HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Litoměřice - Vrchlabí 3:2

Z Litoměřic jedeme bez bodů

02.02.2022
Zápas proti Litoměřicím se bohužel nepodařil podle představ, nutno ale dodat, že HC Stadion domácím hráčům zatopil. Když již Litoměřice vedly 3:0, dokázal se díky dvěma gólům Urbana dostat znovu do hry. Vyrovnávací gól ale bohužel nepadl a Litoměřice si znovu pojistily první místo v tabulce.
44.kolo, středa 2.2.2022, 17:30
HC Litoměřice
3:2
Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Černohorský, Výtisk (C), Klikorka, Jebavý (A), Martin Böhm, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, Berka, Hauser – D. Soukup, Rouha, Tlačil.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman (A), Chrtek, Kusý – Koffer, T. Kaut (A), Mrňa – Matýs, P. Urban, T. Urban – M. Machač, Pochobradský, D. Chalupa.
Třetiny: 1:0, 2:1, 0:1  Branky a nahrávky: 13. Sihvonen (Klikorka, Hauser), 27. Kracík (O. Procházka, Klikorka), 30. Sihvonen (P. Marcel, R. Přikryl) – 38. P. Urban (Mrňa, Kajínek), 43. P. Urban (M. Voženílek, Nedbal). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Belko, Sedláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 761. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2.

Mrňa se hned v úvodu pokusil o střelu. Poté se HC Stadion dostal do velké příležitosti, kdy se mezi kruhy objevil Chalupa, ten ale střílel pouze do Královy lapačky. V 5. minutě přišlo první vyloučení, a to na straně Litoměřic. Hosté ale přesilovou hru nevyužili, i když se o několik střel pokusili. V osmé minutě se do šance dostali domácí, Soukup měl velké problémy. V desáté minutě byl vyloučen také vrchlabský hráč. Litoměřice se rychle dostaly do útočného pásma, ale diváci viděli spíše přihrávky než střely. V čase 12:00 by vyloučen vrchlabský Oliva, a toho už domácí využili. V čase 12:59 to napodruhé vyšlo Riku SIHVONENOVI, kterému přihrával Klihorka. Vrchlabí se ale rychle snažilo vyrovnat. Chrtek sice čekal na dorážku, ale puk k němu nedorazil. V 18. minutě byl vyloučen hostující Linhart. Litoměřice se znovu dostaly do pásma, kde kombinovaly. Soukup byl ale bystrý a žádný gól nepřipustil. Vrchlabí se ještě na konci třetiny dralo dopředu, ale dostalo se jen do středního pásma.

Na začátku druhé části byl vyloučen domácí hráč a HC Stadion dostal možnost vyrovnat. Rychle si vrchlabští přihrávali, k zakončení se nakonec dostal Mrňa. Soukup pak vyjížděl na druhou stranu, ale dostal se do ofsajdu. Ke Královi se pak chystali vrchlabští, ale byli zastaveni a puk se dostal až k brankáři Soukupovi. Křehlík přihrával ve 25. minutě kolegovi, ale byl nepřesný. Král se pak musel v brance otáčet proti několika vrchlabským střelám. V čase 26:47 to byli ale domácí, kdo navyšovali náskok. Jaroslav KRACÍK poslal prudkou střelu na Soukupa, který byl bezmocný. Voženílek na druhé straně přihrával Jebavému, ale ten už neměl, komu by poslal puk. V čase 29:26 už to bylo o tři branky, a to zásluhou Rika SIHVONENA, který tečoval puk před brankou. Následně byl vyloučen domácí Výtisk. Hosté ale nic nevymysleli, a Litoměřice se tak bez úhony dostali do plného počtu. V čase 37:41 se ale konečně prosadilo také Vrchlabí. Do akce se dostal Patrik URBAN, a poslal puk do rohu branky Krále. Do konce třetiny se již nic zásadního nestalo.

V čase 42:02 rozvířilo Vrchlabí litoměřickou branku. Král nestačil na dorážku od Patrika URBANA, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Kusý střílel na Krále, ale domácí se položili do střely. Machač se pak dostal k puku, ale domácí se dobře bránili a rozehrávalo se od Krále. Nová posila Vrchlabí Ivan Lytvynov se pak dostal do útoku, ze kterého nakonec nic nebylo. V 50. minutě byl vyloučen vrchlabský autor dvou branek Urban a domácí dostal příležitost vstřelit gól. Poté ukázal Koffer, že je hráč na správném místě. Odvolal faul na sebe od domácího Marcela, i když byl jeho tým pouze ve čtyřech. Litoměřice ale Soukupovu branku nijak zvlášť neohrozily. Hráči se navíc nemohli dostat před Soukupa, ale drželi se u mantinelu. Jejich tlak ale sílil a Soukup musel být ve střehu. V 55. minutě mohl zakončovat Koffer, ale Král použil své betony. V 58. minutě byl ještě vyloučen domácí Válek, hosté si pak vzali oddechový čas. Matýs se snažil o střelu, která se před Krále nedostala. Od modré pak střílel Linhart, na konci třetiny se pak Vrchlabí vrhlo do hry se šesti hráči na ledě. Úspěch to ale nepřišlo a HC Stadion odjel s těsnou prohrou.

Jan Starý (HC Stadion Vrchlabí):
„Věděli jsme, že to proti Litoměřicím bude těžký zápas, protože se jim daří a bylo to vidět. Neměli jsme špatný začátek, prvních osm minut jsme dobře bruslili a vynutili jsme si faul. Místo aby nás přesilová hra trochu nakopla a odehráli jsme jí opravdu naplno, tak nám přišlo, že jsme polevili. Druhá třetina byla od nás velmi špatná a nehráli jsme to, co jsme si řekli. Za poslední část utkání musím kluky pochválit, protože tu odehráli velice slušně."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):
„Jsme rádi, že jsme zvládli domácí zápas, protože poslední dva se nám nevydařily. Když jsme byli ve vedení o tři góly, tak už to vypadalo poměrně dobře, ale potom jsme nastřelili břevno a z protiútoku jsme gól dostali. Smolně jsme tím vrátili Vrchlabí do zápasu a potom přišel tečovaný gól na 3:2 a kluci museli bojovat až do konce. Vrchlabí má velice kvalitní tým, což potvrzuje pravidelně poslední zápasy a jsme rádi, že jsme to zvládli."