Ohlasy k zápasu

Šumperk ve Vrchlabí moc dobře nepořídil

16.12.2007
Josef Kolín

V sobotu 15. 12. se na ledním stadionu ve Vrchlabí zvýšily decibely místních fanoušků hned po skončení zápasu. Vítězné pokřiky byly zasloužené, protože jsme se Šumperkem vyhráli 3:0. První dva góly střelil DANIEL BRYNECKÝ a nakonec skóroval ve třetí třetině MILAN PLODEK. Šumperk podle mého názoru nehrál naplno, protože vrchlabští hráči byli ve většině zápasu u soupeřovy branky. Gólů jsme jim určitě mohli dát víc, akcí bylo nespočetně, ale šumperský brankář statečně bránil svůj tým.

Vrchlabí hrálo určitě pěknou hru, ikdyž to možná bude tak trochu zásluha i Šumperku, který v sobotu neodehrál moc dobrý zápas. Toto klání zhodnotil MARTIN RÝGL jak jinak, než pozitivně. „Určitě jsem si zahrál dobře, Šumperk do toho asi nedal úplně všechno, ale jinak jsou to dobří hráči.“ Od šumperských hokejistů čekali asi takovou hru, která se uskutečnila, ale rozhodně do toho mohli vložit víc úsilí.

BRYNECKÝ má určitě dobrý pocit z toho, že dal soupeřovi dvě branky, ale Šumperk nepatří do té nejlepší elity, takže od začátku utkání mělo spoustu našich hráčů i fanoušků pozvednuté sebevědomí, protože hrajeme se šumperskými hokejisty. Hosté nebyli zas tak moc nároční a zákeřní, jak si spousta lidí myslí. Přece jenom na ledě je to jiné než nad ledem. Šumperk hrál prostě svoji hru, s kterou jsme všichni, kdo tyto hráče zná, obeznámeni.

Zápas nebyl moc brutální a naštěstí se obešel bez jakýchkoliv šarvátek, akorát v jednom momentě srazil jeden z hokejistů rozhodčího, který se naštěstí dokázal postavit na nohy s pomocí DANIELA BRYNECKÉHO, který mu pomoh se zvednout. Žádný hokejista nepotřeboval lékařskou léčbu. V jednu chvíli to ale už vypadalo, jakoby se měla strhnout bitka, ale sudí tomu zabránil, takže tato hra byla naprosto čistá.

V první třetině to byla spíš taková oťukávaná a občas tam byla akce na soupeřovu branku, která stála za to jí vidět. Zato v druhé třetině to už byla jiná hra. Vrchlabí do toho šlo ze všech sil a dalo do toho spoustu energie a DANIEL BRYNECKÝ dal za sebou hned dvě branky. Ve třetí třetině byl u šumperské branky dost velký zmatek a brankář vyrazil hned dvě střely za sebou, ale třetí už nevychytal. MILAN PLODEK pálil bez váhání a vyplatilo se mu to.

RÝGL tvrdí, že příprava na středeční zápas s Berounem bude více propracovaná, protože Beroun nemá špatný mančaft a bude tedy rozhodně potřeba více úsilí na úspěšné dokončení nadcházejícího se zápasu. Rozhodně nebude v příštím zápase chybět napětí a akce.