HC Stadion Vrchlabí – Krakonoš v Medvědím brlohu

Krakonoš v Medvědím brlohu

09.12.2010
Jan Hanuš

Před vánocemi nabrala první liga na tempu a i s odloženým zápasem 17. kola sehrají vrchlabští hokejisté během třinácti dnů šest zápasů. Ten první ze šestice znamenal vítězství nad Havlíčkovým Brodem 3:2 a k druhému zajíždí do středočeského Berouna. Utkání 27. kola začíná na berounském zimním stadionu v sobotu 11.12. od 17:30

Medvědi překvapují

Beroun,v minulých ročnících tradiční účastník skupiny o udržení ve druhé nejvyšší soutěži, podává letos výkony jaké asi čekal málokdo. Po startu z posledního místa se během několika málo kol dostali Medvědi mezi nejlepší a oscilují pravidelně mezi čtvrtým a šestým místem prvoligové tabulky.

Beroun v Hradci

V minulém kole zajížděli Medvědi na horký led Hradce Králové po těsné domácí prohře s Táborem. A vypadalo to, že si přijel spravit chuť, neboť po brance Jana Bessera který se trefil v páté minutě a trefě Jakuba Valského to bylo v čase 10:25 již 0:2.

Ovšem hradecký lodivod si hned vzal oddechový čas a bylo to znát. O 15 vteřin později snížil Martin Koudelka a aby toho ještě nebylo málo o dalších 37 vteřin vyrovnal Jan Hruška a začínalo se nanovo.

Ovšem po celý další vývoj zápasu branka ne a ne padnout, pomalu se blížilo prodloužení, když v čase 58:44 berounský Jiří Hašek překonal přízemní střelou domácího brankáře Luňáka. Medvědi už dokázali zbylých 76 vteřin udržet hubené vítězství a tak si odvezli všechny tři body.

Medvědi pod Krkonošemi

V sobotu 23.10. v rámci 12. kola do Vrchlabí zavítal Beroun a 1280 diváků vidělo první branku ve 13. minutě když se trefil hostující David Tůma. Domácí dokázali srovnat až v závěru druhé třetiny kdy vyrovnal Štefan Rusnák. Domácím vydržela radost pouhou půlminutu neboť vedení záhy vrátil středočechům Jan Rudovský. Šanci na prodloužení, které mimochodem vejde do historie, zařídil ve 48. minutě vrchlabský kapitán Tomáš Pácal.

Po krátké přestávce nastalo prodloužení, Vrchlabí svého soka dostalo pod tlak, na začátku třetí minuty byl za hrubost vyloučen berounský Patrik Husák a hrálo přesilovku 4 na 3. V průběhu početní výhody fauloval další berounský hráč, v nastalé výhodě domácí brankář odejel na střídačku, do hry naskočil pátý vrchlabský útočník a pak to přišlo. Od branky nahrával Kamil Tvrdek na modrou na Vladislava Kubeše, který bohužel na puk nedosáhl a ten zvolna k překvapení celého stadionu doklouzal až do opuštěné branky. Jelikož jako poslední se puku dotknul brankář Medvědů, byla kuriozní vlastní branka připsána Dominiku Furchovi.

Jaroslav Nedvěd 6 g. + 12 as.
Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 8 g.+ 12 as.
Jiří Hašek 9 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 8 g.
Jaroslav Nedvěd 12 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek 12 as.
Jaroslav Nedvěd +9 Nejlepší hráč v +/- Michal Bezouška +4
Robin Malý -9 Nejhorší hráč v +/- Vladislav Kubeš -9
Jaroslav Nedvěd 42 min. Nejtrestanější hráč Václav Drábek 43 min.

26. kolo HC VCES Hradec Králové - HC Berounští Medvědi 2:3

HC Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek, Hanzl, Zukal, Čížek - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Beck - Drábek, Gajovský, Látal - Bezouška, Urban, Gengel

HC Berounští Medvědi: Cikánek - Husák, Nedvěd, Zacpálek, Látal, Jebavý, Jelínek, Malý - Pavel, Kupec, Besser - Hafenrichter, Hašek, Rudovský - Vlček, Pacovský, Švagrovský - Forman, Žalčík, Valský - Polák

V Berouně bude řídit zápas pan Petr Úlehla z Pardubic, na čarách bude plzeňské duo, pánové Tomáš Brejcha a Libor Suchánek.