HC Stadion Vrchlabí – Srazila nás zbytečná vyloučení, smutní Pavel Falta

Srazila nás zbytečná vyloučení, smutní Pavel Falta

15.09.2007
Michael Stopka

Jednou z nejvýraznějších postav hokejistů z Vrchlabí je brankář Pavel Falta. Gólman, který přivedl Bílé Tygry z Liberce do extraligy a který má bohaté extraligové zkušenosti, na chomutovském ledě vynikal skvělými zákroky, v utkání neudělal žádnou větší chybu. Do Čech se vrátil z loňského působení v Koreji a zamířil rovnou mezi tyče prvoligového nováčka z Krkonoš. "Ve třetí třetině jsme se nechali zbytečně vylučovat a Chomutov to dokázal potrestat," smutnil po utkání.

V Chomutově Vrchlabí sehrálo smolný zápas. Pajič zaznamenal hattrick, Vrchlabští dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu, ale na body to nestačilo. „Myslím si, že v první třetině jsme hráli dost zakřiknutě, Chomutov na nás hned vlétnul a prohrávat po první třetině o dvě branky v Chomutově není nic jednoduchého,“ přiznává Falta.

Vrchlabí se však přesto dokázalo zvednout. „Ve druhé třetině jsme se zlepšili. Hráli jsme lépe v obraně a prosadili se i střelecky,“ vyzdvihoval hru svého celku. „Ve třetí třetině se nám podařilo srovnat ale nechali jsme se zbytečně vylučovat a Chomutov to dvakrát patřičně potrestal,“ uznala brankářská jednička.

Vrchlabí si v loňské sezóně vydobylo cestu do druhé nejvyšší hokejové soutěže. Zápas v Chomutově byl pro nováčka první ligy druhým historickým zápasem v první lize. První sehráli Vrchlabští v domácí Elektromont Areně ve středu proti Berounu. „V tom utkání jsme prohrávali už asi od páté minuty, ale po zápase jsme na videu zjistili, že to vlastně vůbec gól nebyl, i když ho brankový rozhodčí uznal. Poté už to byla jen taková přelévaná. Bohužel jsme zápas prohráli až na samostatné nájezdy a tam už je to jen loterie a ta nám tentokrát nevyšla,“ hodnotí zpětně zápas brankář Pavel Falta.

Vrchlabské publikum bylo ve druhé lize pověstné tím, jak skvělou atmosféru dokázalo svým miláčkům vytvořit. Letos tomu není jinak. „Máme opravdu výborné publikum. Já sám jsem byl překvapený, kolik lidí chodilo na přípravu. To, kolik nám přišlo lidí, jinde nechodí ani normálně na mistrovská utkání,“ složil poklonu fanouškům Falta, který má bohaté zkušenosti s jinými publiky ať už v Čechách nebo v zahraničí. „Za to jsme strašně vděční a moc fasnouškům děkujeme,“ děkoval po zápase vrchlabskému publiku, ačkoli po utkání v Chomutově důvod k radosti neměl.