HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 4:3

Ani hattrick Pajiče nestačil na Chomutov

15.09.2007
Pavel Kadeřábek, Jakub Gabriel, Patrik Huber
Vrchlabští hokejisté prohráli na ledě Chomutova nejtěsnějším možným poměrem 3:4. Domácí sice už v 8. minutě vedli dvoubrankovým rozdílem, ale hosté díky dvěma brankám slovinského útočníka Roka Pajiče dokázali vyrovnat na 2:2. Chomutovští znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl, který dokázal korigovat opět Pajič, jenž tak zkompletoval hattrick, ale více již hosté nedokázali. V závěru utkání nepomohlo hostům ani odvolání brankáře. V příštím utkání přivítáme na domácím ledě celek SK HC Baník Most, též nováčka 1. ligy.
2.kolo, sobota 15.9.2007, 17:30
Chomutov
4:3
Horčička - Revay, Ťupa, Bombic,Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Koustourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj
Falta - Matějíček, Vála, J. Nakládal, Chalupka, Vyskočil, Hrach, Rýgl, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - P. Horčička, Rapač, M.Plodek - Gengel, Přeučil, Jech - O.Nakládal, Kříž, Nevyhoštěný
Třetiny: 2:0, 0:1, 2:2  Branky a nahrávky: 2. Jíra (Trefný), 9. Hašek, 46. Revay (Ťupa), 51. Ťupa (Revay) - 26. Pajič (Vála), 45. Pajič (Matějíček), 52. Pajič. Rozhodčí: Svoboda - Mašek, Vitík. Vyloučení: 6:10, navíc Plodek (VRC) 10 minut OT, Přeučil (VRC) os. trest do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1460. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 4:2, 4:3.
První domácí zápas chomutovským hokejistům proti nováčkovi z Vrchlabí nevyšel určitě zcela podle jejich představ, i když nakonec zvítězili. První třetina byla z jejich strany perfektní, když hned z úvodního tlaku vytěžili branku ve 2. minutě hry. To Kostourek zavezl kotouč do útočného pásma, kde nabil mezi kruhy osamocenému Trefnému. Jeho střelu Falta pouze vyrazil před Petra Jíru, který pohodlně dorazil puk do sítě - 1:0. I v další minutách pokračovali domácí v aktivitě, která vyústila krásnou akcí domácích, když se v čase 8.34 prosadil individuální akcí Jaroslav Hašek. Nikým neatakován projel kolem levého hrazení a rychlým zasunutím puku u vzdálenější tyče překvapil hostujícího brankáře Faltu - 2:0. Domácí si již zbytek třetiny v klidu pohlídali a tak první třetina skončila 2:0 pro domácí.

Druhá třetina začala náporem hostujícího celku, který vyústil brankou v přesilové hře, kterou vstřelil Rok Pajič, když dostal do jízdy krásnou nahrávku od Aleše Vály a precizně provedeným blafákem nedal střelou pod víko Horčičkovi šanci - 2:1. Další možnost měli hráči Vrchlabí v následující přesilové hře při vyloučení domácího Martina Ťupy, ale k nijak vážnému ohrožení domácí svatyně se nedostali. Konec druhé třetiny byl ve znamení náporu domácích hráčů, který je podpořen i vyloučením hostujícího Vyskočila a následně Plodka, ale po šancích Petra Jíry, který nastřelil tyč a Jakuba Trefného, který jen těsně minul hostující branku, odcházels obě mužstva do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Úvod třetí třetiny začal náporem hostujícího celku, konkrétně zahrozil průnikem hostující Přeučil, který byl na poslední chvíli zahákován domácím Haškem a jelikož svůj pád přihrál tak si šel sednout za katr společně s faulujícím domácím hráčem. Nápor hostujícího celku vyvrcholil vyrovnávající brankou, kterou vstřelil v přesilové hře při vyloučení domácího Havlůje za držení v čase 44.10 Rok Pajič, který doklepl střelu Matějíčka - 2:2 Domácí hokejisté dostali příležitost dostat se opět do vedení, když hostující Přeučil dostal za faul loktem do obličeje trest pět + osobní trest do konce utkání. Přesilová hra domácích byla využita po krásné kombinaci na modré čáře, když ťupa nabil Josefu Révayovi a ten prostřelil hostujícího Faltu - 3:2. I v dalších minutách pokračovali domácí v ataku Faltovy svatyně, ale ten se však překonával. Nepřekonal ho ani Jelínek ani Trefný, jehož dělovku zastavila tyč hostující branky. Další nápor domácích, tentokrát při krátké přesilovce pět na tři, když byl vyloučen hostující Matějíček, zůstal bez vyložené šance domácího celku. V čase 50.41 byl vyloučen hostující hráč Nevyhoštěný a tím se dostali domácí opět do početní výhody pěti proti třem, jenže tentokrát na celou minutu a pět vteřin. Hned po 12 vteřinách jí domácí dokonale využili, když si vyměnil kotouč Revay s Martinem Ťupou a ten propálil Faltu - 4:2. Naneštěstí pro domácí tým, se ještě v téže přesilovce se dostal po chybě domácího obránce Bombice na modré čáře do samostatného úniku hostujcí útočník Rok Pajič a ani napotřetí se nemýlil, když prostřelil v čase 51:23 domácího gólmana mezi betony - 4:3. Nápor hostujícího celku v závěru utkání pokazila dvě vyloučení, když nejprve v čase 55:48 a potom hned v 57:08 dostali dvouminutový trest hostující Brynecký, respektive Rapač. Hostující celek sei řed mkoncem vyžádal oddechový čas, odvolal i brankáře, ale jejich snaha k vyrovnání již nevedla, naopak 20 vteřin před koncem netrefili domácí Boušek a následně Šíp odkrytou branku Vrchlabí a hostům na případné vyrovnání již nezbyl čas.

Vladimír Petrovka (as. trenéra KLH Chomutov): „Byla to domácí premiéra a bylo vidět, že je mužstvo trošičku nervózní, hlavně za stavu, kdy se hostům podařilo vstřelit kontaktní gól a srovnat na 2:2. Já si myslím, že jsme dneska měli hlavně problém s tou nepříjemnou rozevlátou hrou, kdy hosté výborně bránili střední pásmo a těžko jsme se prosazovali, ale musím ocenit, že jsme dokázali za stavu 2:2 v závěru utkání vybojovat. Samozřejmě rozhodující okamžik byla pětiminutová přesilovka, ve které jsme vstřelili dva góly.“

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): „Věděli jsme, že v Chomutově nemáme co ztratit, jelikož proti nám hraje silný mužstvo. Chtěli jsme hrát hokej, takový jaký jsme hráli od druhé třetiny, bohužel jsme nechytli začátek zápasu, tam jsme hráli laxně a Chomutov se dostal do dvoubrankového vedení. Za druhou a třetí třetinu bych chtěl klukům poděkovat. Utkání jsme si prohráli nástupem do zápasu a nesmyslným faulem pětiminutovým do konce utkání. Když se nám podařilo vyrovnat na 2:2, měli jsme hrát dál aktivně a ne jenom vyhazovat a poctivě bránit, darovali jsme Chomutovu pětiminutovou přesilovku a toho dokázali využít.“