HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Šumperk 3:0

Další vítězné utkání bez obdržené branky

15.12.2007
Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté již po čtvrté za sebou získali plný počet bodů a odpoutali se od klubů pod nimi v tabulce. Utkání se šumperskými Draky skončilo stejně jako poslední domácí zápas, tedy 3:0. Brankář Ševčík tak vychytal další, v pořadí již třetí nulu. V utkání se také blýskl Daniel Brynecký, který se pyšnil dvěla brankami, na obě mu přihrál Ladislav Gengel. Třetí, pojišťovací trefu přidal Milan Plodek a zajistil tak pro domácí další cenné body. Příští duel se odehraje opět na domácí půdě, přijedou sem Medvědi z Berouna. Začíná se tradičně v 18:00.
30.kolo, sobota 15.12.2007, 18:00
3:0
Šumperk
Ševčík - Beck, Bendík, Brynecký, Chaloupka, Gengel, Horčička, Hrach, Hruška, Jech, Kříž, Matějíček, Nosek, Pajič, Plodek, Přeučil, Rýgl, Vála, Vantuch, Vyskočil, Špaček
Hylák - Ambruz, Antonovič, Bařica, Brunec, Galvas, Grill, Ivan, Klejna, Kovář, Kubica, Matějka, Meluzín, Novotný, Ondráček, Piluša, Rákos, Sloboda, Šindler, Špelda.
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 37. Brynecký (Gengel, Rýgl), 40. Brynecký (Gengel), 48. Plodek (Jech). Rozhodčí: Jílek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1377. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 3:0.

První třetina: Domácí byli lepším týmem, ale Hylák držel hosty při životě

Utkání začalo velmi útočně z obou stran, avšak první střelu si připsal vrchlabský útočník Horčička. Pak měli hosté přesilovku, ale nepodařilo se jim využít ji. Vrchlabí si v pěti vytvořili tlak, který zastavil až Ondráček, vyloučen za sekání. Vrchlabí si tak mohlo ve svém náporu pokračovat, ale šumpeská čtyřka zodpovědně bránila. První větší šanci měl hostující Klejna, který nenápadně nabruslil na čarvenou, dostal přihrávku, ale na poslední chvíli ho nedovoleně zastavil Špaček a šel si sednout na dvě minuty. Nebezpečný byl také v přesilovce Ambruz, ale nastřelil pouze lapačku Ševčíka. Ve 14. minutě se mohl prosadit Beck, objel branku, Hylák však mu zkušeně vypích kotouč z hole. Po chvíli si domácí zahráli skoro dvě minuty čtyři na tři, ale i přes dobrou kombinaci, bez úspěchu. největší šanci tam měl Vantuch, kterému se nepodařilo přehodit beton ležícího Hyláka. V poslední minutě měli domácí asi největší šanci první třetiny. Rýgl střílel od modré, Gengel puk tečoval a ten projel těsně okolo tyčky, arénou to však jen zahučelo. A to bylo z první třetiny vše. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina: Druhá část patřila domácím, konkrétně Bryneckému, dvojnásobnému střelci

Druhá část začala úplně totožně jako ta první, tedy útočnou akcí Vrchlabí, kterou předvedli ve 20. minutě první části. Tentokrát ale střílenou nahrávku vyslal Vyskočil a tečoval ji Špaček. Hylák měl opět potíže. Draci měli příležitost otevřít skóre po pěti minutách hry ve druhé třetině, Meluzín prověřil rychlost Ševčíka, když natáhl mezi kruhy, Ševčík však střelu pokryl. Potom měl Vantuch opět velkou příležitost, když po Bendíkově střele zůstal sám před Hylákem. Natřikrát ho ale nedokázal překonat, avšak napotřetí k tomu měl velmi blízko, kotouč totiž procestoval celé brankoviště, ale nakonec šel vedle. Ve 33. minutě přihrál Beck úplně osamocenému Přeučilovi, který měl odkrytou klec, ale Hylák střelu vskutku zázračně vyrazil betonem. Do akce se potom pustili Draci, kteří jeli dva na jednoho, ale Ševčík se stihl včas přesunout. Jejich tlak ovšem ještě pokračoval, zastavila ho až tvrdě pracující obrana před domácí brankou. Ve 37. minutě byl vyloučen Meluzín, a tak měli Vrchlabští možnost skórovat, což se také podařilo. Gengel vystřelil na Hyláka, který pouze vyrazil kotouč před sebe a tam stál Daniel Brynecký, trefil odkrytou klec a otevřel skóre - 1:0. Ve druhé třetině ještě bylo Vrchlabí v oslabení, kterému se ubránilo a dokázalo navíc zvýšit svůj náskok. Opět stejná dvojice. Gengel si znova připsal asistenci poté, co přihrál Danielu Bryneckému, který se před Hylákem nemýlil - 2:0. Vrchlabí tak v čase 39:49 zdvojnásobilo své vedení a do poslední části nastupovalo s výhodou v podobě dvou branek.

Třetí třetina: Pojišťovací branku přidal Plodek a rozhodnul

Do třetího dějství vstoupili lépe domácí, když zahrozili jednoduchou kombinací. Domácí pokračovali ve svém útočení nejprve bruslařským soubojem mezi útočníkem Gengelem a brankářem Hylákem a poté nebezpečnou Špačkovou střelou švihem, puk však orazítkoval pouze oblouk brankové konstrukce. Ve 48. minutě přišla další trefa. Jech byl ve výhodné pozici a trefil Hyláka do ramena, padající puk trefil těsně nad leden Milan Plodek a sebral hostům iluze o srovnání - 3:0. Po této brance šumperští Draci, dá se říct, hodně povolili a už nepřemýšleli o minimálním bodovém zisku. Na brankáře bylo vypáleno spousta střel a byl to právě Hylák, který se postaral o to, aby nepadli další branky. Vychatal totiž několik vyložených šancí. Mezi největší patřila Rýglova střela z první, na kterou mu nahrál z poza branky Horčička. Poslední minuty se už jen dohrávali, bez větších příležitostí na obou stranách. Hosté zakončili utkání přesilovkou, která se jim moc nevyvedla. Utkání tak skončilo 3:0 a Ševčík vychytak třetí nulu v řadě. Nejlepšími hráči byl vyhlášen ze strany hostí brankář Hylák, za domácí útočník Brynecký, autor dvou branek.