HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jaroměř - Vrchlabí 3:6

Stadion věřil

13.01.2013
Jana Poskerová
A zvítězil. Druhý zápas play off skončil pro Jaroměř na domácí půdě porážkou. První dvě třetiny se hostům zase až tak nevydařily, Jaroměř otevřela skore zápasu a bylo to Vrchlabí, kdo se až do stavu 3:3 dotahoval. Pak už hosté z Vrchlabí převzali taktovku zápasu a dotáhli zápas do vítězného konce, kdy domácím odskočili o tři branky. Na zápasy vede Stadion 2:0.
ČF2, neděle 13.1.2013, 17:00
Jaroměř
Vrchlabí
Vich - Koblížek, Kotrč, Bujňák, Vaněk, Růta, Podzimek, Rudolfský, Hamáček, Vejman, Křepinský, Kukal, Svoboda, Krause, Hrabica, Kocián, Hetfleiš, Krištof
Biegl - Pulec, Hlaváč, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Majer - Lepka, Bláha, Jirků, Jakubec, Urban, Fořt, Oppelt, Svoboda R., Svoboda
Třetiny: 1:0, 1:2,1:4  Branky a nahrávky: 6. Hamáček, 29. Kocián, 51. Hrabica - 25. Oppelt, 29. Hamerský, 46. Provazník, 47. Pulec, 52. Jirků, 53.Urban. Rozhodčí: Machač - Antalík, Petr. Vyloučení: 13:10 + Oppelt OT. Diváci: 550. Průběh utkání: 1:0, 2:2, 3:6 .
Druhý zápas play off mezi Vrchlabím a Jaroměří se odehrával za vydatné divácké podpory na ledě Jaroměře. Menší ledová plocha zpočátku hostům z Vrchlabí moc neseděla, proto se Jaroměř hned na začátku dostala do vedení. A vedení si držela až do třetího golu. Vrchlabští hráči totiž až do třetí třetiny dotahovali, první třetina skončila 1:0, ve druhé třetině padly také tři branky, nejprve Vrchlabí vyrovnalo, poté skorovala Jaroměra pak byl překonán Víchově a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Teprve třetí třetina přinesla první vedení vrchlabských hráčů a zároveň celkový zlom ve hře. Jaroměř sice zůstala nebezpečným soupeřem až do závěrečného hvizdu, ale po čtvrtém golu znervózněla a na hře to bylo velmi dobře znát.

Podrobnější reportáž včetně statistik přineseme během pondělí.

Ohlasy trenérů

Ivan Houda (Hlavní trenér, HC Stadion Vrchlabí): Věděli jsme, že to tady bude těžké - těžší než u nás, ale určitě jsme se chtěli prakticky před svými fanoušky ukázat. Je tady užší hřiště, takže jsem věděl, že to tady bude více kontaktní hokej. Nicméně bylo zbytečně spoustu vylučovaných, jak na naší straně, tak na straně jejich, ale nakonec jsme to ustáli a pak už bylo vidět, že Jaroměři asi odešly síly, a proto jsme v té třetí třetině rozhodli.