HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kadaň 6:2

Vrchlabí potvrdilo roli favorita = Kadaň odjíždí domů s prázdnou

12.10.2024
V již sedmém kole přivítal HC Stadion na svém ledě soupeře z Kadaně. V úvodních minutách si domácí vytvořili dvoubrankový náskok, ale Kadaň dokázala snížit. Nakonec ale v první třetině Vrchlabí zásluhou dvou slepených gólů zvítězilo 4:1, a své vedení již do konce utkání nepustilo. Může se tak připravovat na další domácí utkání, které bude již ve středu proti Benátkám nad Jizerou.
7.kolo, sobota 12.10.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
6:2
SK Kadaň
J. Tichý (Červinka) – Bendík (C), J. Kynčl, Hladík, Fiala, Gurjevskij, Kerekanič, Srnský, Barták – Krsek, Chrtek, D. Chalupa – Tatar, Kastner, Poul – Moník, Bláha (A), Š. Turek – Šlaicher, Kozák, Mach. Trenér: Ondřej Poul
Běhula (D. Král) – Václav Cestr (C), Petrásek, D. Novák, Rykl, Vojtěch Cestr, Filip – L. Klíma, Vostiňák, Hrdlička – Hauptvogel, Príhoda, Konášek – Šmejc (A), Neuman, Vrtek (A) – Nekvinda. Trenér: Miroslav Novák
Třetiny: 4:1, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Kerekanič (Moník), 5. Š. Turek (Šlaicher, Bláha), 18. Šlaicher (Kozák, Mach), 19. Krsek (Chrtek, D. Chalupa), 29. Kastner (Tatar, J. Kynčl), 59. Bláha (Krsek) – 11. L. Klíma (Václav Cestr, Vrtek), 22. Príhoda. Rozhodčí: Battěk – Kettner, Boček. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 745. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Začátek zápasu se HC Stadion skvěle vydařil. Hned v čase 1:26 skóroval Jan KEREKANIČ, který překvapil Běhulu a dostal svůj tým do vedení. Ve 3. minutě už to mohlo být o dva góly, ale domácí hráč trefil pouze břevno. Gól se ale povedl v čase 4:22, kdy si skvěle nabruslil Šlaicher a poslal puk na volného Štěpána TURKA. Třetina byla velmi bohatá na šance. Tichý vychytal Hrdličku v 7. minutě, Moník na druhé straně branku minul. Stejný hráč se dostal do další ace, ale přestřelil. V 10. minutě měl puk na holi Chalupa, který hledal spoluhráče, puk nakonec skončil u gólmana. Kadaň snížila v čase 11:00 zásluhou Lukáše KLÍMY, který dostal přesnou přihrávku od Cestra. Ve 14. minutě na Tichého ujel Neumann, který mohl vyrovnat, ale domácí brankář zasáhl. Mach nepřekonal Běhulu, který se dobře přemístil a puk vyrazil. Další zásah si připsal Běhula proti Gurjevskimu, na druhou stranu se pak vyřítil Tatar. Znovu byl kadaňský brankář připravený. V čase 17:42 zvýšil na 3:2 pro HC Stadion Radim ŠLAICHER. Ten puk dorazil do branky po střele od modré čáry. Čtvrtý gól padl do kadaňské branky v čase 18:10, tentokrát se trefil Filip KRSEK. Do druhé části tak Vrchlabí vstoupilo s náskokem.

Jak začal HC Stadion první část, tak stejně začala druhou Kadaň. Ondřej PRÍHODA se trefil v čase 21:33 a překvapil Tichého. První vyloučení v zápase přišlo ve 23. minutě, a to na straně Kadaně. Domácí bohužel přesilovou hru nevyužili, ale Běhula musel několikrát zasahovat. Největší šance přišla z hole Kynčla. Ve 26. minutě tečoval puk Tatar, a Běhula byl rád, že mu neskončil za zády. Domácím se již poněkolikáté nepodařilo střídání, a Neumann využil situace. Hladík puk přizvedl do sítě. V čase 28:53 navýšil na 5:2 Lukáš KASTNER, za pukem se Běhula pouze ohlédl. Ve 32. minutě nahazoval Bendík od modré čáry, Běhula zasáhl lapačkou. Kozák se ve 33. minutě složil na led, když dostal hokejkou od Klímy. Další vyloučení přišlo ve 39. minutě, kdy si šel na trestnou lavici sednout Vostiňák.

Ani tuto přesilovku domácí nevyužili, ve 43. minutě měl navíc Poul před sebou prázdnou branku. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Príhoda, HC Stadion tak dostal další šanci. Fiala jen o kousek minul branu. Další pokus poslal ve 49. minutě, ale puk skončil na tyčce. Běhula musel ještě několikrát zasahovat, na druhé straně Tichý neměl moc práce. V 55. minutě vypálil ránu Srnský, Běhula raději puk zalehl. Podobných situací nastalo několik, hráči Kadaně u své brany pak napadali domácí hráče. V 57. minutě střílel domácí Gurjevskij, Mach čekal na dorážku. Na druhé straně zasahoval Tichý, a to proti odraženému puku. V čase 58:24 poslal puk do branky Tomáš BLÁHA, a to pod břevno. Poslední vyloučení v zápase bylo znovu na straně Kadaně, Chalupa měl pak před sebou poloodkrytou branku, ale bohužel minul. HC Stadion Vrchlabí si tak připisuje další tři body a nyní ho čeká zápas s Benátkami nad Jizerou.