HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vsetín - Vrchlabí 2:4

Hokejisté vezou 3 body z Valašska

09.01.2021
Vendula Sahánková
Úvod utkání patřil vrchlabskému celku, který po pěti minutách vedl již o dvě branky. Domácí se snažili srovnat, což se jim povedlo v 36. minutě, ale jejich radost netrvala dlouho. O necelou minutu později si vrchlabští vzali vedení zpět. Celý zápas byl zakončen technickým gólem, který rozhodčí přisoudil HC Stadionu.
19.kolo, sobota 9.1.2021, 16:00
Vsetín
2:4
Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Babka, A. Zeman, L. Bednář
Štěpánek (Soukup) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Matýs, Chalupa
Třetiny: 1:2, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 15. Štach (Březina, Pechanec), 36. Pechanec (Štach, Kudělka) – 4. Heřman (Zeman), 5. Urban (Bučko, Hozák), 37. Hozák (Urban, Linhart), 60. Hozák. Rozhodčí: Barek, Pilný – Novák, Bohuněk. Vyloučení: 4:9, navíc Štach (Vsetín) 5 min. a do konce utkání - Matýs (Vrchlabí) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4.

Hned v první minutě zahrozili domácí, když se dostali do přečíslení. Následně se ale jeden z domácích nechal vyloučit a dal tak prostor HC Stadionu. Toho v čase 3:38 využil Martin HEŘMAN, který střílel z bezprostřední blízkosti. Netrvalo dlouho a hosté vedli už o dvě branky. V čase 4:11 byl úspěšný Patrik URBAN, který střílel k levé tyči. V šesté minutě přišlo vyloučení na obou stranách. Hra ve čtyřech ale nebyla akční ani z jedné strany. Těsně před Štěpánkem tečoval puk Březina, ale našel jen připraveného brankáře. Ve 12. minutě byl vyloučen vrchlabský Mrňa a také Vsetín dostal možnost přesilové hry. Několikrát se domácí dostali do šance, ale pokaždé si Štěpánek poradil. K puku se nakonec dostali i hosté, i když o něj brzy přišli. Bučko od pravého mantinelu vyzkoušet pozornost Málka a v čase 14:48 sbíral puk ze své branky Štěpánek. Lubomír ŠTACH si vyměnil puk s Březinou a zakončil do odkrytého koutu branky. Vsetínské hráče tato branka nabudila, ale obrana Vrchlabí byla v pozoru. Ještě několik vteřin před sirénou se o gól snažilo Vrchlabí, ale neúspěšně.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen hostující Kajínek. Netrvalo ale dlouho a hra na ledě se vyrovnala po vyloučení vsetínského Šilhavého. Štěpánkovu pozornost vyzkoušel Hryciow. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Pechanec, po chvíli byl následovaný Zemanem a měli jsme tu znovu hru ve čtyřech. Niko projel s pukem kolem mantinelu, ale ke střele se kvůli bránicím hráčům nedostal. Vrchlabí se poté dostalo do přečíslení, Málek zastavila Machačovu střelu ramenem. Štěpánka napálil z blízkosti Šilhavý. Vrchlabí si svůj náskok bránilo, domácí se zase snažili o branku. Urban s Hozákem se snažili překonat Málka. Chalupu ve 35. minutě zblokoval domácí hráč. O minutu později byla vidět velká šance pro hostující tým. Málek se ale stihl vrátit včas do branky. V čase 35:32 puk skončil ve vrchlabské brance. Autorem se stal Antonín PECHANEC, který si najel do mezikruží. HC Stadion si ale znovu vzal vedení v čase 36:27, kdy se k puku dostal Jiří HOZÁK. Následovalo vyloučení na hostující straně, Matýse později doprovodil ještě Mrňa. Domácí si vzali oddechový čas, aby si naplánovali strategii na dvojnásobnou přesilovou hru. Dlouho dobu mezi sebou hráči kombinovali, ale nikdo nevystřelil. Nakonec to zkusil Kucharczyk, ale jeho pokus šel mimo branku.

Machač pálil od levého mantinelu, ale jeho střela šla mimo. Valaši poté vybojovali kotouč, ale ke střele se dostal jen Štach. Bednář vypíchnul přihrávku Vrchlabí před odkrytou brankou. To byl velmi důležitý zákrok. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Matýs. Domácí se sice dostali díky Smetanovi ke střele, ale jinak nevymysleli nic. Matýs se po naskočení na led pokusil o střelu, tu si ale Málek pohlídal. Vsetínu se dařily hlavně střely od modré, ale Štěpánek si svoje území dobře hlídal a také obránci Vrchlabí fungovali skvěle. V 50. minutě byl vyloučen vrchlabský Linhart. Vsetím se dostal do útočného pásma, ale dopustil se faulu, na 5 minut a do konce utkání vyloučen Štach. HC Stadion tak dostal dlouhou přesilovou hru. Moc dlouho si ji ale hosté nezahráli, protože byl v 53. minutě vyloučen znovu Linhart. Při hře 4 na 4 se Zeman snažil projet mezi třemi hráči Vrchlabí. Ti ho zastavili čistou hrou. Valaši si nedokázali přesně přihrát a tak se ke střele dostal Heřman, který trefil jen Málkovo rameno. Domácím se podařilo ubránit pětiminutové oslabení, stále jim ale chyběla branka do vyrovnání. Kudělka byl blízko gólu v 58. minutě, ale střela šla mimo branku. Vsetín se poté pustil do hry bez brankáře. To se jim ale vymstilo, protože v čase 59:30 Vrchlabí vstřelilo čtvrtou branku která byla posouzena jako technický gól. Připsán byl Jiřímu HOZÁKOVI, který se jako poslední dotkl puku, když byl faulován Březinou.

Luboš Jenáček (HC Robe Vsetín):
Obrovské zklamání. Chtěli jsme napravit velmi špatný výkon ze Šumperka. Tím nasazením se nám to ještě podařilo, kluci chtěli. Hokej se ale hraje na góly a bohužel to bylo rychle 0:2. Pak jsme to honili, dokázali vyrovnat, ale záhy nám ujel hráč a zase tam byla snaha o srovnání. Rozhodl hloupý faul na konci a soupeř si už výhru pohlídal. Z porážky jsme zklamaní a smutní.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Jsem velice rád, že se nám Na Lapači podařilo získat tři body. Ten základ úspěchu byl v úvodu utkání. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, protože jsme věděli, že domácí po posledních výsledcích nejsou v pohodě. To se nám i povedlo, brzy jsme vedli o dvě branky. Pak nás domácí dostávali pod tlak, pomohly jim i přesilovky. Tu dvojnásobnou ale nevyužili a to byl možná rozhodující moment. V závěrečné třetině už jsme duel soustředěným výkonem dotáhli do úspěšného konce. Musím vyzdvihnout brankáře Olivera Štěpánka, jenž tři měsíce nechytal zápas, přesto se úkolu zhostil velice dobře. Opravdu před ním smekám.