HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 6:1

Body zůstávají ve Vrchlabí

16.11.2019
Skóre dnešního zápasu otevřel Štěpán Matějček již v páté minutě, poměrně rychle jej následoval Patrik Urban s brankou v osmé minutě. Ve druhé třetině se rychle zvýšilo skóre po brankách Pavla Mrni, Petra Sýkory a Jiřího Hozáka. Přesně 6 minut po začátku třetí třetiny inkasovali domácí jedinou branku hostů od Ondřeje Sýkory, kterou vzápětí potrestal Jaroslav Bednář vstřelením puku za Lavingerova záda. Utkání bylo nakonec ukončeno s několika vyloučenými hráči na obou stranách pole.
18.kolo, sobota 16.11.2019, 18:00
6:1
Děčín
Soukup (Abrahám) – Moník J., Havránek, Jirků (C), Bendík (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Kastner, Urban, Bláha, Bednář, Sýkora P., Hlaváč, Matějček, Mrňa, Hozák, Chalupa, Jirásek, Moník F.
Lavinger (Kácha) – Mareš, Kaltenböck, Loukota, Tenkrát, Tůma – Faigl, Petráš, Sýkora O., Arnold, Chovanec, Zajan (A), Fojt, Kuchynka, Smola, Volráb (C), Hruška
Třetiny: 2:0, 3:0, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Matějček (Hlaváč), 8. Urban (Bednář), 24. Mrňa (Bednář, Bendík), 32. Sýkora P. (Bednář, Jirků), 37. Hozák (Kastner), 48. Bednář (Mrňa) – 46. Volráb (Petráš, Zajan). Rozhodčí: Bernat – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:4 + Kaltenböck 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1316. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 5:1, 6:1.

Jako první se do šance dostal Hlaváč po přihrávce Sýkory. Ve 3. minutě se do akce dostal Sýkora, ale sjel mu puk. Ve 4. minutě byl vyloučen Voženílek. A v čase 4:20 se Vrchlabí dostalo do vedení zásluhou Štěpána MATĚJČKA, který byl najetý mezi kruhy. V 7. minutě mohl skórovat Voženílek. Lavinger musel zasahovat také prosti střele Kynčla. V čase 7:48 už to bylo o dvě branky, když se trefil Patrik URBAN. Později se o gól pokusil Moník, ale ten trefil pouze brankáře. V 11. minutě se do akce dostal hostující Sýkora, ale Soukup zasáhnul lapačkou. Poté svoji šance nevyužil Bednář. Ve 13. minutě Moník zabránil brance Děčína. Vrchlabský Sýkora poté poslal přihrávku před branku, ale nebyla využita. V 17. minutě se do šance dostal Fojt, ale sám skončil v brance. 19. minuta přinesla několik vyloučení - dvě na straně Vrchlabí a jedno na hostující straně. Ještě před sirénou trefil domácí Bednář jednoho z protihráčů pukem do obličeje.

Začátek druhé části patřil Chovancovi, kterého ale Soukup vychytal. Také na druhé straně se mohlo skórovat, ale Hlaváč mířil vedle. V čase 23:40 vedli domácí již o tři branky. Pavel MRŇA se dostal do samostatného úniku a mířil do horního rohu branky. Ve 25. minutě mohl další branku přidat Chalupa. Lavinger musel zasahovat také proti střele od Bednáře. Ve 29. minutě byl vyloučen hostující hráč za zásah do hlavu nebo krku do konce utkání. Do těla brankáře se trefil Bednář. V čase 31:44 HC Stadion využil druhou přesilovou hru v utkání. Petr SÝKORA dostal přihrávku od Bednáře a poslal puk do sítě. Domácí byli při chuti, kombinovali v útočném pásmu. K puku se ale dostal Petráš, ale Soukup jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. V čase 36:34 to bylo již 5:0 zásluhou Jiřího HOZÁKA, který byl volný před brankou. Poté byl vyloučen Voženílek. Vrchlabí si ale s oslabením dobře poradilo a gól nepadl. Na konci třetiny se ještě o gól pokusil děčínský hráč, jeho střelu tečoval Chovanec.

Do třetí části vstoupili lépe domácí. Bednář střílel z levého kruhu, jeho střelu Lavigner viděl, ale dorážel ještě další vrchlabský hráč. Ve 44. minutě se domácí usadili v útočném pásmu. Vyloučení přišlo na vrchlabské straně, čehož v čase 46:00 využil Ondřej SÝKORA. Další vyloučení přišlo ve 48. minutě a znovu na vrchlabské straně. Tentokrát se ale z branky radovali domácí. V čase 47:52 střílel Jaroslav BEDNÁŘ, kterému přihrával Mrňa. Poté nastala potyčka mezi domácím hráčem a Loukotem, která skončila vyloučením obou hráčů. Oba týmy již byly v pěti hráčích, když přišlo další současné vyloučení. V 52. minutě se Zajan pokusil o branku, ale Soukup si vše pohlídal. O dvě minuty později byl v dobrém postavení Voženílek, ale trefil pouze Lavingera. 55. minuta přinesla šanci jak domácích, tak hostů. Ani jeden tým ale nebyl úspěšný. V 57. před branku nahazoval Bláha. Střelu mezi betony poslal Hlaváč, ale Lavinger byl připravený. Matějčkova střela zase skončila vedle branky, stejně jako Hozákovo nahození. Do konce utkání už se skóre neměnilo a HC Stadion zvítězil podesáté v řadě.