si domácí vzali vedení - znovu byl úspěšný Lubomír KOVAŘÍK. Poté byl vyloučen Tomeček a HC Stadion dostal druhou možnost využít přesilovou hru. Hosté se usadili v útočném pásmu, Závorka musel několikrát zasahovat. Ale i v tomto oslabení mohl Baník skórovat, když v 56. minutě ujel Zadražil. Soukup ale vytáhl beton a raději poté přikryl puk lapačkou. V 58. minutě poslal ostrou střelu Rohan, také s tím si vrchlabský gólman poradil. V poslední minutě třetiny byl Rohan vyloučen, hosté si poté vzali oddechový čas a zbytek třetiny odehráli v šesti hráčích na ledě. Bednářova střela skončila u Závorky. Kuběna poté dostal puk do středního pásma. Prázdnou branku minul Kovařík, ale už se nic neměnilo na tom, že Sokolov zvítězil ve finálové sérii 3:2 na zápasy a postupuje do dalších bojů.