HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Beroun - Vrchlabí 3:2

V Berouně se nedařilo

11.12.2010
Vrchlabský tým nebude na dnešní zápas v Berouně vzpomínat dobře. Vývoj utkání nebyl pro svěřence trenérské dvojice Řeháček - Svoboda vůbec dobrý. Již po první třetině odcházeli do šatny s třemi inkasovanými góly. A rozsvítit světlo nad brankou soupeře se jim nepodařilo ani v druhé třetině. Hráči se sice snažili a stříleli, ale berounský Cikánek si svou svatyni uhájil. Až třetí třetina přinesla obrat a Beck s Hubáčkem snížili ostudný výsledek. Vyrovnat se vrchlabským už nepodařilo.
27.kolo, sobota 11.12.2010, 17:30
Beroun
3:2
Cikánek - Husák, Nedvěd, Zacpálek, Látal, Jebavý, Malý - Pavel, Kupec, Besser - Novotný, Hašek, Valský - Vlček, Pacovský, Švagrovský - Hafenrichter, Melka, Rudovský - Polák
Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek, Hanzl, Zukal, Čížek - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Beck - Drábek, Belay, Látal - Bezouška, Urban, Zíma
Třetiny: 3:0,0:0,0:2  Branky a nahrávky:11. Hašek (Valský), 17. Hafenrichter (Jebavý, Vlček), 20. Valský, 41. Beck (Kubeš, Poživil), 43. Hubáček (Beck) . Rozhodčí:Úlehla - Brejcha, Suchánek .

Vrchlabí je soupeř, který v posledním zápase loňské sezony Beroun vyřadil o pár vteřinek z účasti ve vytouženém play-off. Medvědi v hlavách stále ještě mají tento smutný zápas a chtěli hostům bojujícím o každý bodík vše vrátit. Utkání se odehrálo ve velkém tempu a byl to boj o každý centimetr ledu. Nejzajímavější byly dvě třetiny, úvodní a závěrečná, ve kterých padaly góly.

Vrchlabí vstoupilo do zápasu ve slušném tempu, v úvodních vteřinách si zkusili i hru v početní výhodě, kterou nezužitkovali. Medvědi se rozkoukávali trošku pomaleji, ale byli to oni, kteří stříleli branky. Prakticky měli v úvodní části tři šance a stoprocentně je využili. Úvodní branku vstřelili Medvědi v přesilovce, když jí vsítil v čase 10:10 Jiří Hašek, po přihrávce Jakuba Valského zpoza branky - 1:0. Vyrovnat mohli hosté v přesilové hře 5/3 trvající minutu a 38 sekund. Pohledné kombinace hostů ale ke gólu nevedly. Další početní převahu Medvědi využili hned šest vteřin po jejím začátku. Švagrovský vyhrál buly, puku se zmocnil Vlček, který přihrál na modrou čáru Jebavému. Jeho střelu tečoval přesně do sítě Hafenrichter - 2:0. Třetí gól vsítil Jakub Valský po samostatné akci, když vypíchl kotouč špatně rozehrávajícímu Kubešovi a bekhendem rozvlnil síťku potřetí – 3:0.

Druhá třetina nebyla na góly přívětivá. O šance nouze ale nebylo. Ve 24. minutě domácí Melka mohl z brejku definitivně rozhodnout, zvolená střela mezi betony mu nevyšla. Na druhé straně mohl Zíma zkorigovat, když využil špatné rozehrávky Nedvěda, jeho střela skončila jen na hrudi Cikánka. Nedvěd se pokusil svým typickým výletem pomoci útočníkům překonat Koutského. Tváří tvář před ležícím brankářem dostat puk do branky nedokázal. Berounský Hašek se mohl radovat z druhého gólu v zápase, jeho postranní úmysly bekhendovým zakončením po víko však Koutský lapačkou vystihl. V závěru třetiny ještě jednu šanci Jiří Hašek měl, jenže Koutský mu v rychlosti lehnul do jízdy.

Po delší přestávce, zaviněné výpadkem proudu, zápas pokračoval. Medvědi možná lehkovážně dopustili drama. Hned za 23 vteřin od začátku třetiny se prosadil Patrik Beck z mezikruží - 1:3. Na další gól hrstka hostujících fanoušků nečekala dlouho. Na časomíře svítil čas 42:58, když se po vyhrané buly Patrika Becka prosadil Radek Hubáček “angličákem“, tedy gólem o tyčku – 2:3. Vrchlabí tlačilo a cítilo naději minimálně na bod. Lukáš Cikánek odolával do poslední chvíle. Vrchlabí však nepomohl ani oddechový čas, ani hra bez brankáře trvající 38 sekund.

Autor: David Havlík