HC Stadion Vrchlabí – Další zápas odehrajeme v Litoměřících
Preview k zápasu

Další zápas odehrajeme v Litoměřících

Raina Tomanová

HC Stadion Vrchlabí se konečně utká proti Litoměřicím. V letošní sezoně se tyto dva celky potkaly již dvakrát, pokaždé to ale skončilo vítězstvím Litoměřic, které Vrchlabí přehrály shodně 3:1. HC Stadion má tedy co oplácet, Litoměřice se ale dlouhodobě drží na prvním místě v tabulce.

HC Stadion Vrchlabí se tentokrát postaví proti těžkému soupeři. HC Litoměřice jsou na prvním místě v tabulce, na Vrchlabí mají náskok propastných 31 bodů. Jsou suverénní, takže krkonošský celek bude mít hodně práce. Může ho ale těšit, že z posledních třech zápasů získal osm bodů, které mu pomohly udržet se na osmém místě v tabulce. Na kontě má HC Stadion 60 bodů. Na ledě Přerova zvítězil až po samostatných nájezdech, proti Porubě ale získal tři body v základní hrací době. V Litoměřicích může na svůj úspěch navázat.

Poslední zápasy
Přerov – Vrchlabí 1:2sn
Vrchlabí – Poruba 4:3
Kadaň – Vrchlabí 0:5kk
Vrchlabí – Šumperk 3:4pp
Kolín – Vrchlabí 5:4

Kanadské bodování
1. Patrik Urban 9+19
2. Ondřej Matýs 12+12
3. Tomáš Kaut 9+13

Neproduktivnější obránce
Karel Nedbal 2+10

Statistiky brankářů
Jakub Soukup 2,61 prů. na záp. 91,01 %
Vojtěch Nečas 2,00 prů. na záp. 93,10 %
Oliver Štěpánek 3,22 prů. na záp. 87,36 %
Milan Klouček 4,46 prů. na záp. 82,35 %

HC Litoměřice vévodí tabulce dlouhodobě. Není divu, protože od 17. listopadu až do 19. ledna tento tým nepadl. Litoměřice poznaly porážku až v zápase na domácím ledě, kdy přivítaly Vsetín. Ten jim dokázal vstřelit hned tři branky, zatímco domácí se trefili pouze jednou. Poté přišla výhra nad Porubou, v posledním odehraném utkání ale Litoměřice znovu klopýtly, tentokrát s Přerovem, který je porazil poměrem 5:2. Bude mít Vrchlabí stejné štěstí a podaří se mu ukořistit tři body proti prvnímu celku?

Poslední zápasy
Litoměřice – Přerov 2:5
Poruba – Litoměřice 1:4
Litoměřice – Vsetín 1:3
Litoměřice – Kadaň 5:0kk
Litoměřice – Kolín 4:1

Kanadské bodování
1. Roman Přikryl 8+31
2. Riku Sihvonen 24+9
3. Lukáš Válek 11+22

Neproduktivnější obránce
Jan Holý 1+21

Statistiky brankářů
Tomáš Král 2,44 prů. na záp. 92,13 %
Šimon Sklíba 1,5 prů. na záp. 94,83 %
David Čermák 3,44 prů. na záp. 90,14 %

První únorový zápas se odehraje ve středu 2. února od 17:30 na zimním stadionu v Litoměřicích. Utkání proběhne v duchu již třetího ročníku akce O Kapku lepší hokej, během kterého se vybírají peníze pro nemocné děti. Zapojit se můžete také vy, více informací najdete na našich stránkách.