HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HK Mountfield HK - Vrchlabí 2:5

V Hradci rozhodly tři slepené branky v úvodu třetí třetiny

26.11.2008
Lukáš Souček, Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté po první třetině prohrávali v Hradci Králové 2:0, ale přesto dokázali utkání bravurně otočit. Obrat přišel na začátku třetí třetiny, kdy vrchlabští hokejisté dokázali vstřelit tři branky během dvou minut. Navíc o dvě z nich se postaral vrchlabský kanonýr Rok Pajič. Hosté tedy vezou tři body a můžou se připravovat na další utkání, které se koná 29.11 ve Vrchlabí. Soupeřem jim bude jeden z favoritů ligy, KLH Chomutov a utkání začíná tradičně v 18:00.
27.kolo, středa 26.11.2008, 18:00
HK Mountfield HK
2:5
Koutský (Luňák) - Filip, Karlíček, Táborský, Hendrich, Pazdera, Zukal, Březina P., Sláma - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Nedorost, Luštinec, Filip, Suchý, Ulehla, Březina O., Berger
Šťůrala (Ševčík) - Matějíček, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Jaroměřský - Nouza, Pajič, Beck, Fiedler, Krupka, Rusnák, Konečný, Kříž, Látal, Horčička, Gajovský, Gengel
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:4  Branky a nahrávky: 10. Kadlec (Roubík), 13. Hruška (Koudelka) - 30. Gajovský (Nouza, Matějíček), 42. Látal (Vála), 43. Pajič (Bendík), 44. Pajič (Beck), 58. Gajovský (Nouza, Chatrnůch). Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 2250. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:5.
Lepší vstup od utkání měli hosté, kteří se již v prvních minutách hodně nutili do zakončení. Menší vrchlabský tlak nakonec musely přerušit dva hradecké fauly a hosté tak hráli více jak minutu dvojnásobnou přesilovou hru. Tu ale trestuhodně neproměnili. Největší šanci měl na hokejce Rok Pajič, ale Koutský v poslední chvíli dokázal proti jeho střele z blízkosti zasáhnout betonem. Slovo si tak vzal domácí Hradec. V čase 9:28 našel Jaroslav Roubík přesnou přihrávkou nikým nehlídaného Jiřího Kadlece, který otevřel skóre utkání střelou do poloodkryté hostující klece. Podobná situace byla k vidění o několik okamžiků později. Tentokrát byl v pozici střelce Jan Hruška, kterému kotouč naservíroval Martin Koudelka. V závěru třetiny mělo Vrchlabí možnost vstřelit kontaktní gól v nabídnuté přesilové hře, ale nestalo se tak. Hradec první dvacetiminutovku vyhrál 2:0.

Ve druhé dvacetiminutovce došlo k potyčce mezi Lukášem Filipem a Petrem Chaloupkou. Hlavní rozhodčí na ledě podobné situaci už řešit nechtěl, a tak oba aktéry pěstního souboje předčasně poslal do sprch. Následovalo po jednom vyloučení na obou stranách. Obě přesilovky zůstaly bez využití. Až v čase 29:41 se skóre znovu měnilo. Chybnou hradeckou rozehrávku vystihl Tomáš Nouza a Nikola Gajovský jeho přesnou přihrávku umístil do hradecké klece. Hosté vycítili šanci a snažili se domácí celek zatlačit do obranného pásma. Právě v největším tlaku ale přišlo zbytečné vyloučení Roka Pajiče a o chvíli později šlo Vrchlabí dokonce do třech. Téměř padesátivteřinovou dvojnásobnou přesilovku ale Hradec v důležitý gól nepřetavil. Do třetí části zápasu se tak šlo za stavu 2:1.

V úvodu třetí třetiny mohl zvýšit vedení Hradce Martin Koudelka, ale Šťůrala ho skvěle vychytal. Udeřilo tak na druhé straně. O druhý a zároveň vyrovnávací gól se zasloužil Ondřej Látal. Hlavní rozhodčí si ještě vyslechl protesty hradecké střídačky, ale své rozhodnutí nezměnil. Naopak. Poslal Hradec do čtyřech a několik okamžiků později měl svou pravici znovu nahoře. To už neunesli diváci a zasypali ledovou plochu plastovými lahvemi. Hra však stále nebyla přerušena, čehož dokonale využil Rok Pajič, když přesně zamířil a prostřelil Vladislava Koutského. Se třetím vrchlabským gólem ovšem přišlo další vyloučení. Milan Karlíček obdržel pětiminutový trest ve hře a Vrchlabí hrálo znovu dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. V situaci okolo brankoviště se nejlépe zorientoval znovu Rok Pajič a zvýšil vedení svého týmu. Pak přišly tři velké šance Hradce. Nejprve gólem zaváněla střela Martina Filipa, kterou Šťůrala neudržel. Vzápětí mohl z velkého úhlu zavěsit do odkryté brány Jiří Kadlec, ale minul. V čase 51:11 byl Martin Filip gólu nejblíže, ale trefil pouze břevno. V závěru utkání si hosté ještě své vedení pojistili díky brance Nikola Gajovského a bylo rozhodnuto. Vrchlabí zvítězilo na hradeckém ledě 5:2.

Pavel Pazourek - trenér HC VCES Hradec Králové:

Začali jsme utkání dobře a první třetina byla z naší strany výborná. Vedli jsme 2:0 a kontrolovali jsme hru. Pak Soupeř potrestal chybu Aleše Pazdery a dostal se do hry. Dále je těžké utkání hodnotit, ale kdo to viděl tak ví. Dostali jsme neregulérní branku, jelikož hráč Nouza měl rozeplou helmu a připravil s ní branku. Rozhodčí se na to kouká a stejně branku uzná. Zbytek utkání se dohrával v takovém zmatku a podivné atmosféře. Více bych to nerad komentoval. Věřím, že si každý udělá obrázek sám. Já týmu nemám co vytknout, do doby kdy nás nechal hrát rozhodčí hokej, tak jsme hráli dobře.

Josef Řeháček - asistent trenéra HC Vrchlabí:

První třetina byla z naší strany špatná. Teď máme trochu problémy se začátky utkání, dnes jsme znovu 2:0 prohrávali a byli jsme trochu zaskočeni. Ve druhé třetině už se to pomalu otáčelo. Hru jsme vyrovnali, soupeře jsme eliminovali a mírně jsme se dostali do tlaku. Dali jsme gól na 2:1, což nám hodně pomohlo. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se ten zápas dá otočit. Začali jsme dobře. Hned na začátku se nám povedlo vyrovnat na 2:2. Soupeř jakoby tu vyrovnávací branku neunesl a myslím si, že tím si ten zápas prohrál.