HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 10:6

HC Stadion si připsal deset branek proti Bílině

23.11.2019
Další tři body do tabulky si připsalo Vrchlabí na domácím ledě proti soupeři z Bíliny. Té Stadion nasázel celkem deset branek, hattrickem se blýsknul Hlaváč. Dvě branky vstřelil Urban. Hosté sice vyhráli třetí třetinu, kde na konci výrazně zabrali, na otočení skóre to ale nestačilo.
20.kolo, sobota 23.11.2019, 18:00
10:6
Bilina
Soukup (Abrahám) – Moník J., Havránek, Jirků (C), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Kastner, Bláha, Hlaváč, Rolinek, Urban P., Bednář, Sýkora, Matějček, Mrňa, Hozák, Chalupa, Jirásek, Moník F.
Galuška (od 32.Chabr) – Vilinskij, Tsurkan, Pokorný, Kolíček, Petržílka, Brzek, Běhula – Tyurin, Kubišta, Kobes, Zdeněk, Urban T. (C), Zhobolov, Gnusin, Mašek, Fábry, Šimeček (A), Tupý, Šmejc
Třetiny: 2:0, 6:1, 2:5  Branky a nahrávky: 5. Urban P. (Bednář, Havránek), 8. Urban P. (Bednář, Hlaváč), 21. Hlaváč (Havránek, Urban P.), 32. Kastner (Mrňa, Hozák), 32. Jirásek (Moník J., Vágner), 33. Hlaváč (Urban P., Bednář), 34. Rolinek (Sýkora, Matějček), 37. Hlaváč (TS), 46. Havránek (Jirků, Chalupa), 56. Bednář (Hlaváč, Voženílek) – 26. Zdeněk (Brzek, Šimeček), 45. Šimeček (Zdeněk, Šmejc), 52. Šimeček (Zdeněk, Brzek), 55. Zholobov (Tyurin, Kubišta), 58. Zholobov (Kubišta), 59. Vilinskij (Šimeček). Rozhodčí: Zavřel - Řezníček, Axman. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1529. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 8:2, 9:2, 9:3, 10:3, 10:4, 10:5.

Jako první svou šanci ve třetí minutě málem využil Tyuril, ale ani natřikrát se mu nepovedlo překonat Soukupa. Poté byl vyloučen Bláha. Zdeněk byl v šanci, ale jeho tutovku Soukup vychytal. Stejně jako ránu Brzka, se kterou měl ale větší problémy. První branka padla v čase 4:50, a to do bílinské sítě - Patrik URBAN poslal střelu pod betony. V 7. minutě se dostal Kastner za branku, ale nikdo mu nepřišel na pomoc. Poté Havránek trefil břevno. V čase 7:41 domácí vedli již 2:0 zásluhou Patrika URBANA, který se trefil do prázdné branky. Poté byl vyloučen bílinský Vilinskij. Ani tentokrát ale přesilovka nebyla využitá, i když k tomu měl Bednář velmi blízko. Naopak byl vyloučen i domácí hráč. Ve 14. minutě Zholobov tečoval střelu a jen těsně minul tyčku. V 15. minutě podrazil hostující brankář vrchlabského Mrňu a dostal dvě minuty. Měl potom problém se střelou Hlaváče. Rolinek v 16. minutě nedosáhl na přihrávku. Také hosté dostali slovo - nejdříve se proti Soukupovi rozjel Zdeněk, poté musel vyrazit střelu nad branku. V 18. minutě byl vyloučen domácí Kynčl. Bílině se ale přesilovka vůbec nezdařila.

Začátek druhé třetiny patřil Vrchlabí - v čase 20:30 zvýšil na 3:0 Jan HLAVÁČ. Ve 24. minutě se do šance dostal Jirků, ale jeho střela skončila na Galuškovi. Matějček poslal přihrávku na Rolinka, ten ale puk nezachytil. V čase 25:03 se radovali také hosté - za Bílinu se trefil Jakub ZDENĚK společně se spoluhráčem ujeli dva na jednoho. Poté měl plno práce Galuška, ale Kastner, Mrňa ani Vašíček proti němu neuspěli. Znovu bylo v šanci Vrchlabí, ale Bednář přestřelil. V čase 31:08 se za Stadion trefil Lukáš KASTNER Netrvalo dlouho a v čase 31:19 už to bylo 5:1. Filip JIRÁSEK poslal puk mezi betony Galušky. Poté Bílina brankáře vystřídala a nastoupil Chabr. I ten ale zanedlouho dostal gól. V čase 32:44 se znovu trefil Jan HLAVÁČ, na kterého poslal přihrávku Urban. V čase 33:37 dostal přihrávku Tomáš ROLINEK, který neměl problém poslat puk do prázdné branky. Ve 37. minutě b yl vyloučen hostující Urban, čehož využil v čase 36:19 Jan HLAVÁČ, pro kterého to byl třetí gól v utkání. Poté ujel Rolinek na Chabra, ale nedostal se k zakončení. Soukup poté musel zasahovat proti střele Zdeňka a dorážce Tyurina.

Třetí část patřila znovu domácím. Na začátku ujeli vrchlabští tři na jednoho, ale Chabr nemusel lovit puk za svými zády. Ve 43. minutě výborně zasáhnul Chabr. Ve 44. minutě si našel Vágner Hlaváče, ale ten trefil pouze Chabra. V čase 44:58 se za hosty trefil Jaroslav ŠIMEČEK, který střílel z levého kruhu. V čase 45:42 ale reagoval HC Stadion a střela Štěpána HAVRÁNKA byla devátá v bílinské síti. Ve 48. minutě byl vyloučen domácí Urban. OSlabení ale zvládlo Vrchlabí skvěle a hosty k ničemu nepustilo. V 51. m minutě Kastner trefil pouze betony gólmana. Další vyloučení bylo opět na domácí straně. Tentokrát Draci výhodu využili, v čase 51:54 poslal střelu z pravého kruhu Jaroslav ŠIMEČEK. V čase 54:02 přidal další branku do vrchlabské sítě Yurij ZHOLOBOV. V čase 55:53 vstřelil branku Jaroslav BEDNÁŘ, a byla to desátá branka v síti Bíliny. Hosté to ale nevzdali a v čase 57:35 snížil Yurij ZHOLOBOV. Poslední branka zápasu padla znovu do sítě HC Stadionu, v čase 58:49 ještě korigoval stav utkání Vadim VILINSKIJ. Více ale Bílina už nestihla a Vrchlabí tak zvítězilo v jedenáctém zápase v řadě.