HC Stadion Vrchlabí – Za humny je Drak

Za humny je Drak

14.12.2007
Jan Hanuš

Ve 30. kole čeká na vrchlabské hokejisty poslední odveta s celkem východní části. V Elektromont Aréně se představí šumperští Draci, třetí nováček letošního ročníku I. ligy. Šumperk se začíná pomalu zvedat, Vrchlabí naskočilo na vítěznou vlnu, oba soupeři potřebují body jak sůl a tak se mají diváci ve Vrchlabí na co těšit.

Letošní Dračí sezóna

Šumperským Drakům se letos zoufale nedaří, až zápas 22. kola s Vrchlabím je malinko nastartoval k lepším zítřkům, do té doby to byla nuda nuda, šeď šeď. 7 bodů z 21 utkání pasovalo Draky na nejhorší celek I. ligy. Po dvou neuvěřitelných šňůrách proher, přerušené jen vítězstvím nad Prostějovem si Draci prošli řadou změn, do branky se postavil Alexander Hylák, z Havířova přišel David Galvas, na měsíční hostování se v dračím dresu objevil Petr Horčička a Zdeněk Kubica, dále Michal Roháčik,na hostování do konce sezóny je v Šumperku Marek Ivan, naopak odešli Ladislav Martinka, Jan Kaltenböck, Ota Lazorišák, Alexej Denisov, Petr Obdržálek.

Hokej Šumperk 2003 - HC Berounští Medvědi 3:2 sn

Gólový účet minulého zápasu Draků otevřel již ve 2. minutě ve dvojnásobné přesilovce Robin Kovář. Druhý gól přidal v 15. minutě Martin Ambruz a pak začalo trápení na obou stranách, kdy ani jeden tým po celou druhou třetinu nic nevymyslel. Ovšem ve třetí části Medvědi Draky jasně přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy se Berounu podaří výsledek korigovat. Stalo se tak ve 48. minutě kdy Jan Besser tvrdou bombou k tyči snížil. Zasloužené vyrovnání zařídil Medvědům minutu před koncem Vladimír Kameš. V nasledném prodloužení žádný tým zápas nerozhodl a tak přišli na řadu samostatné nájezdy, kde teprve v šesté sérii rozhodl o dvou bodech pro Šumperk Robin Kovář.

Vrchlabí v Dračí sluji

Těsně před zápasem přišel posílit tým Draků Marek Ivan a byl na ledě vidět. V 15. minutě nahrál na úvodní gól utkání Robinu Kovářovi. Ve druhé tercii začal nápor Vrchlabí, který korunoval ve 26. minutě utkání Kamil Tvrdek vyrovnávací brankou, ale v 32. minutě se trefil Marek Ivan a domácí opět vedli. Ovšem necelou minutu, prosadil se Martin Rýgl a bylo opět srovnáno. Hned v úvodu poslední části se opět prosadil Marek Ivan, touha Vrchlabí po vyrovnání vyšla naprázdno, naopak v 58. minutě přidal čtvrtý dračí gól Roman Meluzín. Poslední branku utkání viděli diváci 15 vteřin před koncem z hokejky hostujícího Ladislava Gengela a Šumperk mohl slavit teprve třetí letošní vítězství.

D&D Elektromont Aréna
15.12. 18:00
HC Vrchlabí 30. kolo Hokej Šumperk 2003
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
4. 44 b. Umístění 8. 19 b.
12 – 3 – 2 – 12 Celková bilance 5 – 1 – 2 – 21
Kamil Tvrdek 15 g.+ 14 as. Nejproduktivnější hráč Dušan Bařica 11 g.+ 11 as.
Kamil Tvrdek 15 g. Nejlepší střelec Dušan Bařica 11 g.
Rok Pajič 16 as. Nejvíce asistencí Roman Meluzín 14 as.
Martin Rýgl +12 Nejlepší hráč v +/- Marek Ivan
Ondřej Patsch
oba +1
Milan Plodek
Michal Bárta
Michal Nevyhoštěný
Nejhorší hráč v +/- Radislav Ondráček -12
Petr Přeučil 106 min. Nejtrestanější hráč Radislav Ondráček 79 min.
Pavel Falta 2,50

28. kolo KLH Chomutov - Hokej Šumperk 2003 9:2
29. kolo Hokej Šumperk 2003 - HC Berounští Medvědi 3:2 sn

Sestavy z posledního kola

Vrchlabí nastoupilo k vítěznému utkání v Třebíči v této sestavě: Ševčík - Rýgl, Nosek, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Horčička, Tvrdek, Pajič, Gengel, Vantuch, Hruška, Špaček, Kříž, Přeučil, Beck, Jech, Brynecký, Plodek

Šumperský Drak se doma vypořádal s berounskými Medvědy v sestavě: Lev - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Šindler, Novotný, Kubica, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Klejna, Antonovič, Rákos, Piluša, Grill, Stejskal, Brunec, Matějka,

Rozhodčí

V D&D Elektromont Aréně bude jako hlavní pískat pan Jan Jílek, na čarách pánové Lukáš Bejček a Jakub Kabourek.

Další zápasy 30. kola

HC Rebel Havlíčkův Brod – Havířovská hokejová společnost (17:00)
SK Kadaň – SK HS Třebíč (17:00)
HC Berounští Medvědi – HC Sareza Ostrava (17:00)