HC Stadion Vrchlabí – K dalšímu zápasu do Hradce Králové

K dalšímu zápasu do Hradce Králové

25.11.2008
Jan Hanuš

Jeřábkova družina zajíždí v rámci 27. kola na led Hradce Králové. Oba týmy své poslední zápasy mají bez bodů, ale Vrchlabí má na venkovních kluzištích lepší bilanci, než Hradec Králové ve svém zimním království. Utkání začíná ve středu 26.11. v 18:00 a hradečtí kolegové z něho připraví tradiční online přenos.

Hradec trápí marodka

Dva nejlepší brankáři první ligy se postaví proti sobě v dalším východočeském derby. Koutský proti Štůralovi. Ovšem tým Hradce Králové trápí velká marodka, na dlouhou dobu vypadlo trio Tomáš Seidl, Patrik Moskal a Daniel Volráb. V silně oslabené sestavě nestačil tým trenéra Pazourka na Chomutov a ani brněnskou Kometu. Překvapivě podlehl Třebíči v prodloužení, nestačil na nováčka z Benátek nad Jizerou, ale na druhou stranu si odvezl tři body z Ústí nad Labem a z Mostu. Jako správný východočeský tým si letos vozí body z kluzišť svých východočeských rivalů a doma body odevzdal Chrudimi.

KLH Chomutov - HC VCES Hradec Králové 4:1

Zápas probíhal ve svižném tempu a první branku vstřelil ve 12. minutě utkání domácí Michal Jeslínek, další přidal v druhé části hry v přesilovce Jiří Gombár. Hradec Králové snížil na 2:1 na začátku třetí třetiny taktéž v přesilovce zásluhou Jakuba Luštince. Přijatelný stav pro Hradec nevydržel dlouho, ve 47. minutě prostřelil Filipa Luňáka Zdeněk Tauš a na konečných 4:1 tečoval Všetečkovu střelu Stanislav Mikšovic.

HC Vrchlabí – HC VCES Hradec Králové 1:2

Do první šance utkání se dostal ve 3. Minutě hradecký Kadlec, který dostal od Roubíka perfektní přihrávku mezi kruhy, ale bohužel pro Hradec branku přestřelil. Na druhé straně o dvě minuty později pálil na brankáře Luňáka domácí Konečný, ale trefil pouze dobře stojícího golmana. Do první velké šance se ale v čase 6:02 dostal hostující Hruška, který po přihrávce od Volrába jen těsně minul odkrytou klec. V 8. minutě se Vrchlabští poprvé radovali, ale Galvasova branka nemohla být uznána, protože hostujícímu Flašarovi byla těsně před padnutím gólu odpískána přihrávka rukou. Stav se tedy nezměnil, domácí měli pouze přesilovku, kterou nakonec stejně nevyužili. Zato ve 13. minutě byla branka uznána na druhé straně Jiřímu Kadlecovi, který po pěkné kombinaci s Roubíkem a Karlíčkem poprvé prostřelil brankáře Štůralu - 0:1. Od této chvíle měli hráči Hradce mírně navrch, dokázali přecházet do útoku a vytvářet si šance. V 16. Minutě už to mohlo být 0:2, po střele Luštince se puk odrazil od bruslí vrchlabských obránců a svezl se po brankové čáře, odkud ho nakonec domácí brankář odehrál. O minutu později byla velká šance na straně Vrchlabí, Rusnák přihrál zpoza branky mezi kruhy, kde sebral kotouč Mikšovský a byl sám před Luňákem. Zvolil ovšem střelu bekhendem a s tím neměl brankář potíže. V čase 19:26 šli Vrchlabští po vyloučení Pajiče a Látala do třech, což po 14 sekundách hosté patřičně zužitkovali krásnou kombinací na jeden dotek. Vojta nahrál do rohu kluziště Kadlecovi, který ihned hodil před bránu na Jaroslava Roubíka a ten bez problému z první trefil odkrytou klec - 0:2 Začátkem druhé dvacetiminutovky se dohrávalo oslabení domácích, ve kterém se ubránili a po chvíli dokonce i skórovali. V čase 24:23 dostal od Konečného přihrávku Galvas a z voleje vystřelil. Střelu tečoval Ondřej Látal a nedal tak brankářovi šanci - 1:2. O minutu později vstřelil branku hostující Roubík, ale rozhodčí jí neuznali pro jeho postavení v Brankovišti. Stav tedy zůstal 1:2. Další velkou šanci Měl domácí Beck. Ten dostal od Pajiče přesnou přihrávku před branku, ale Beck se tak snažil přehodit ležícího Luňáka, až přestřelil branku. Ve 29. Minutě byli současně vyloučeni dva hradečtí hokejisté a domácí tak měli dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Domácím se však nepodařilo proměnit tuto velkou příležitost a po několika marných pokusech Wagenhoffera od modré jejich dvojnásobná početní výhoda skončila. Ve 32. Minutě měl obrovskou příležitost Galvas, který tzv. “dloubákem“ od modré vystrašil Luňáka. Tomu skákavý kotouč prošel nad betonem a zastavil se na tyčce. Hradečtí fandové, kterých mimochodem přijelo do Vrchlabí odhadem více jak stovka, si hlasitě oddychli. Do konce třetiny už si žádný z týmů nevytvořil větší šanci, byť měli hosté na konci druhé periody přesilovku. Za začátku třetí části zkoušel vystřelit na Luňáka Krupka, ale nebyl úspěšný. Poté se hra na pár minut velmi "rozkouskovala", často se pískalo a hráči, hlavně domácí, byli zmatení. Ve 48. minutě prověřil Suchý Štůralu střelou mírně nad ledem, se kterou ovšem neměl vrchlabský brankář potíže a v klidu puk pokryl. Minutu na to zkoušel to samé v početní výhodě vrchlabský Lukáč, také neúspěšně. V 52. Minutě se pokoušel o únik hradecký junior Luštinec, ale byl na poslední chvíli zablokován domácími obránci. Chvíli poté před Luňákem nebezpečně dorážel Konečný, Hradečtí se s ním však vypořádali po svém. V 56. minutě nebezpečně střílel Beck od modré, Luňák střelu na poslední chvíli se štěstím odrazil do rohu. Domácím už nezbývalo moc času, a tak v posledních minutách sázeli jen na útok. 20 sekund před koncem ještě zkusili hru bez brankáře, ale ani to nepomohlo. Hradečtí tedy zvítězili 1:2.

Zimní Stadion v Hradci Králové
26.11. 18:00
HC VCES Hradec Králové 27. kolo HC Vrchlabí
6. 42 b. Umístění 3. 58 b.
12 – 1 – 4 – 9 Celková bilance 17 – 3 – 1 – 5
Martin Koudelka 8 g.+ 18 as. Nejproduktivnější hráč Patrik Beck 7 g.+ 12 as.
Jaroslav Roubík
Daniel Volráb
oba 11 g.
Nejlepší střelec Patrik Beck
Pavel Kříž
oba 7 g.
Martin Koudelka 18 as. Nejvíce asistencí Patrik Beck 12 as.
Milan Karlíček +16 Nejlepší hráč v +/- Aleš Vála +12
Bořek Sláma
Pavel Březina
oba -3
Nejhorší hráč v +/- Rok Pajič -4
Jiří Kadlec min.52 Nejtrestanější hráč Jaroslav Koma 49 min.

26. kolo KLH Chomutov - HC VCES Hradec Králové 4:1

HC Vrchlabí: Štůrala - Koma, Bendík, Chatrnůch, Chaloupka, Galvas, Vála, Matějíček, Wagenhoffer - Gajovský, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Konečný, Kříž, Látal - Horčička, Rusnák, Andres

HC VCES Hradec Králové: Luňák (Koutský) - Vojta, Karlíček, Spudil, Hendrich, Zukal, Pazdera, Sláma, Březina - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Nedorost, Luštinec, Filip, Suchý, Jindřich, Berger, Ulehla

Východočeské derby bude pískat profesionální rozhodčí, pan Robin Šír z Ostravy a na čarách se představí pan Jiří Jureček taktéž z Ostravy a pan Tomáš Pala z Opavy.