HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Slavia - Vrchlabí 2:3

Z Prahy jedeme se třemi body

13.10.2021
Konečně výhra! I když velmi těsná. V posledních minutách domácí ještě ohrozili výhru Vrchlabí. Po vyrovnané první třetině dokázali horalové převzít vedení v zápase. V power play se ale Slavii podařilo snížit a zdramatizovat zápas. Nakonec ale HC Stadion veze cenné tři body do Krkonoš.
11.kolo, středa 13.10.2021, 18:00
Slavia
2:3
Pavlát (R. Málek) – Daniel Krejčí, Veber, Barák, Mikuláš Hovorka, T. Duda, R. Havel – R. Všetečka, T. Knotek, Michnáč – Poletín (A), P. Machač, Kružík – Vlček, Žejdl, M. Ondráček – J. Doležal (C), T. Pšenička, Šteiner.
J. Soukup (O. Štěpánek) – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek, Bučko, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Heřman (A), Chrtek, Pochobradský – J. Kynčl, P. Urban (A), Mrňa – D. Chalupa, Herčík, L. Kučera.
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 13. T. Pšenička (Vlček), 58. Daniel Krejčí (Poletín, P. Machač) – 3. M. Voženílek (Chrtek, Heřman), 29. P. Urban (Matýs, Mrňa), 44. J. Kynčl (P. Urban). Rozhodčí: Bejček, Pilný – Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 706. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3.

Domácí se dostali do první šance, ale nakonec to byli hosté, kdo udeřil jako první. V čase 2:45 se za HC Stadion trefil Marek VOŽENÍLEK, který vystřelil z mezikruží a puk zapadnul až do sítě skrz Pavlátovy betony. Následovalo vyloučení na hostující straně. I v oslabení ale Vrchlabí mohlo zaútočit. Mrňa to zkoušel, ale dostal se do ostrého úhlu. Žádné velké akce k vidění nebyly, oba týmy se ale snažily kombinovat v útočném pásmu. V 11. minutě musel Soukup vytáhnout skvělý zákrok ramenem po střele Knotka. Na druhé straně mohl skórovat bekhendem Matýs, ale Pavlát se včas přesunul. Bohužel, v čase 12:34 bylo srovnáno. Vlček našel přesně v mezikruží Tomáše PŠENIČKU jehož rána zapadla přesně do horního rohu branky. I po tomto gólu následovalo vyloučení, tentokrát na domácí straně. Vrchlabí se dostalo do několika příležitostí, ani jednu však nevyužilo. V 17. minutě byl znovu vyloučen domácí hráč, tentokrát se o branku pokusili také slávisté. Domácí už byli v plném počtu, když byl vyloučen Šteiner. Bylo to v poslední minutě první třetiny, do sirény HC Stadion branku vstřelit nedokázal.

Domácí už byli v plném počtu, když se do útoku hnal Vála, jeho střelu z pravé strany zachytil Pavlát do lapačky. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí hráč, ale HC Stadion se do velké šance nedostal. Matýs ani Mrňa branku Slavie neohrozili. V 27. minutě našel Všetečka Knotka, ale zakončení z blízkosti nebylo přesné. Minutu poté si Soukup vyjel hodně z branky, aby pokryl pokus Vlčka. Na druhé straně zůstal puk ležet na brankové čáře u Pavláta. Pět hráčů najednou leželo v brankovišti, ale puk zůstal před čarou, takže z toho branka nebyla, byla to velmi kuriózní situace. Puk však následně přeci jen ve slávistické brance skončil. V čase 28:47 se trefil Patrik URBAN, který dorazil předcházející pokus Matýse a HC Stadion se dostal podruhé v utkání do vedení. Domácí se pak nemohli dostat do tempa, několikrát vyhodili puk přes všechny čáry. Ve 34. minutě byl vyloučen hostující Nedbal a Slavia dostala možnost skórovat. Tu ale nevyužila, i když Hovorka pálil z první, Soukup zasáhl vyrážečkou. Ve 37. minutě se po přihrávce domácího Vebera dostal do zakončení Matýs, z velkého úhlu však nezakončil přesně. O chvíli později byl vyloučen Chrtek. Michnáč zkoušel vystřelit, nejdříve trefil tyč, poté si připsal zákrok Soukup. Zasahovat musel také proti střele Knotka, který to vyzkoušel zpoza obránce.

Stejně jako v první třetině, také třetí část začala lépe pro hostující tým. V čase 43:32 se totiž trefil po bekhendové přihrávce od Urbana z úhlu Jakub KYNČL, který neměl problém puk dostat do prázdné branky Slavie. Ve 44. minutě přišlo také vyloučení na domácí straně. Toho mohl využít Matýs, ale trefil také pouze tyčku. Ve 47. minutě byl vyloučen i hostující hráč. U puku byl Knotek, Soukup jeho pokus vyrazil do rohu. O dvě minuty později bylo nařízeno bylo trestné střílení pro hosty. Chalupa ale Pavláta nepřekonal, ten vykryl jeho bekhendovou kličku. Barákovo nahození si Soukup pohlídal. Slavia se v posledních minutách třetí části nemohla dostat ke střele a nedařilo se jí vymyslet kombinaci, která by je přiblížila brance. V 57. minutě si domácí hráči vzali oddechový čas a rozhodli se útočit v šesti hráčích bez brankáře Pavláta. Kaut mohl trefit prázdnou branku, ale ze středního pásma minul. Na druhé straně se do šance dostal Poletín, ale Soukup byl připravený s betonem. Přece jen se ale domácím podařilo vstřelit kontaktní gól. V čase 57:37 využil nepřehledné situace před Soukupem Daniel KREJČÍ a trefil odkrytou branku. Pochobradský chtěl puk dostat do prázdné klece, bohužel ale minul o pár centimetrů. Domácím se již poté nepodařilo vyrovnat a tak se z výhry mohl radovat HC Stadion.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí):
Zápas se mi hodnotí dobře, protože se nám poslední dobou moc nedařilo a sáhli jsme i k pohovorům s hráči o tom, jakým způsobem se má hokej dělat. Ti dneska ukázali, že to srdíčko mají, semkli se, skákali do střel a ač ten hokej z naší strany nemusel vypadat tak dobře, tak si myslím, že to nebylo tak zlé, hlavně se v tomto případě počítá vítězství. Na soupeře jsme se velmi dobře připravili, dali jsme více než jeden gól a potvrdilo se i to, o čem jsme se sami bavili – že na tři góly už jsme s naší obranou a dobrým gólmanem schopní vyhrát. Bylo to těžké, bylo to vydřené, ale hlavní je výhra.

Jiří Veber (HC Slavia Praha):
Bohužel se dostáváme do nepříjemné situace, které jsme si já i hráči vědomi. Známe příčiny toho, proč jsme se právě tady ocitli a pokud se z ní chceme dostat, musíme tomu jít naproti a hlavně se každý musí nejprve zamyslet nad sebou. Víme, že to nebude, jednoduché, nechali jsme se uchlácholit těmi šesti povedenými zápasy a teď se to celé prohlubuje. Nemůžeme být spokojení ani s tím, že jsme tentokrát nedostali tolik gólů, je to zkrátka špatné a řešíme to jak s vedením, tak i hráči. Z tohohle se ale musíme dostat sami.

Ohlas domácího hráče
Karel Nedbal:

Na Slavii jsme jeli s jasným cílem, vyhrát za každou cenu. V předchozích zápasech jsme zbytečně ztráceli body, i když jsme byli lepším týmem, trápila nás koncovka. V kabině jsme si jasně řekli, že musíme více střílet, tlačit se do brány a být tam důrazní.
Včerejší zápas byl pro obě strany hodně náročný a oba týmy jsme podali bojovný výkon. Myslím, že jsme si za tím včera šli o něco více než Slávie. Podali jsme týmový výkon, drželi se taktiky od začátku do konce zápasu, hráli obětavě a zaslouženě jsme si odvezli 3 body.