HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 4:2

Důležitý krok splněn, Tábor poražen

02.02.2011
Patrik Huber
V R C H L A B I - Krkonošští hokejisté udělali proti Táboru velice důležitý krok v boji o play-off. Jihočeši vyhořeli především ve třetí třetině, kterou domácí vyhráli 3:1. Vítěznou branku si připsal na své konto Václav Čížek. Dobrým výkonem se uvedly i nové tváře ve vrchlabském dresu Kousal a Radil.
42.kolo, středa 2.2.2011, 18:00
4:2
Tábor
Koutský (Ševčík) - Drábek V., Matějíček, Dudáš, Pácal, Zukal, Čížek, Hanzl, Bauer - Beck, Hubáček, Loskot - Látal, Filip, Urban - Rusnák, Zadina, Drábek J. - Radil, Zíma, Kousal.
Čech (Klestil) - Kotaška, Rašner, Petráček, Zíb, Kanov, Hartmann, Hastrman - Krätzer, Matušík, Török - Mrkvička, Padělek, Nedorost - Voříšek, Štrba, Kocar - Kolomý, Šperger, Vild.
Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1  Branky a nahrávky: 8. Látal (Pácal, Filip), 44. Bauer (Beck), 48. Čížek (Loskot, Beck), 58. Radil (Kousal, Rusnák) - 26. Török (Štrba, Rašner), 51. Krätzer. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

V 18,00 hodin vjely na led vrchlabské DD Elektromont arény týmy HC Tábor a HC Vrchlabí, aby se popraly o další body ve druhé části soutěže.

Úvodní buly vyhráli domácí hráči, ale jejich první pokus o průchod do pásma skončil icingem. Ale ani protihráči z Tábora si puk neudrželi. Hned ve druhé minutě se snažili o překonání brankáře Čecha Kousal s Rusnákem, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Táborská protiakce Matušíka skončila v Koutského klíně. V dalších minutách zápasu se oba týmy spíše oťukávaly a většina hry byla ve středním pásu. Do větší šance se dostal až domácí Filip, který ovšem bekhendový blafák poslal mimo Čechovu branku. Tato neproměněná tutovka však domácí dlouho nemrzela, protože v osmé minutě dostal Ondřej Látal do prostoru mezi kruhy přesný pas, vystřelil z první a táborský brankář se již nestihl přesunout. Asistence: Tomáš Pácal, Martin Filip. O tři minuty se dostal do další šance Pácal, jeho střelu ale hostující brankář zlikvidoval. Táborští se pokusili zvrátit utkání ve svůj prospěch, ale nedařilo se jim Koutského ohrozit. Až ke konci třetiny se Tábor probudil a začal se propracovávat do akcí před brankou. Koutský však obstál jak před Voříškem, tak později při samostatném nájezdu Padělka. První třetinu vyhráli domácí.

Do druhé třetiny nastoupil Tábor bojovněji, ale na Koutského nevyzráli. Zato se ovšem poprvé vylučovalo a to na straně domácích a Tábor dostal možnost přesilové hry. Za potrestaným Pácalem putoval ještě Čížek, ale hosté nedokázali půlminutovou přesilovku 5:3 využít. Domácí se přesile ubránili, ale nakonec byl Tábor přece jen úspěšný, po závaru před brankou byl dobře mezi kruhy postavený Jaroslav Török a zamířil mezi Koutského betony. Asistence: Martin Štrba, Adam Rašner. Tábor se dostal do tempa a vytvořil si na domácí mužstvo solidní tlak, ti se nezmohli ani na lepší střelu. Čech se v brance lehce nudil a případné puky s lehkostí likvidoval. Teprve v 38. minutě jej lehce ohrozil Kousal, ale i jeho střela byla brankářem zpracována. Stav utkání tedy skončil nerozhodně 1:1.

Do třetí třetiny nastoupilo domácí mužstvo v početní výhodě, ale tu nedokázali využít. Až 44. minuta zvedla vrchlabské fanoušky ze sedadel. Nejprve Loskot přihrál z rohu hřiště před branku, kde Beck puk nezachytil, ale o chvíli později stejný útočník puk znovu vybojoval, předložil jej na modrou Richardu Bauerovi, jehož pumelice skončila v horním rohu Čechovy branky! Hostující brankář měl zcela zakrytý výhled. Asistence: Patrik Beck. Vedení nakoplo domácí tým a na ledě se konečně začalo hrát o body. Vrchlabští šli do útoku a to jim v 48. minutě přineslo další branku. V přesilové hře se prosadil Václav Čížek, který dostal puk na levý kruh, Čech proti němu nesmyslně vyjel a úplně minul střelu domácího obránce. Asistence: Marek Loskot, Patrik Beck. A hrálo se dál, v 51. minutě jeden z domácích beků zakopl a zřítil se do branky Koutského, který přestal chytat v domnění, že rozhodčí hru přeruší. Toho ale využil hostující Jakub Krätzer, jenž z levého kruhu poslal puk do horního rohu. Domácí hráči se ovšem nenechali zlomit, naopak nasměřovali svou aktivitu na další gól, aby si vítězství pojistili. A to se jim v 58. minutě podařilo. Kousal zavezl puk do pásma a posléze nádhernou žabičkou poslal puk za obranu, kam si najel Lukáš Radil, jenž překonal Čecha. Tím bylo o výsledku utkání rozhodnuto.

HC Tábor: Věděli jsme, že nepůjde o lehký zápas. Byli jsme pod tlakem a neproměnili jsem ani samostatný nájezd. Ve druhé třetině jsme byli lepší, ale nevyužili jsme přesilovku a v poslední třetině jsme nedokázali zaútočit.

Josef Řeháček: Jak již bylo řečeno, nečekal nás lehký zápas. Soupeř nás překvapil, že otevřel hru a šel po nás. Věděli jsem, že Tábor nás ohrozí z rychlého přečíslení. I přesto pro nás první třetina dopadla dobře. Druhá třetina byla pro nás mizerná, byli jsme pod tlakem, ale naštěstí soupeř jen vyrovnal. Ve třetí třetině jsme se stáhli na tři pětky a šlo o to, kdo dá góla. To se podařilo nám a to bylo i rozhodující a důležitá byla i ta potvrzující branka.