HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kadaň 3:1
Zápasy

Dluhy jsou vyrovnány

01.12.2010
Jana Poskerová
Další tři body zůstávají ve Vrchlabí. Po velmi rozpačité první dvacetiminutovce se domácí tým sebral a od druhé třetiny začali hráči hrát hokej. Sice se do vedení jako první dostala Kadaň, ale zásluhou Poživila, Pácala a nakonec ještě Chaloupky si Vrchlabí vybojovalo vítězství. Kadaň nechtěla svou kůži dát lacino a tvrdě se bránila, stejně jako útočila. Domácí gólman ale nájezdy kadaňských sršňů ustál. Vrchlabí se po tomto zápasu ocitlo na osmé příčce tabulky, ale ještě stále má k dobru jeden zápas.
24.kolo, středa 1.12.2010, 18:00
Vrchlabí
3:1
Kadaň
Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, V. Drábek, Čížek, Zukal - Urban, Tvrdek, Filip - Rusnák, Kubeš, Hubáček - Beck, Gengel, Bláha - Látal, Bezouška, J. Drábek.
Hylák - Přindiš, Révay, Zmeškal, Hlubuček, Schmitd, Szakal, Mazanec - Eiselt, Mikšovic, Kalinovič - Klíma, Balázs, Bursík - Rohan, Charousek, Boušek - Mužík, Bečvář
Třetiny: 0:0,2:1,1:0  Branky a nahrávky:37. Poživil (Beck), 39. Pácal (Filip, Rusnák), 52. Chaloupka (Matějíček) - 31. Balázs (Bečvář, Klíma) . Rozhodčí: Jebavý, Čížek, Padevět. Diváci: 800.  

První třetina zápasu mezi domácím Vrchlabím a hostující Kadaní nepřinesla pohledný hokej. Domácí celek se vůbec nemohl rozehrát, nedostal se k lepší střele, nevyužil ani přesilovku 5:3. Kadanští si několikrát vytvořili dobrou střeleckou pozici, ale nepodařilo se jim překonat Vladislava Koutského v bráně. S útoky Eiselta, Mužíka či Bouška si poradil. Stejně tak zůstal po atacích Chaloupky či Tvrdka klidný kadaňský Hylák. Každopádně, kdo první třetinu neviděl, nemusel vůbec smutnit.

Do druhé třetiny nastoupila obě mužstva s daleko větším elánem a DD aréna konečně viděla hokej a ne oťukávání puku. V prvních deseti minutách dostalo Vrchlabí svého soupeře pod tlak, ale nedokázali prostřelit připraveného Hyláka, opět jsme viděli nesmyslné kombinace, místo rychlých střel. Přesně takovou napálil v 31. minutě do Koutského branky Balász a otevřel tak skóre dnešního zápasu. Vrchlabím tato skutečnost lehce otřásla, ale tým se vzpamatoval a v 37. minutě po nahrávce Patrika Becka zasunul puk mezi Hylákovi betony Ondřej Poživil. Za další dvě minuty využil přesilovku domácích Pácal a vyslal skvělou dělovku z prostoru mezi kruhy, která vymetla pavučinky v horním rohu Hylákovy branky. Domácí tím pádem odcházeli do šaten s dobrým pocitem.

Po druhé přestávce bylo vidět, že domácí tým půjde za třemi body nekompromisně. Hylák a jeho okolí bylo zasypáno střelami, ale do brány se jim nechtělo. Kadaň začala být nervózní a hlavní rozhodčí se rozhodl provětrat píšťalku. Plný počet hráčů na ledě, zvláště na straně Kadaně byl spíše vzácností.A v 52. minutě využil přesilovou hru Petr Chaloupka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Dalo by se říct, že zápas byl rozhodnut. Ovšem to by ani nebyl vrchlabský tým, kdyby si ještě nezkomplikoval poslední dvě minuty zápasu. V čase 57:56 je vyloučen domácí Matějíček za posunutí branky a vzápětí se s ním o dojmy ze zápasu šel podělit Poživil. Vrchlabí tedy dohrálo poslední dvě minuty v oslabení 5:3, v jednu chvíli, kdy domácí Látal ztratil přilbu, stáli na ledě pouze dva domácí hráči. Ale musíme je pochválit, zodpovědně bránili a vyhazovali puky. Skoro by se dalo říct, že poslední minuta zápasu se odehrála jako klouzaná mezi Hylákem a HC Vrchlabí.


Ohlasy trenérů

Jiří Rech, SK Kadaň: Pro nás rozhodla první třetina, kdy jsme nebyli schopni dát gól, ačkoliv jsme soupeře přehrávali. Pak už to byly chyby, vyloučení. Závěrečná přesilovka už nic nezachrání.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: První třetina se nám opravdu nepovedla, ale od druhé už jsme s výkonem byli spokojení. Kluci se uklidnili a hráli zodpovědně. Samozřejmě až na závěr, kdy se dva nechají vyloučit a dají soupeři šanci otočit výsledek.