HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 7:4

Tři body zůstávají doma

16.10.2024
K dalšímu zápasu nastoupil HC Stadion Vrchlabí doma proti Benátkám nad Jizerou. Po první nerozhodné třetině, si hosté vypracovali v prostřední části dvoubrankové vedení, které dokázal do konce třetiny zkorigovat Bendík. Třetí třetina již byla v režii Horalů, kteří využili úbytku sil hostujících hráčů a čtyřmi brankami otočili vývoj utkání na svojí stranu a připsali si tak do tabulky důležité tři body a odskočili dnešnímu soupeři na rozdíl čtyř bodů.
8.kolo, středa 16.10.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
7:4
HC Benátky nad Jizerou
J. Tichý (Červinka) – Bendík (C), J. Kynčl, Hladík, Fiala, Gurjevskij, Kerekanič, T. Kynčl, Mach – Moník, Berger, D. Chalupa – Poul, Kastner, Š. Turek – Jirků, Tatar, Bláha (A) – Šlaicher, Kozák, Krsek. Trenér: Ondřej Poul
Brázdil (Hofman) – Antoš, Knesl, Hrouda, Klodner, M. Němeček, Havelka, Pejchal – Mrňa, Havlas (A), Hozák (A) – Zumr, Šafránek (C), Jankovský – Pětník, Hamršmíd, Vacín – Dvořák. Trenér: Jiří Kadlec
Třetiny: 1:1, 2:3, 4:0  Branky a nahrávky: 6. Poul (Kastner, Kerekanič), 31. Š. Turek (Šlaicher, Hladík), 37. Bendík (Kozák), 53. Moník (Poul, Fiala), 58. Š. Turek (Gurjevskij), 59. D. Chalupa, 60. Š. Turek (Gurjevskij) – 2. Jankovský (Havelka, Zumr), 26. Šafránek (Havlas, Havelka), 28. Jankovský (Klodner, Pejchal), 34. Havlas (TS). Rozhodčí: Šmika – Brož, Černohlávek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 679. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 7:4.

Začátek utkání patřil hostujícím Benátkám. V čase 1:30 vstřelili Benátky první branku. Konkrétně Václav JANKOVSKÝ, jehož střela spadla přímo za Tichého. Kastner v 5. minutě nahazoval na brankáře, ale puk šel mimo. V čase 5:15 ale už bylo vyrovnáno zásluhou Matěje POULA, který dorazil puk do branky po nahození Kastnera. V 9. minutě dostal Kastner nabito mezi kruhy, ale minul. Fialovo nahození pak tečoval před gólmanem Tatar, ale také minul. Ve 12. minutě nepřekonal Brázdila Poul. O chvíli později byl vyloučen Knesl, bohužel Vrchlabí přesilovou hru nevyužilo. V 19. minutě byl vylouček také vrchlabský Kerekanič, Zumr pak dostal pukem do obličeje. Krsek mohl využít přihrávku od Moníka, ale Brázdil si puk pohlídal.

Druhá třetina začala nerozhodným výsledkem. Brázdil měl hodně práce, proti Moníkovi i dalším hráčům byl úspěšný. Ve 25. minutě byl vyloučen Jankovský, domácí tak dostal další příležitost. Bohužel přesilová hra netrvala dlouho, na trestnou lavici si šel sednout Bláha. A Benátky neváhaly – v čase 25:49 se trefil David ŠAFRÁNEK, který ujel spolu s Havlasem a Tichý proti němu neměl šanci. Poté došlo k vyloučení na straně HC Stadionu. Vrchlabští již hráli ve čtyřech na ledě, když se znovu prosadili hosté. V čase 27:37 zvýšil na 3:1 Václav JANKOVSKÝ střelou od modré čáry a připsal si druhý gól v zápase. Brázdil měl štěstí ve 29. minutě, kdy střelu poslal Berger. V čase 30:01 snížil Štěpán TUREK, který dostal skvělou přihrávku od Šlaichera. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně, naštěstí pro domácí Benátky výhodu nevyužily, naopak mohlo být srovnáno ve 34. minutě, ale Krskův pokus skončil vedle tyčky. Poté přišlo trestné střílení pro hosty, za podrážení od Hladíka. Faulovaný Vojtěch HAVLAS neváhal a zvýšil na 4:2 pro svůj tým. HC Stadion měl co doháhět, v čase 36:28 už to bylo zase pouze o jediný gól. Ján BENDÍK nahodil puk od modré čáry před gólmana, a kotouč se posunul až za jeho záda. Turek mohl zakončit do branky, ale minul. Do konce třetiny byl ještě vyloučen hostující Klodner.

Do třetí části HC Stadion vstoupil s výhodou hráče na ledě, nicméně se nic zvláštního nestalo. Další možnost dostali domácí po vyloučení Havelky, ale ani tentokrát se nepodařilo přesilovou hru proměnit v gól. Ve 44. minutě byli současně vyloučeni Berger a Jankovský za menší potyčku. Chalupův pokus o srovnání byl neúspěšný, Hladík pak jen puk nahodil a trefil tyčku. V 52. minutě byl vyloučen Knesl, Poul chtěl překvapit Brázdila, ten byl připravený. Co už ale nezvládl, byl v čase 52:48 pokus od Filipa MONÍKA, díky kterému se hrálo zase od začátku. Tatar dostal do gólovky Jirků, ten puk poslal mezi gólmanovy betony. Domácí znovu orazítkovali tyč v 55. minutě. Na druhé straně Tichý musel zasahovat proti samotnému Šafránkovi, naštěstí byl úspěšný. A pak už byly góly pouze v režii HC Stadionu. V čase 57:23 se trefil znovu Štěpán TUREK, tentokrát měl ale velké štěstí, na rozdíl od Brázdila. Vyloučení na domácí straně přišlo v 58. minutě, o chvíli později Bendíka následoval Šafránek z Benátek. Hosté si pak vzali oddechový čas, Brázdil zůstal na střídačce a Benátky poslaly na led šest hráčů. V čase 58:58 ale vstřelil do prázdné branky přes celé hřiště gól David CHALUPA a zvýšil na 6:4. Poslední branka padla do hostující sítě v čase 59:56, kdy hattrick zkompletoval Štěpán TUREK. Vrchlabí tak znovu dokázalo otočit vývoj utkání, připsalo si tři body do tabulky a Benátkám odskočilo o 4 body.