HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 2:8

Stadion veze z Bíliny tři body

19.10.2019
K dalšímu zápasu zajíždělo Vrchlabí do Bíliny, která se aktuálně zdržuje na chvostu tabulky. Po první třetině, která skončila nerozhodným skóre 1:1, se do toho Stadion opřel a druhou část vyhrál 3:0. Další čtyři góly přidal krkonošský tým ve třetí části a celkově si tak odvezl výhru 8:2.
11.kolo, sobota 19.10.2019, 17:30
Bilina
2:8
Běhula R. (Štěpánek) – Šilhán, Curkan, Petržílka, Kolíček, Vilinskij, Pokorný, Běhula T. – Řepík, Kuba, Kobes, Kanický, Mašek, Urban T. (C), Fábry, Tjurin, Zdeněk, Brzek, Procházka (A), Šmejc
Abrahám (Soukup) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban P., Mrňa, Jirásek, Dvořák, Bednář, Sýkora, Matějček, Kastner, Hozák, Moník F.
Třetiny: 1:1, 0:3, 1:4  Branky a nahrávky: 16. Urban T. (Zdeněk, Pokorný), 52. Zdeněk – 1. Jirků (Bednář), 25. Bednář (Urban, Mrňa), 32. Vágner (Kastner, Matějček), 36. Sýkora (Hlaváč, Matějček), 45. Mrňa (Bednář, Jirků), 54. Chalupa (Urban, Vágner), 56. Bednář (Mrňa), 58. Sýkora (Vágner). Rozhodčí: Velčovský – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 231. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 2:7, 2:8.

Začátek zápasu vyšel Vrchlabí na výbornou. Po tlaku ve třetině domácích přišla střela od modré čáry, od kapitána Tomáše Jirků, která s trochou štěstí propadla až za záda Běhula a tak se hosté dostali v první minutě do vedení 0:1. Vrchlabí bylo dále nebezpečnějším celkem, ale ani šance Mrni a následně Hlaváče gólem neskončily. V 16. minutě přišlo vyrovnání, po nahrávce Zdeňka T. Urban od mantinelu propálil Abraháma v bráně – 1:1. Následně se hra vyrovnala a domácí mohli jít dokonce do vedení, ale proti byla branková konstrukce. Díky tomu se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina nabídla hned ze začátku šarvátku mezi domácím Urbanem a hostujícím Vašíčkem, po které si oba borci vysloužili 6 minutový trest. Poté byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Vrchlabí tuto nabídku zužitkovalo. Pavel Mrňa před gólmanem po Urbanově nahrávce neuspěl, ale na brankovišti se lépe zorientoval Bednář a poslal ve 25. minutě Stadion do vedení 1:2. Od této chvíle už domácí nestíhali nastolené tempo Vrchlabí a pomáhali si více nedovolenými zákroky. Po vypršení přesilové hry se trefil ve 32. minutě Vágner - 1:3. O 4 minuty později už se hosté radovali znovu a to díky Sýkorovi, který dostal krásný pas od Hlaváče a stanovil tak stav po dvou třetinách, který byl 1:4.

Třetí třetina nepřinesla žádnou změnu. Aktivní Vrchlabí po několika menších šancích opět udeřilo a to zásluhou Pavla Mrni, který si nejdříve poradil s obráncem a pohotovým blafákem nedal brankáři šanci - 1:5. Dále předvedl pár dobrých zákroků Martin Abrahám. Nakonec ho překonal až v 52. vlastní spoluhráč. Po nešťastném odrazu od brusle, který skončil v brance, byl stav 2:5. Hosté však žádné drama nepřipustili. I když šli do oslabení, tak po Urbanově nahrávce ujel Chalupa a v 54. minutě chladnokrevně zakončil na 2:6. Jako přes kopírák to bylo v 56. minutě - byl vyloučen vrchlabský Voženílek, tentokrát v oslabení ujeli Mrňa s Bednářem a druhý jmenovaný bekhendem prostřelil Běhulu – 2:7. Na konečných 2:8 v 58. minutě upravoval po parádní přihrávce Matějčka střelou z první Petr Sýkora. Na konci zápasu se ještě strhla menší šarvátka, ale na skóre už to nic nezměnilo a tak Vrchlabí zaslouženě slavilo další tři body do tabulky.

Václav Baďouček:

Podařilo se nám skórovat již v první minutě utkání a to jsou začátky, které nemám příliš v oblibě, protože to většinou vede k sebeuspokojení. A přesně tak proběhla první třetina. Domácí vyrovnali a k tomu dvakrát nastřelili tyčku. Po lehčí domluvě o přestávce, jsme od druhé třetiny na ledě dominovali a naši převahu jsme konečně dokázali i gólově vyjádřit.