HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Slavia 1:2

Na domácím ledě přišla další prohra

01.09.2020
K již sedmému přátelskému utkání nastoupil dnes HC Stadion. Tentokrát na svém ledě přivítal Slavii Praha. A potřetí za sebou utkání prohrál. Po vyrovnané první třetině, kdy oba týmy vstřelili po jednom gólu, se na konci třetí části dokázali prosadit už pouze hosté a odjíždějí s jednou brankou navrch.
přát., úterý 1.9.2020, 18:00
1:2
Slavia
Soukup (Štěpánek) – Kynčl, Oliva, Kajínek (A), Niko, Moník J., Jirků (C), Hrádek – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Kratochvil, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Šlaicher R., Moník F.
Málek (Michajlov) – Hejda, Novák (C), Barák, Veber, Duda, Hovorka, Krejčí – Všetečka, Kuťák, Šmerha – Doležal (A), Bednář, Kafka – Tomica, Vrdlovec, Šteiner – Ondráček, Vlček, Petrov
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 19. Nouza (Heřman, Niko) – 16. Doležal (Bednář, Kafka), 56. Bednář (Novák, Šmerha). Rozhodčí: Vagner, Barek – Pechánek, Roischl. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 601. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Volný Oliva byl připravený na přihrávku, ale neprošla k němu. Ve 4. minutě Hozák o kousek minul branku. Poté byl vyloučen domácí Kajínek. Niko vyhodil přes všechny čáry. Hostům se přesilová hra nedařila. V sedmé minutě byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Bednář našel Kuťáka na brankovišti, ale Soukup použil betony. Také proti Kafkovi byl domácí brankář úspěšný. Šteiner to zkoušel z pravé strany, ale Soukup byl připravený. Ve 12. minutě ukázal domácí gólman skvělý zákrok ramenem proti pokusu Vebra. Kajínek zkoušel pozornost Málka, ten použil betony. Poté byl vyloučen také hostující hráč a domácí měli k dispozici přesilovou hru. Vrchlabští se zdržovali v útočném pásmu, několikrát na Málka vystřelili, ale branka nepadla. V čase 15:19 otevřel skóre utkání Jiří DOLEŽAL, který byl skvěle postavený proti Soukupovi. Z mezikruží pálil Šmerha. V 17. minutě byl vyloučen hostující Duda. HC Stadionu se tahle výhoda nedařila, ale poté byl znovu vyloučen slávistický hráč. A konečně domácí fanoušci viděli branku v hostující síti – v čase 18:33 se trefil Tomáš NOUZA, který dorážel puk a nadvakrát překonal Málka.

Soukup vyrazil dělovku Baráka. Ve 22. minutě byl vyloučen domácí Machač. Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale Soukupa neohrozili. Nouza nahazoval před branku, ale Heřman puk netečoval. Málka trefil Kratochvil z brankoviště. Ve 26. minutě mohl nadvakrát překonat Soukupa Všetečka. O chvíli později byl vyloučen pražský Hejda. Nouza si poté dobře vybruslil a střílel, Málek ale zasáhl tělem. V polovině utkání trefil Šmerha pouze Jakuba Moníka, který střelu zablokoval. Ve 37. minutě Urban trefil tyč. Poté byli současně vyloučeni Mrňa a Veber. Dělovku od Nika ztlumil Málek na svém těle. Neúspěšný byl také Nouza ve 40. minutě. Ještě před sirénou mohl skórovat Všetečka, k němu se ale rychle vrátil Moník.

Třetí třetina začala vyloučením Chrtka. Puk ale byl většinou na vrchlabských hokejkách a úspěšně se ubránili. Ve 44. minutě našel navrátivší Chrtek Nika, ale o kousek minul branku. Poté byl vyloučen pražský Vrdlovec. Slavia poslala puk až k Soukupovi, a stejně jako předtím pražskému týmu, ani domácím se přesilová hra nedařila. Hozák připravil svůj tým o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou. Ve 49. minutě byl vyloučen hostující Šmerha. Hrádek nahazoval před Málka, ale ten zasáhl puk. Další šance pro Vrchlabí přišla z hokejky Nika, ale Málek byl v brance dobře postavený. Puk nad branku poslal domácí Moník. V 52. minutě byl vyloučen hostující Tomica. Kajínek nabil Nikovi, ale ten trefil pouze přesouvajícího se Málka. Poté byl vyloučení také domácí hráč. Toho v čase 55:13 využil Jaroslav BEDNÁŘ, který dostal přesnou přihrávku od Nováka. Málkovi poté vypadl puk po střele Kratochvila, ale nikdo u dorážky z domácích nebyl. Poté byl vyloučen pražský Doležal. Ke konci třetiny hosté v klidu vyhodili puk až k Soukupovi. Domácí to poté zkoušeli bez brankáře s výhodou hráče na ledě navíc. Hosté si po naskočení vyloučeného hráče na led ale drželi puk u vlastní branky a k ničemu už HC Stadion nepustili.

Trenér týmu HC Slavia Praha Martin Štrba:
Jsme rádi, že jsme vyhráli, vítězství jsme už potřebovali. I když ten výkon nebyl konstantní celý zápas, nakonec jsme to zvládli a za to jsem rád.
První třetina byla dobrá, ve druhé jsme vypadli z tempa a měli jsme hodně vyloučení, na tom musíme zapracovat. Jak ale říkám, vítězství bylo potřeba a jsem opravdu rád.

Trenér HC Stadionu Vrchlabí Václav Baďouček:
Utkání bylo vyrovnané, myslím si, že v určitých fázích jsme měli i lehce navrch, byli jsme dostatečně agresivní v osobních soubojích, ale, bohužel, ty šance, které z toho vyplynuly jsme nedokázali zužitkovat a to byl rozdíl oproti soupeři, který v klíčových situacích neselhal. Co potřebujeme zlepšit, je přímočarost do brány, nepřehrávat situace a snažit se být nebezpečnější v předbrankovém prostoru. Tam nás teď tlačí bota a určitě se tomu budeme věnovat. Je to jen o takové té osobní odvaze útočníků, dostat se více do předbrankových prostor.