HC Stadion Vrchlabí – Pátý zápas rozhodne o vítězi skupin Sever/Střed!

Pátý zápas rozhodne o vítězi skupin Sever/Střed!

31.03.2019
Vendula Sahánková

Poslední zápas finálové série play-off se odehraje na ledě sokolovského celku. V prvním zápase vyhrál Sokolov 4:1 na domácí půdě, ve druhém zápase sérii srovnalo Vrchlabí výsledkem 4:1, třetí zápas dopadl ke spokojenosti vrchlabských 4:3 na samostatné nájezdy a ve čtvrtém zápase srovnal Sokolov sérii na 2:2 díky výsledku 2:5 na půdě krkonošského týmu.

V prvním zápase byl nejúspěšnějším střelcem sokolovský David Hruška, který vstřelil dvě branky. Jednou z nich bylo i trestné střílení po chybě Lukáše Kastnera v 56. minutě. Závěrečného odvolání vrchlabského gólmana využil Jakub Vrána a 45 vteřin před koncem utkání zvýšil na konečný výsledek 4:1.

Ve druhém zápase byl nejúspěšnějším střelcem vrchlabský Jan Berger, který, stejně jako v prvním zápase David Hruška, vstřelil dvě branky. První gól utkání poslal za Závorkova záda Pavel Mrňa. A stejně jako v prvním zápase byl druhý gól vyrovnávací. Ale domácí celek se nenechal rozhodit a vyhrál stejným poměrem jako Sokolov v prvním zápase 4:1.

Třetí zápas se nesl v nervydrásajím duchu. První třetinu vyhrál Stadion, druhá třetina přinesla vyrovnání na 3:3 a třetí třetina byla plná vyloučení a akcí, které však nikam nevedly. Následovalo prodloužení, které však skončilo bez branek a rozhodovaly tak samostatné nájezdy. Ty dokázal za Vrchlabí proměnit Patrik Urban, Jan Bednář a Jiří Hozák, za Sokolov pouze Lubomír Kovařík. Vrchlabští si tak vezli vítězství do Krkonoš.

Čtvrtý zápas byl napínavý od začátku do konce. První třetina končila 2:1, kdy sokolovský gól padl zároveň se závěrečným hvizdem díky nepozornosti vrchlabského brankáře. Ve druhé třetině sokolovský Vrána vyrovnal. A závěrečná třetina se nesla v duchu sokolovského týmu, který dalšími třemi brankami potvrdil své vítězství. V poslední minutě se strhla bitka, která skončila vyloučením tří vrchlabských hráčů a jednoho sokolovského hráče. Sokolovští si tak z Krkonoš odváželi výhru a srovnání série.

Pátý zápas tak rozhodne o vítězi finále play-off skupiny Sever a Střed, který se utká s Moravskými Budějovicemi již 5.4.2019 od 18 hod.